O co chodzi w dawaniu prezentów? Myślę, że głównie o to, by osoba obdarowana czuła się wyjątkowo. <3 Zakładam więc,  każda babcia i każdy dziadek bardziej ucieszy się z własnoręcznie wykonanej prostej ozdoby (nawet trochę koślawej lub pochlapanej klejem) niż kapci albo szamponu do włosów kupionych w sklepie.

W tym roku z okazji Dnia Babci i Dziadka postanowiłyśmy wykonać proste ozdoby z kwiatowym akcentem. Inspiracją były w dużej mierze pomysły z bloga littlepinelearners.com. Jeśli odpowiednio przygotujemy materiały to spokojnie można zrealizować je już z 2,5-latkiem. Starsze dzieci z pewnością będą miały satysfakcję z własnoręcznego wycięcia serduszek, a dzieci, które już piszą mogą samodzielnie je podpisać.

Pomysł 1. Serca z kartonu

Potrzebne będą:

💟serca wycięte z tektury (u nas odzyskana z jakiegoś pudła),

💟nożyczki,

💟gumki recepturki,

💟drobne kwiatki, np. gipsówka,

💟pieczątki z literkami (nasze są z flyingtiger.pl)

💟💟💟

Serca wycięte z tektury należy ponacinać wzdłuż brzegów tak, by można było zahaczyć gumki. Gdy brzegi są już zacięte nakładamy gumki. Kolejnym krokiem jest przygotowanie kwiatków. Dobrze sprawdza się tzw. gipsówka czyli drobniutkie kwiatki, które po ususzeniu nadal wyglądają ładnie. Gipsówkę należy przyciąć tak, by można było wsunąć kwiatuszki pod recepturki. Myślę, że każde dziecko z pewnością chętnie wykona tę aktywność. Lusia w każdym razie lubi wycinać i bardzo chętnie przycinała kwiatki przygotowanymi nożyczkami. 🙂 Kiedy kwiatki są przycięte do odpowiednich rozmiarów wsuwamy je pod gumki. My dodatkowo użyłyśmy pieczątek, by podpisać do kogo trafią nasze serca. Jeśli nie macie pieczątek można zostawić tak, jak jest lub podpisać zwykłą kredką albo flamastrem.


Pomysł 2. Kwiatowe ramki 

Potrzebne będą:

💟kartonowe ramki (u nas pocięte pudełko po prezencie od… dziadków!🤭,

💟nożyczki,

💟mulina lub grubszy sznurek,

💟drobne kwiatki, u nas znów gipsówka,

💟koraliki z literami do stworzenia wyrazów + gumka do ich nawlekania (te ze zdjęcia są ze sklepu PaperConcept)

 

💟💟💟

Myślę, że tekturowe ramki będą pięknym prezentem – szczególnie, jeśli włożymy do nich zdjęcie. Na początku należy wyciąć kształt ramki z kartonu. Nasze ramki były w zasadzie „gotowe do obróbki” i nie musiałam ich specjalnie przycinać.  Pomysł sam się pojawił, gdy zostało nam puste pudełko po zbitej bombce – miało ono gotowe otwory w kształcie prostokątów. Gdy już mamy kształt ramki, należy dookoła nawinąć mulinę lub sznurek. Najlepiej sprawdziłaby się cienka gumka, która ścisło przylega do ramki, ale takiej nie miałyśmy. 🙂 Należy bowiem nawinąć dość ścisło, by kwiaty z następnego kroku mocno się trzymały. Jeśli nie dość ścisło nawiniecie sznurek, kwiatki będą się wysuwać – dobrze jest wówczas zabezpieczyć je przez wypadaniem poprzez podklejenie np. wikolem. Kolejny krok jest niemal identyczny, jak w poprzednim pomyśle. Kwiatki należy przyciąć tak i wsunąć pod sznurek, tak by ozdobiły ramkę dookoła. Ramka sprawdzi się doskonale jako ozdoba pracy plastycznej wykonanej przez dziecko lub można do niej włożyć fotografię. My dodatkowo ozdobiłyśmy nasze ramki koralikami nawleczonymi na cienką gumeczkę – powstały nam miłe dla okaz napisy (DZIADEK i BABCIA).

Pomysł 3. Naturalnie piękne obrazki

Potrzebne będą:

💟 ramki (u nas drewniane z „z drugiej ręki”),

💟biała farbka (tutaj akrylowa) i pędzelek,

💟 suszone listki i kwiatki

💟klej np. wikol, magiczny

Puste ramki czekały na nas w sklepie charytatywnym. Dostały drugie  drugie życie. ❤️

Włożyłyśmy w nie pomalowane białą farbką kartoniki w odpowiednim kształcie.  Helenka wybierała wysuszone między kartkami książek rośliny, pomogłam jej delikatnie przykleić kwiatki i listki do tła. Naturalnie piękny obraz gotowy ❤️ Jedna z ramek została dodatkowo ozdobiona suszonymi kwiatami z boku (żeby je zabezpieczyć, posmarowałam je po wierzchu dodatkowo klejem do decoupage).  Z tyłu ramki umieszczamy życzenia.

Jam Wam się podoba?

 

Martyna & Magda

💟💟💟

Więcej pomysłów na ciekawe aktywności z dziećmi, mądre książki i dużo dzikich zabaw znajdziecie na naszym Facebooku – sasankiblog oraz Instagramie.

boso_w_przygode – Martyna

Magda_i_sasanki – Magda

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *