Wakacje w mieście to czas koncertów i plenerowych spektakli. Dziś o kilku z nich. Wybrałam 12 wydarzeń i miejsc dla dzieci zapowiadających się naprawdę ciekawie. W dodatku wszystkie wszystkie są… bezpłatne! Czytajcie, dzielcie się ze znajomymi i bawcie się dobrze 🙂

‚Melomaluszki’ – Festiwal Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich

Znalezione obrazy dla zapytania strefa ciszy festiwal„Dzieci i rodziców zapraszamy na cykl koncertów „Melomaluszki” na Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie. Doświadczeni animatorzy wprowadzą najmłodszych słuchaczy w świat muzyki poprzez interakcję i wspólne zabawy. Dzieci rozpoczną muzyczną podróż od tradycyjnego polskiego brzmienia w wykonaniu zespołu Janusz Prusinowski Kompania (30 czerwca – 1 lipca). Następnie posłuchają muzyki irlandzkiej z grupą Shannon (7-8 lipca), utworów bałkańskich w wykonaniu Bum Bum Orkestar (14-15 lipca), słowiańskich i orientalnych inspiracji z East Brass (21-22 lipca) oraz dźwięków nowoorleańskich granych przez Dixie Brotherhood (28-29 lipca.”

Więcej o festiwalu przeczytacie tu.  A tu znajdziecie kalendarz koncertów.

 Ze swojej strony tylko dopowiem, że w  minioną niedzielę oczarowała nas lira korbowa. Grał na niej Janusz  Prusinowski podczas koncertu swojej Kompanii.  Było ciekawie, przyjemnie, miejscami zabawnie i, co ważne podczas koncertów dla dzieci, interaktywnie. Z przyjemnością usiądziemy na trawie przy żółtej scenie  również w kolejne weekendy!

Teatrzyki dla dzieci

W lipcu i sierpniu zapraszamy serdecznie na cykl plenerowych teatrzyków dla dzieci. Przedstawienia będą odbywały się w każdą sobotę o godz. 11:00.

Szczegółowy program:

07.07 „Wiślana opowieść” godz. 11.00 – park Szymańskiego od strony skrzyżowania Wolskiej z Elekcyjną przy oczku wodnym

Znaleziony obraz

14.07 ” Skarb piratów” godz. 11.00 – skwer Apfelbauma przy ul. Dzielnej 13 przy placu zabaw

21.07 ” Morskie przygody Odysa” godz. 11.00 – skwerek u zbiegu skrzyżowania  ul. Ordona     z Jana Kazimierza

28.07 ” Trzej muszkieterowie i tajemnica królewskiego przedmiotu” godz. 11.00 – przy placu zabaw u zbiegu Żytniej z Młynarską

04.08 ” Złote jajko”  godz. 11.00 – Park Księcia Janusza przy placu zabaw

11.08 ” Wars i Sawa” godz. 11.00 – park Szymańskiego od strony skrzyżowania Wolskiej z Elekcyjną przy oczku wodnym

18.08 „Magiczny Miód ” godz. 11.00 – skwer przy  ul. Krochmalnej 3

25.08 ” Podróż za horyzont ” godz. 11.00 –  plac zabaw przy ul. Sowińskiego

Chopinutki – koncerty chopinowskie dla malutkich

WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE W RAMACH FESTIWALU „CHOPIN W SERCU WARSZAWY”

Czas malucha, czyli „Chopinutki – koncerty chopinowskie dla malutkich”. Stworzyliśmy specjalnie wydarzenie towarzyszące, na które zapraszamy dzieci wraz z opiekunami.

Półgodzinne koncerty Chopinutki – koncerty chopinowskie dla malutkich odbywają się w każdą sobotę lipca i sierpnia   o godz. 17.30, w kościele Świętej Trójcy przy placu Małachowskiego 1 – tuż obok Zachęty.

KALENDARIUM 🎹
7 lipca – Adam Mikołaj Goździewski
8 lipca – Adam Mikołaj Goździewski
14 lipca – Aleksandra Bobrowska
21 lipca – Wojciech Kruczek
28 lipca – Wojciech Kruczek
4 sierpnia – Wojciech Kruczek
11 sierpnia – Kamila Sacharzewska
18 sierpnia – Aleksandra Bobrowska
25 sierpnia – Aleksandra Bobrowska

Wstęp wolny!

Więcej szczegółów: tutaj.

Dziecięce Lato Teatralne – Obwodnica 2018

2 lipca – rusza projekt Dziecięce Lato Teatralne – Obwodnica 2018. To

cykl plenerowych przedstawień teatralnych dla dzieci i ich rodzin.

Spektakle odbywać się będą w lipcu i sierpniu od poniedziałku do piątku zawsze o tej samej godzinie 11.00, na terenie parków i skwerów obejmując swoim zasięgiem takie dzielnice jak: Ursynów, Bielany, Wesoła, Rembertów, Ursus. Wydarzenia te są świetną propozycją spędzenia letniego czasu najmłodszych razem z ich rodzicami w mieście. Przedstawienia dedykowane są dzieciom od 5 roku życia. Wstęp na wszystkie spektakle jest niebiletowany i bezpłatny. W razie niepogody godzina rozpoczęcia spektaklu może zostać przesunięta. W przypadku warunków atmosferycznych uniemożliwiających plenerowy występ przedstawienie będzie przeniesione do pobliskich obiektów kulturalnych.

Więcej informacji i szczegółowy program: tutaj.

Wakacje z teatrem w Parku im. Marka Kotańskiego

Stowarzyszenie Scena 96 zaprasza do Parku im. Marka Kotańskiego w każdą niedzielę od Dziecięcego Lata Teatralnego – Obwodnica 20188 do 22 lipca na spektakle teatralne dla rodzin. W przypadku niepogody godzina spektaklu zostanie przesunięta. W przypadku gwałtownej burzy spektakl nie odbędzie się. Przedstawienia dla widza od 5 lat. Wstęp wolny! 
8 lipca
 o godz. 16.00 – „O! Królewna!”
15 lipca o godz. 16.00 – „Bajka Samograjka”
22 lipca o godz. 16.00 – „Cmok. Smok”

Więcej szczegółów: tutaj.

WIZYTA u KRÓLA | rodzinne zwiedzanie pałacu w Wilanowie

Zapraszamy na spacer po królewskich apartamentach! Zobaczymy, w co ubierał się król, i przekonamy się, ile czasu zajmowało mu przepasanie się pasem kontuszowym. Dowiemy się, jak wyglądało życie rodzinne ponad 300 lat temu.

TERMINY: 1, 7, 8, 14, 15, 21, 22, 28, 29 lipca, godz. 10.30–12.30
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | pałac
ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku 6–9 lat
KOSZT: bezpłatnie | po odebraniu bezpłatnej wejściówki w kasie

Interaktywne spacery rodzinne

Zapraszamy na Interaktywne Spacery Rodzinne na podstawie Warszawskich Legend !! W każdą sobotę i niedzielę od 23 czerwca do 2 września

Program zadania będzie przygotowany dla rodzin z dziećmi do lat 10 również dla posiadaczy karty Młodego Warszawiaka i Karty Warszawiaka. Program obejmuje:
3 spacery dotyczące legend związanych z Warszawą w tym z warszawską Syrenką oraz rzeką Wisłą

12:00 ” Legenda o Warszawskiej Syrence”
14:00 „Legenda o Złotej Kaczce”
16:00 „Legenda o Warsie i Sawie”

Start każdego spaceru z Warszawskiej Strefy Rodziny ul. Stara 4

Kulturalne Bemowo

Image may contain: 3 people, people smiling, text

Fundacja Kulturalne Dzieci, której misją jest tworzenie sposobności dla kreatywnego rozwoju najmłodszych, zaprasza na wakacyjną serię spektakli, warsztatów i koncertów wielopokoleniowych pod nazwą Kulturalne Bemowo, przygotowaną specjalnie dla żądnych przygód rodziców i dzieci!

Kulturalne Bemowo oraz towarzyszące mu interaktywne atrakcje, odbędzie się w Parku Górczewska w Amfiteatrze na Bemowie. Projekt finansowany jest przez m. st. Warszawa Dzielnica Bemowo.

Kulturalne Bemowo jest wyjątkową okazją do spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym, wprowadzenia najmłodszych w świat bajek w atmosferze zabawy i interakcji.
Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 15:00 w niedziele 8.07.2018, 22.07,2018, 5.08.2018, 19.08.2018r.

Program każdego wydarzenia to:

1 . Spektakl muzyczno- interaktywny
2 . Warsztaty tematyczne na scenie
3 . Koncert wielopokoleniowy dla wszystkich

* * * WSTĘP WOLNY – AMFITEATR BEMOWO PART GÓRCZEWSKA!!! * * *

Magiczne spotkania z kulturą

No automatic alt text available.

Zapraszamy na cykl spotkań z kulturą w dzielnicy Białołęka w każdą niedzielę zaczynając od 17 czerwca 2018 do 2 września 2018.

Dwie lokalizacje : Park Magiczna przy ul. Magiczna od 17 .06. do 22.07.2018 oraz Bociani Zakątek ul. Ruskowy Bród od 29.07. do 2.09.2018 r. Każde wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 16.00. Projekt realizowany z Budżetu Partycypacyjnego Dzielnicy Białołęka Miasta Stołecznego Warszawy. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Scena 96. Pomysłodawczynią projektu jest Beata Rynkiewicz-Zaborowska.

Podwieczorki Teatralne dla Dzieci w Parku im. Józefa Polińskiego

Image may contain: text

Podwieczorki Teatralne dla dzieci to cykl przedstawień artystycznych organizowanych w Parku im. Józefa Polińskiego w ramach budżetu partycypacyjnego.
Przedstawienia będą odbywać się w każdą niedzielę od 24 czerwca do 26 sierpnia o godzinie 13:00.

Koncert „Jazz dla dzieci”

No automatic alt text available.

5 sierpnia 2018 (NIEDZIELA)
godz. 13:00
wstęp wolny
CPK, ul. Podskarbińska 2

Koncert „JAZZ DLA DZIECI” w wykonaniu zespołu jazzowego Jurka Więckowskiego który zaprasza wszystkie dzieci z okolic Grochowa i nie tylko wraz z rodzicami i dziadkami. Zabieramy wszystkich do kolorowego świata jazzu. Będzie to muzyczno – taneczna podróż połączona z konkursami, a odważni i uzdolnieni będą mogli wraz z zespołem zaprezentować swoje umiejętność w dziedzinie tańca, piosenki i gry na instrumentach. Dzieci posiadające swoje instrumenty muzyczne mogą je zabrać ze sobą. Będziemy wspólnie muzykowali. Zapraszamy!

 

Zaczęliśmy w Łazienkach Królewskich i tu też kończymy, tym razem czeka wycieczka do… Japonii! 

Strefa Edukacji dla dzieci w wieku 1-12 lat – O-powiadaj! Japonia w pięciu opowieściach

Zapraszamy do interaktywnej Strefy Edukacji w Starej Kordegardzie na spotkanie z baśniami i legendami Kraju Kwitnącej Wiśni. Dzięki pięciu magicznym opowieściom dzieci przeżyją moc przygód.  

Strefa „O-powiadaj! Japonia w pięciu opowieściach” towarzyszy wystawie „ONNA. Piękno, siła, ekstaza”, prezentującej wizerunki japońskiej kobiety utrwalone na drzeworytach przez najwybitniejszych mistrzów. Tytuł przestrzeni edukacyjnej poprzedza litera „O”, której używa się w języku japońskim, by podnieść znaczenie danej rzeczy. Zastosowana tu gra słowna podkreślić ma wartość i rolę opowieści w odkrywaniu innych kultur oraz rozwijaniu wyobraźni.

W interaktywnej strefie w Starej Kordegardzie dzieci i ich opiekunowie spotkają się z baśniami i legendami Kraju Kwitnącej Wiśni. Dzięki pięciu magicznym historiom najmłodsi przeżyją całą moc przygód: poznają Brzoskwiniowego chłopca – Momotarō, wyruszą z księżniczką głębin do podwodnej krainy oraz przejdą przez bambusowy las pełen lśniących bryłek złota.

Dzieci, którym starczy sił, wzlecą wraz z żurawiem nad Górę Fudżi, by odkryć sekret zamknięty w tajemniczej szkatułce. W przestrzeni Starej Kordegardy najmłodsi znajdą także liczne zadania pozwalające stworzyć własne historie, inspirowane baśniowymi motywami. W snuciu opowieści pomogą im teatrzyk kamishibai oraz kamyczki z ilustracjami tzw. story stones. Na aktywnych opowiadaczy czeka wielkoformatowa gra, umożliwiająca wyskakanie wymyślonej opowieści. Z kolei dla tych, którzy lubią tworzyć historie obrazkowe, przygotowaliśmy mini warsztat rysownika oraz miejsce do składania figurek orgiami.

Przyjdziecie całą rodziną i dajcie się porwać magii japońskich opowieści!

Strefa Edukacji otwarta będzie codziennie w godz. 10.00-16.30. Grupy powyżej siedmiu osób (grupa zorganizowana może liczyć maksymalnie 25 osób) prosimy o zarezerwowanie terminu zwiedzania: edukacja@lazienki-krolewskie.pl. Strefa dostosowana jest do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami i zaburzeniami.

Uwaga! W wybrane piątki, soboty, niedziele, kiedy w Starej Kordegardzie odbywać się będą warsztaty dla dzieci, przestrzeń zostanie zamknięta dla zwiedzających.

Zdjęcia z wystawy znajdziecie tutaj.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *