Kilkudniowy wakacyjny wyjazd.

Nad morze?

W góry?

A może… do Lublina?

My wybraliśmy opcję nr 3 i nie żałujemy! Lublin jest naprawdę ładnym miastem, z niepowtarzalnym klimatem i mnóstwem ciekawych propozycji dla podróżujących z dziećmi.

Sami zobaczcie!

🌿🌿🌿

Muzeum Wsi Lubelskiej

Jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Z pewnością wizyta w Skansenie niesie za sobą wiele walorów edukacyjnych. Dla nas jednak to był przede wszystkim szalenie miły spacer.

Odwiedziliśmy Muzeum w tygodniu (podejrzewam, że w weekendy może zwiedzać go trochę więcej ludzi). Miło było przejść się pomiędzy tymi wszystkimi drewnianymi domami i domkami. Zapatrzeć się na kolorowe okiennice i malwy w ogrodzie, poczuć zapach skoszonego siana. Doświadczyć nieśpiesznego klimatu… 

Dużą atrakcją  była możliwość obserwacji zwierząt – w Skansenie spotkaliśmy gęsi, kaczki, króliki, kozy i konie.

Na terenie Muzeum działa restauracja, w której można zjeść obiad (kawa i lody też są 😉

MUZEUM WSI LUBELSKIEJ

Adres: al. Warszawska 96, 20-824 Lublin (dojazd również komunikacją miejską)

Ceny biletów: 12 zł  – bilet normalny; 6 zł  – ulgowy (dla dzieci do lat 7 wstęp wolny)

Więcej informacji: www.skansen.lublin.pl/

🌿🌿🌿

Rezerwat Dzikich Dzieci

Dlaczego warto wybrać się do Lublina w wakacje? Jednym z powodów jest Rezerwat Dzikich – jedyny taki w Polsce – przygodowy plac zabaw, na którym znajdziemy dwie strefy: buforową (dzieci do  7 r. ż.) i strefę ścisłą (dzieci powyżej 7 r. ż, do tej strefy rodzice nie mają wstępu). My byliśmy Rezerwatem zachwyceni! Naszą relację z wizyty  znajdziecie w tym wpisie:

REZERWAT Dzikich Dzieci – jedyny taki plac zabaw w Polsce.

Rezerwat Dzikich Dzieci

Adres:  ul. Dolna Panny Marii 8

Dni i godziny otwarcia w sierpniu: wtorek – niedziela; godz. 10 – 18:00

Rezerwat prowadzi: Pracownia Sztuczka; sztuczka@ck.lublin.pl; tel. 81 466 61 47

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

🌿🌿🌿

Co dalej? Dalej jest wciąż ciekawie – nawet nasza trzylatka bardzo chciała zobaczyć Zamek w Lublinie (niestety z powodu remontu nie udało nam się wejść do środka). Co warte odnotowania, do kompleksu zamkowego należy XIV-wieczna Kaplica Trójcy Świętej, która jest jednym z najcenniejszych zabytków w Polsce.

Lublin może pochwalić się też pięknym Starym Miastem – z klimatycznymi, częściowo odrestaurowanymi kamieniczkami i ciekawymi nowoczesnymi instalacjami.

🌿🌿🌿

Place zabaw

Odwiedziliśmy też trzy place zabaw – duży w Ogrodzie Saskim i dwa mniejsze na Placu Litewskim. A jeśli już mowa o Placu Litewski, to od niedawna jest pięknie odnowiony. Miłośnicy fontann będą zachwyceni 🙂

Wymienione place zabaw są niezwykle popularne – na wszystkich panował niezły tłok. Odwiedzaliśmy je późniejszą porą – ok 19:30 było już naprawdę luźniej (co dobrze obrazują  zdjęcia poniżej 🙂 )

Ogród Saski
Ogród Saski
Plac Litewski
Plac Litewski

Wizytę w Ogrodzie Botanicznym UMCSu  może niekoniecznie  wpisałabym  na listę „must-see” (zwłaszcza, że w Warszawie mamy dwa ogrody botaniczne), z pewnością jednak był to bardzo miło spędzony czas wśród zieleni.

I więcej ⤵️

Pod koniec pierwszej połowy wakacji odbywa się tu słynny Festiwal Carnaval Sztukmistrzów, podczas którego można  obejrzeć liczne występy różnych artystów ulicy,  akrobatów, żonglerów itd. Organizatorzy nie zapominają o rodzinach z dziećmi – dla nich uruchomione zostają specjalne strefy aktywności. Zdjęcia z festiwalu wyglądają imponująco. My jednak woleliśmy wybrać się do Lublina w spokojniejszym terminie. O festiwalu przeczytacie tutaj.

Wybierając się do Lublina w drugiej połowie wakacji, warto sprawdzić program wydarzeń Centralnego Placu Zabaw. Na dzieci i dorosłych czekają spektakle, warsztaty, animacje i spotkania. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

🌿🌿🌿  

Wizyta w Lublinie była krótka, ale intensywna. Z pewnością tu kiedyś wrócimy, zwłaszcza, że nie udało nam się dotrzeć do oddalonego o około godzinę drogi Poleskiego Parku Narodowego.

Znacie, kochacie już Lublin?

Magda

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *