Jakiś czas temu Helena miała okazję zobaczyć w telewizji fragmenty operacji ucha. Stała uradowana, wpatrzona w ekran. Co jakiś czas z jej ust padało pełne zachwytu słowo: OPERACJA!

Ciało człowieka i zabiegi medyczne fascynują ją od dłuższego czasu. Prawie trzyletnia Hela twierdzi, że zostanie chirurgiem. Jeśli to zainteresowanie jej nie przejdzie, z pewnością przyda nam się zestaw do nauki anatomii, który mamy okazję recenzować. W tym momencie  jest jeszcze zbyt trudny – choć niektóre elementy  możemy wykorzystać już teraz, to cały pakiet  z pewnością ucieszy  lekarzy starszaków  (powiedziałabym, że to kategoria wiekowa 5+ ).

Biblioteczka Montessori. Ciało człowieka

Zestaw Biblioteczka Montessori. Ciało człowieka zawiera:

– 11 filcowych modeli narządów wewnętrznych
– książeczkę z podstawowymi informacjami o narządach i układach (kostnym, nerwowym, krwionośnym i mięśniowym)
– 4 przezroczyste folie z układami ciała człowieka
– 13 kart edukacyjnych (13 kart z obrazkami i 13 kart z nazwami narządów)
– plakat z obrysem dziecka (dziewczynka z jednej strony, z drugiej chłopiec) do układania filcowych narządów.
źródło zdjęcia: egmont.pl

Podczas korzystania z pakietu kilkulatki dowiedzą się:

– gdzie znajdują się poszczególne narządy,
– jakie mają one kształty,
– jakie mają funkcje,
– jakie są ich wzajemne powiązania.
❤️❤️❤️❤️

Z zestawu można korzystać na wiele sposobów, część z nich została opisana (i to krok po kroku) w dołączonej do pakietu książeczce.  Oczywiście praca z takim zestawem inaczej będzie przebiegała w przypadku 3-latka, a inaczej kiedy sięgnie po nie 6-latek. W książce znajdziemy również pomysły na rozwinięcie tematu wykraczające poza pakiet – np. wykonanie książki, czy plakatu.

To czego mi w pakiecie brakuje, to karty do kontroli błędu – chodzi o dodatkowe karty z podpisem, dzięki którym dziecko sprawdza, czy dobrze połączyło obrazki z nazwami. W innych pakietach takie karty są, co więcej, w książce dołączonej do zestawu Biblioteczka Montessori. Ciało człowieka  karty kontroli są wspominane. Dziwne zatem, że nie znajdujemy ich w tym pakiecie.

Biblioteczka Montessori. Ciało człowieka i  trzy pozostałe części z tej serii (OgródAstronomiaPtaki Europy) miały swą premierą 5 czerwca. O Ogrodzie pisałyśmy tutaj, a jeśli jesteście ciekawi dwóch kolejnych tematów, zaglądajcie na bloga, niebawem je pokażemy.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *