Macie w domu latarkę? Nie? To koniecznie kupcie. Taką małą, kompaktową, którą z łatwością chwycą małe rączki. 🙂 Latarka to jeden z przedmiotów, które ostatnio zajmują wysokie miejsce w rankingu ulubionych zabawek Lusi.  Zapada zmrok, a my wyjmujemy latarkę i zaczynamy się świetnie bawić. W co? Zobaczcie!

✨✨✨

Teatrzyk cieni

To pierwsze, co przyszło mi do głowy, gdy pomyślałam o zabawach z latarką. Wystarczy wyciąć różne kształty z papieru i przykleić na patyczek lub słomkę. Potem można się bawić pół wieczoru wymyślając historyjki lub po prostu bawić się w obserwowanie cieni. Proste i ciekawe nawet dla najmniejszych szkrabów.

Do zabawy z cieniami można wykorzystać również książki.

1. „Chińskie cienie”. Wesoła zabawa dla wszystkich.

2. „Gra cieni”, Herve Tullet

✨✨✨

Zabawa z latarką i kolorami

Do tej zabawy wykorzystałyśmy klocki sensoryczne. Niestety nie mogę znaleźć naszych w aktualnej ofercie żadnego sklepu. Podobne znajdziecie tutaj. Przyznam, że te klocki długo leżały w naszym domu nie wykorzystane, aż przyszedł dzień, gdy zabłyszczały… w świetle latarki. 🙂 Od tego czasu bawimy się nimi niemal codziennie.

Podświetlanie latarką kolorowych szybek daje wspaniały efekt i zachwyca małego człowieka. Oczywiście nie trzeba od razu biec do sklepu i kupować klocków. Moim zdaniem wystarczy zwykła przezroczysta folia w różnych kolorach, np. taka. Można ją pociąć na mniejsze kawałki i zaświecić przez nią latarką. Klocki mają jednak ten plus, że są trwałe i można z nich układać, budować i konstruować. Polecamy! 🙂

✨✨✨

Oglądanie przedmiotów w świetle latarki

Wyłączenie światła w całym domu i włączenie latarki to, uwierzcie mi, prawdziwa przygoda dla malucha. Wystarczy przejść się wzdłuż korytarza, po pokojach, zajrzeć do łazienki. Wszystko wygląda zupełnie inaczej! 🙂 Można też poświecić przez ubranie, na rączki, stopy lub zabawki i obserwować, jak wtedy wyglądają różne przedmioty. Zwróćcie tylko uwagę malucha, by nie świecił latarką w oczy.

✨✨✨

Witraże

Przeźroczysty pojemnik z pokrywką, światełka, gładka bibuła, nożyczki, klej (lub, jak u nas, taśma papierowa), plus farba z pędzlem dla tych, co bez malowania życia sobie nie wyobrażają 🙂 Gasimy światło i możemy tworzyć kolorowe witraże. 

✨✨✨

Zabawy z lustrem i latarką

Do aktywności z latarką można wykorzystać także lustro. Do naszych zabaw użyłyśmy  ponownie klocków sensorycznych oraz kawałków kolorowego papieru. Pocięty papier ułożyłyśmy na lustrze i podświetlałyśmy latarką. Wówczas rzucał cienie w różnych kształtach na ścianie. Klocki sensoryczne oprócz samych cieni i odbicia w lustrze dały ciekawy efekt kolorystyczny.

Do zabaw z lustrem i światłem można wykorzystać także sypkie produkty, po których można rysować i pisać paluszkami lub pędzlem. U nas była to mąka ziemniaczana rozsypana na tafli lustra. Niestety w całym tym mącznym zamieszaniu nie udało mi się zrobić wielu zdjęć. Możecie sobie tylko wyobrazić jaka była zabawa! 😉

A jak Wy spędzacie długie zimowe wieczory? Czy bawicie się z wykorzystaniem latarki?

Martyna & Magda

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *