W trudnym czasie, jaki obecnie mamy bez wątpienia przydają się materiały, z których możemy skorzystać w domu. Oczywiście kolorowanki i karty pracy nie powinny stanowić głównego zajęcia naszych dzieci, ale mogą być ciekawym dopełnieniem rutyny dnia codziennego.

W sieci jest naprawdę dużo darmowych materiałów, które wystarczy wydrukować i mamy gotowy pomysł na zajęcia z dzieckiem. Wystarczy wiedzieć, gdzie szukać. Podpowiadam, gdzie zajrzeć, by znaleźć to, co wartościowe i piękne.

🌿🌿🌿

Materiały do znanych książek

Na początek Basia. Czy są tu wielbiciele tej pyzatej książkowej bohaterki wykreowanej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak? Jeśli tak, jak my lubicie Basię, to wskakujcie na stronę www.basia.com.pl. W zakładce Do pobrania znajdziecie mnóstwo materiałów z Basią. Są kolorowanki, propozycje zabaw i formy do stworzenia postaci z ruchomymi nogami i rękoma. Są też opowiadania Zofii Staneckiej do wydruku, więc jeśli jeszcze Basi nie znacie to jest ku temu idealna okazja.

🌿🌿🌿

Materiały ze stron wydawnictw

Wiele wydawnictw udostępnia materiały aktywizujące dla dzieci – bezcenne w czasach zarazy. My korzystamy z nich bardzo często. Szczególnie urzekły mnie ostatnio materiały do książki „W kieszonce” Iwony Chmielewskiej, które można znaleźć na stronie wyd. Media Rodzina. Jest tam też wiele innych materiałów (np. do książek o Krowie Matyldzie, serii Mądra Mysz, o Kici Koci nie wspominając 😉)

Inne wydawnictwa również udostępniają ciekawe materiały dla dzieci. Zajrzyjcie choćby na stronę Wydawnictwa Dwie Siostry, skąd można pobrać mnóstwo autorskich kolorowanek i materiałów aktywizujących stworzonych przez znanych autorów. Niech reklamą będą takie nazwiska, jak Mizielińscy (słynne Mapy), Rotraut Susanne Berner (seria Ulica Czereśniowa) czy Piotr Socha (Pszczoły i Drzewa).

Wydawnictwo Dwie Siostry udostępnia też kilka stron interaktywnej książki do rysowania i uzupełniania, którą bardzo lubimy – „Zróbmy sobie arcydziełko” Marion Deuchars.

🌿🌿🌿

Kolorowanki

Nie przepadam szczególnie za kolorowankami. Uważam, że lepiej jest, gdy dzieci tworzą własne prace, a nie wypełniają gotowy kontur. Myślę jednak, że w wyjątkowym czasie, jaki teraz mamy, kolorowanki nikomu nie zaszkodzą – mogą tylko pomóc. Zająć dziecko na kilka minut, zabić nudę, wspierać motoryke małą. Jest też miejsce na kreatywność i można je mądrze wykorzystać w pracy z dzieckiem. Ciekawe lolorowanki wzorowane na arcydziełach znanych malarzy stworzyła Hanna Parchańska i możecie je pobrać tutaj. Więcej ciekawych kolorowanek do pobrania znajdziecie w tym wpisie

🌿🌿🌿

Piękne akwarele

Piękne akwarelowe rysunki, które można wykorzystać na wiele sposobów znajdziecie w sklepie Mysi Ogonek. Wystarczy wejść w zakładkę Do pobrania i wydrukować kolorowanki, maskę królika i inne zachwycające materiały. My wykorzystałyśmy wydruki do zrobienia teatrzyku leśnych zwierzątek.

🌿🌿🌿

Kreatywne zabawy na biało-czarno

Mam również coś dla tych, którzy nie mają w domu kolorowej drukarki. 🙂 Na stronie sklepu weegallery.com (kreatywne zabawki i pomoce dla dzieci) znajdziecie kolorowanki i aktywizujące zabawy. Z ich pomocą można pobawić w teatrzyk paluszkowy, zrobić maskę sowy i kilka innych.

🌿🌿🌿

Kolejne czarno białe arcydzieła można pobrać ze strony sklepu haha.com.plHaha Maty wyszukiwanki to polska firma prowadzona z pasją przez Ninę, która tworzy autorskie rysunki do swoich produktów. Na stronie internetowej w zakładce Inspiracje możecie znaleźć gotowe materiały do wydrukowania i zabawy w domu. Nam podobała się szczególnie zabawa w poszukiwacza motyli i kostka do opowiadania historii, która umiliła nam kilka rodzinnych wieczorów. Pozostałe zabawy (np. teatrzyk) dopiero przed nami.

🌿🌿🌿

Zabawa w modę i przebieranie

Przebieranie się, zakładanie w ubrań mamy, nakładanie kapeluszy i innych nakryć głowy – które dziecko tego nie lubi? Zabawa modą może być naprawdę ciekawa. 😉 W wersji papierowej polecam darmowe wydruki od dressupp-app. – wystarczy wydrukować i bawić się w przebieranie papierowych dziewczynek i chłopców. Szczególnie podoba mi się to, ze postacie pochodzą z różnych krajów (mają różne kolory skóry).

🌿🌿🌿

Dla wielbicieli Montessori

Karty trójdzielne, szablony do wycinania, realistyczne girlandy – wszytko to możecie pobrać se strony kukumag.com prowadzonej przez Kasię Frenczak-Sito. Materiały znajdziecie w bibliotece VIP – aby je pobrać należy znać odpowiednie hasło. Jego zdobycie nie jest trudne  wystarczy zapisać się do newslettera kukumag. Przy okazji dowiecie się o wielu innych ciekawych rzeczach, które tworzy Kasia. 🙂

Pozdrawiam,

Martyna

🌿🌿🌿

Naszymi pomysłami nieustannie dzielimy się na Instagramie. Zapraszamy Cię do obserwowania naszych kont:

Magda magda_i_sasanki

Martyna boso_w_przygode

https://www.instagram.com/boso_w_przygode/?hl=pl

 

 

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *