Jeszcze nie zdążyłyśmy nacieszyć się nieprzeciętną książką o małpach, a tu już z półki zerkają kolejni bohaterowie świetnej pozycji do czytania.

🐾🐾🐾

„Zawodowcy w świecie zwierząt” – na stronach tej książki opisano ponad 100 gatunków zwierząt. Nie myślcie jednak, że to zwykły atlas przyrodniczy! Jaka szkoda, że w czasach mojego dzieciństwa takich książek nie było w księgarniach. To jedna z tych pozycji, które sprawiają, że chciałabym cofnąć się w czasie i wstawić ją na półkę z książkami w moim pokoju.

Gotowi na przygodę? 🙂

Książka oprowadza nas po różnych środowiskach zwierząt.

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, co właściwie zwierzęta robią przez cały dzień? Czy kopią tunele, polują, a może ścinają drzewa? Dzięki tej książce możecie poznać niektóre zwierzęta, które wykonują przeróżne czynności – nazwane żartobliwie zawodami. Autorka – Wendy Hunt – opisuje miejsca pracy ponad 100 zwierząt w 14 siedliskach. Jest sawanna, las namorzynowy i biegun północny. Kolejne rozkładówki zawierają opisy i cechy tytułowych zawodowców. Ale, ale! Nie są to nudne, podręcznikowe hasła. Teksty są ciekawe i zabawne – z pewnością docenią je mali (i duzi) czytelnicy z poczuciem humoru.

🐪☀🐫

„Zawodowcy w świecie zwierząt” sprawią, że możemy pomyśleć o zwierzętach w zupełnie nowy sposób.

Wendy Hunt nazywa je inżynierami, bokserami i piosenkarzami, a to sprawia, że książka jest interesująca i otwiera przed nami zupełnie nowe drzwi do świata przyrody. 🙂 

Rozkładówki przedstawiają kolejne siedliska i kilkoma zdaniami opisują wybrane miejsca. Dalej znajdziemy garść informacji o niektórych zwierzętach i związku, jaki mają ze swoim środowiskiem. Chcecie wiedzieć co ma wspólnego pustynia z pogodynką albo fryzjerem? Koniecznie zajrzyjcie na stronę 21 „Zawodowców…”. 😉

🌴🌳🐍

Las tropikalny jest istnym zgromadzeniem ciekawych stworzeń.

Czy słyszeliście kiedykolwiek o brodatej świni? Biega po lesie deszczowym i rozgląda się za… małpami. Te rzucają jej owocowe przysmaki. Puszczyk pręgowany pełni zaś tutaj rolę szpiega – potrafi obracać głowę tak daleko, by widzieć co się dzieje za jego plecami. Ten to dopiero lubi mieć wszystko na oku. 😉

🦐🦑🐙

Rafa koralowa to prawdziwe tęczowe przedstawienie.

Ośmiornica naśladująca to świetna aktorka – potrafi udać rybę-lwa, flądrę, węża morskiego, a nawet meduzę. Lepiej niech nie podpływa do ukwiału, bo może zaatakować ją błazenek, który go pilnuje.

🐟💧🌊

W rzece Missisipi i na jej brzegach dzieją się fascynujące rzeczy!

Piżmak amerykański założył hotel, w którym chętnie gości inne zwierzęta. Jeśli wydraki kanadyjskie popłyną, by się w nim zameldować to nie będą potrzebowały okularków. Dzięki błonie przesłaniającej oczy doskonale widzą pod wodą.

Ilustracje zostały stworzone za pomocą kombinacji cyfrowej, ręcznie rysowanej i malowanej ilustracji.

Są ładne i oddają żartobliwy klimat książki, ale ja dodam od siebie maleńką łyżkę dziegciu… A gdyby tak zastąpić choć część ilustracji realnymi fotografiami zwierząt? Książka stałaby się bardziej #MontessoriFriendly. Ja, w każdym razie, czułabym się usatysfakcjonowana. 😉 

🦔🌷🥀

Ogród jest domem dla niezwykle ciekawych zwierząt.

Opos jest wspaniałym aktorem, a szop pracz… złotą rączką. 🙂 Mieszka tu też mistrz jedzenia na czas i pilot. Ciekawe, prawda?

🌳🌲🌳

Książka jest fascynująca. 💚 Pełna informacji, o których nie przeczyta się w zwykłej encyklopedii. To istna skarbnica ciekawostek, które dzieci uwielbiają.

„Zawodowcy…” to książka idealna dla przedszkolaków i uczniów początkowych klas szkoły podstawowej. Sądzę, że grupa wiekowa 6-8 lat będzie tą książką zachwycona.

Zawiera mnóstwo faktów, które są ekscytujące i motywują do dalszych pytań. Książka z powodzeniem może być wykorzystana przez nauczycieli (i rodziców), aby zachęcać dzieci do odkrywania nowych zagadnień i pobudzeniu ich przyrodniczych zainteresowań.

Jeśli lubicie zabłysnąć w towarzystwie nieprzeciętnymi informacjami ze świata przyrody to ta książka jest dla Was. 🙂

„Zawodowcy w świecie zwierząt”

Wydawnictwo Nasza Księgarnia 2019

Autorka: Wendy Hunt

Ilustracje: Studio Muti

Wiek czytelnika: 5+

 

Pozdrawiam!

Martyna

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *