Zobaczcie co ciekawego przed nami! Koniec listopada i początek grudnia zapowiadają się naprawdę atrakcyjnie.  Oto 11 wydarzeń i miejsc dla dzieci. Wszystkie bezpłatne! Czytajcie, dzielcie się ze znajomymi, pobierajcie wejściówki (w niektórych przypadkach ograniczona liczba) i bawcie się dobrze 🙂

I MOKOTOWSKI KIERMASZ KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Całodniowy mikołajkowy piknik z książką!

Tuż przed świętami będą mogli Państwo zapoznać się z bogatą ofertą wydawnictw, które obecne są na warszawskim rynku książki dla dzieci i młodzieży. Wydawcy przygotują świąteczne rabaty na książki nagradzane w konkursach literackich, czy ilustratorskich. Nie zabraknie nowości wydawniczych! W programie dodatkowo między innymi warsztaty, spektakl i pokaz filmu.

Wstęp wolny, na spektakl i pokaz filmu obowiązują wejściówki. 

adres:

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI

Tyniecka 40a

02-621 Warszawa

HYBRYDY DLA DZIECI

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst

W listopadzie i grudniu zapraszamy do Hybryd najmłodszych odbiorców kultury. Czekają na was cztery sympatyczne spektakle:

21.11 „KOZIOŁEK MATOŁEK- JĘZYKOWA ŁAMIGŁÓWKA”

– przypomina postać Koziołka Matołka, kultowego bohatera w świecie polskich, niestety często już zapominanych bajek. Koziołek wraz z widzami uczy się i poznaje korzyści wynikające z posługiwania się prawidłową polszczyzną.

28.11 „LWI KRÓL”

– to wzruszająca historia malutkiego lwiątka poszukującego w dżungli zagubionych rodziców. Bajka, która nikogo nie pozostawi obojętnym, wzrusza i zachwyca.

11.12 „JAKIŻ TO ŚWIĘTY ROZDAJE PREZENTY”

– opowiada o zwyczajach mikołajkowych z różnych stron świata i zabiera w pełną przygód podróż przybliżając postaci związane ze świętem obchodzonym dziś 6 grudnia – od biskupa z Mirry do współczesności.

WSTĘP WOLNY

Na spektakle obowiązują wejściówki – do pobrania ze strony palladium.pl oraz goout.net od 5.11.

Cykl ,,Hybrydy dla dzieci” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Piraci z dna Wisły | Spektakl teatralny dla dzieci

Image result for piraci z dna wisły

Muzeum Warszawskiej Pragi i Praski Teatr Lalek
Przedstawiają familijną baśń grozy:

PIRACI Z DNA WISŁY

Praski Teatr Lalek powraca ze spektaklem „Piraci z Dna Wisły” w listopadzie.
Po sukcesach wrześniowych spektakli mają okazję ponownie spotkać się z widzami.

Opis:
Po pożarze kamienicy 10-letni Ząbek wraz z mamą muszą się wyprowadzić. Na miejscu ich kamienicy zostanie zbudowane nowoczesne osiedle. Podczas pakowania zabawek Ząbek spotyka ukrytego w piwnicy Pytona i znajduje skrzynię należącą do jego ojca. Stary kufer zawiera pirackie dzienniki wypraw, rysunki baśniowych stworów i mapę, według której na dnie Wisły ukryty jest skarb. Ząbek wraz z Pytonem udają się w niebezpieczną podróż na dno rzeki, aby zdobyć skarb, zapobiec wyprowadzce i uratować kamienicę…


Kiedy:
23 listopada (piątek) 10.00

Gdzie:
Muzeum Warszawskiej Pragi, Targowa 50/52

Czas trwania: 40 minut


Pobierz bezpłatną wejściówkę: bit.ly/2Lq90KJ

Liczba miejsc jest ograniczona!

Warszawskie opowieści

Warszawskie Opowieści czyli spotkanie z legendą w ratuszu

Cykl naszych spotkań to legendy warszawskie w nowej odsłonie! Spotkania odbywają się w soboty w kolejnym wyjątkowym miejscu w Warszawie. Tym razem zapraszamy do Sali Warszawskiej w Pałacu Kultury i Nauki. To szczególne miejsce, ponieważ w tej sali stołeczny samorząd organizuje od lat swoje obrady. To tu wybierano kolejnych prezydentów Warszawy. Tu zapadają decyzje o kierunkach rozwoju stolicy.

W czasie każdego spotkania dzieci wezmą udział w przedstawieniu teatralnym połączonym z warsztatami plastycznymi.

UDZIAŁ BEZPŁATNY

UWAGA!
Wejście do Sali warszawskiej od strony „Kinoteki” – Al. Jerozolimskie.

Spotkania organizowane będą w dwóch grupach wiekowych 2,5-5 lat i 5-9 lat:

Dla dzieci 5-9 lat – spektakl i warsztaty plastyczne (prosimy o zabranie obuwia na zmianę):
– 1 grudnia w godz. 11.00 – 14.30

Dla dzieci 2,5-5 lat – spektakl i warsztaty plastyczne (prosimy o zabranie obuwia na zmianę):

– 8 grudnia w godz. 11.00 – 14.30

Formularz zgłoszeniowy – TUTAJ

Teatrzyk dla dzieci „Polarna Przygoda”

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, tekst

20 i 27 listopada o godzinie 11.30 zapraszamy dzieci z opiekunami na przedstawienie pt. „Polarna Przygoda” w wykonaniu Teatru Katarynka!

„Polarna Przygoda” to komediowa bajka o przygodach dwóch szalonych pingwinów Bolka i Loli, uwielbiających rock&rolla. Dzieci dowiedzą się, że lód bywa zdradliwy. Bajka pokaże, ile dobrych rzeczy zależy od człowieka, żyjącego w zgodzie z przyrodą. Spektakl przekazuje wiedzę o ochronie środowiska, uczy maluchy, dlaczego warto dbać o planetę.

Na zakończenie dzieci otrzymają od aktorów kolorowanki, tak aby na dłużej zapamiętały bajkowe morały.

Bezpłatny teatrzyk odbędzie się na pierwszym piętrze obok sklepu Carry, przedstawienie potrwa około 50 minut.

CENTRUM PIENIĄDZA NBP

spotka_anie

Centrum Pieniądza NBP przygotowało specjalną ofertę dla rodzin z dziećmi w wieku 5–12 lat.

Zwiedzanie ekspozycji odbywa się z interaktywną mapą – dzięki temu naukę połączyliśmy z zabawą. Korzystanie z interaktywnych map wymaga współpracy całej rodziny. Podczas zwiedzania dzieci wspólnie z rodzicami rozwiązują różne zadania, zdobywając w ten sposób szyfr do sejfu z nagrodą!

Proponujemy dwie trasy rodzinnego zwiedzania:

  • Skarby Centrum Pieniądza NBP – dla rodzin z dziećmi w wieku 5–8 lat,
  • Wiem! Młodzi eksperci w Centrum Pieniądza NBP – dla rodzin z dziećmi w wieku 9–12 lat.

Interaktywne mapy są dostępne przez cały tydzień w godzinach otwarcia Centrum Pieniądza NBP. Nie trzeba ich wcześniej rezerwować lub zamawiać, można je bezpłatnie wypożyczyć w recepcji placówki.

Każda trasa kończy się na III piętrze ekspozycji – tam należy oddać mapę dyżurnemu animatorowi.

Wstęp do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka jest bezpłatny.

Placówka jest otwarta:

  • wtorek, środa, piątek, sobota, niedziela: 10.00-18.00,
  • czwartek: 10.00-20.00.

W poniedziałki Centrum jest nieczynne.

Klasyka na Koszykach

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Zapraszamy na jedyny w Polsce regularny cykl bezpłatnych koncertów muzyki klasycznej w przestrzeni komercyjnej!

W każdą niedzielę o godz. 15.00 prezentujemy muzykę klasyczną w niezobowiązującej atmosferze. W czasie recitali artyści opowiadają publiczności o programie, który wykonują – a wszystko to w przestrzeni, w której każdy ma szansę na bliski kontakt z artystami.

Nowością II Edycji “Klasyki” będzie „Kącik Młodego Wirtuoza” – specjalna część koncertu poświęcona najmłodszym pianistom, którzy podczas niektórych koncertów zaprezentują się przed recitalami swoich starszych kolegów i koleżanek.

Spektakl „Pędrek Wyrzutek”

Obraz może zawierać: 2 osoby

WSTĘP WOLNY!
25.11.2018 – niedziela
13:00
Centrum Promocji Kultury, sala widowiskowa

Spektakl teatru Scena Lubelska 30/32 dla dzieci, młodzieży i dorosłych, stworzony na podstawie książki Stefana Themersona „Przygody Pędrka Wyrzutka”.

„Przygody Pędrka Wyrzutka” są mało znanym arcydziełem literatury dziecięcej, serią pełnych fantazji i subtelnego humoru przypowieści o poszukiwaniu swojej tożsamości i konieczności adaptacji do wymogów narzucanych przez ludzki świat. Tytułowy bohater przez ludzi uznawany jest za psa, przez psy – za człowieka, rybom wygląda na ptaka, a kotom – na rybę. W spotkaniach i rozmowach z profesorem Wielbłądem, królem Pingwinem, groźnym Karabinierem, mądrą Kozą, tajemniczą Małpą, smutnym Kapitanem i innymi bohaterami Pędrek próbuje dowiedzieć się, kim właściwie jest.

Przedstawienie wykorzystuje technikę maskową, bardzo rzadko stosowaną konsekwentnie w dzisiejszym teatrze. Fantastyczne maski i rekwizyty są inspirowane rysunkami, którymi książkę ozdobiła Franciszka Themerson, ale czerpią też z teatralnej tradycji i wzorów komedii dell’ arte.

Wystawa „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości”

W Polsce króla Maciusia, wystawa czasowa, dla dzieci, Muzeum POLIN

Wstęp wolny dla dzieci do 7 r. ż; dla wszystkich w każdy czwartek, oraz do końca listopada dla tych, którzy spełnią warunki zabawy opisanej TUTAJ.

Zapraszamy dzieci i dorosłych do spotkania z dziesięcioletnim królem i przeżycia niezapomnianej przygody. Razem z nim poszukamy odpowiedzi na pytania związane z trudami rządzenia państwem. Dzięki bajkowym ilustracjom Iwony Chmielewskiej zanurzymy się w świat powieści. „Wejdziemy w buty” małego króla, który musi objąć tron i na nowo urządzić wyniszczony wojną kraj, przeżywając przy tym różne perypetie.

W 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę chcemy, aby dzieci zrozumiały rolę obywateli w tworzeniu państwa i poczuły, że także one mogą mieć na nie wpływ. Dlatego na odwiedzających wystawę czeka pełna atrakcji przestrzeń działań twórczych. Dzięki angażującym i pobudzającym wyobraźnię grom i zabawom – maszynie do głosowania, kalejdoskopowi czy wadze z wydatkami państwa – zastanowimy się nad tym, czym jest władza, czy powinno się nią dzielić, co to są reformy, ile one kosztują i czy zawsze się udają.

W ostatniej części wystawy oddajemy głos dzieciom. Artystka Iza Rutkowska zaprosiła je do rozmowy o tym, kto dba o państwo na co dzień, i wspólnie z nimi stworzyła niezwykłą instalację.

Wystawa W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości to opowieść o sprawach ważnych i dotyczących każdego z nas. Stwarza przestrzeń do międzypokoleniowej rozmowy, samodzielnych odkryć i doświadczenia w działaniu.

Wystawa nie ma ograniczeń wiekowych, rekomendujemy ją dzieciom w wieku 6-12 lat. Mile widziani będą także młodsi zwiedzający, dla których przejście przez przestrzeń pięknie ilustrowanej książki będzie z pewnością niezwykłym przeżyciem.

Muzeum Historii Żydów Polskich
ul. Mordechaja Anielewicza 6
00-157 Warszawa

Uwaga, zabytek! – bezpłatne rodzinne warsztaty architektoniczne

„Uwaga, zabytek!” to cykl 10 bezpłatnych rodzinnych warsztatów architektonicznych. Zapraszamy na nie dzieci w wieku 7-12 lat oraz ich rodziców lub opiekunów.

O CZYM BĘDZIEMY MÓWIĆ?
Podczas warsztatów wspólnie nauczymy się “rozpoznawać” zabytki i lepiej zrozumiemy, dlaczego są one tak ważne. Dowiemy się też w praktyce:
🔸 co właściwie nazywamy zabytkiem?
🔸 jakie rodzaje zabytków wyróżniamy?
🔸 jak możemy dbać o zabytki?
🔸 w jaki sposób można dać zabytkowi nowe życie?

Wspólnie zastanowimy się również, czy zabytkiem może być zwykły blok, park albo nawet… ZOO! Będziemy pracować na przykładach warszawskich miejsc i budynków – bo mamy je przecież na wyciągnięcie ręki.

PRZEBIEG WARSZTATÓW
Każde nasze spotkanie będzie składać się z krótkiej prezentacji multimedialnej, podczas której poznamy przykłady różnych zabytków, zgłębimy jeden określony problem związany z zabytkami i – co najważniejsze – obudzimy swoją wyobraźnię.

Wyobraźnia będzie niezbędna w części praktycznej – podczas kreatywnego warsztatu architektonicznego! Z najróżniejszych materiałów młodzi miłośnicy architektury i ich rodzice oraz opiekunowie będą tworzyć pod okiem doświadczonych animatorów pojedyncze budynki lub całe ich kompleksy. Dzięki temu poznamy wybrane zabytki i lepiej zrozumiemy ich wartość oraz wyjątkowość. Każde spotkanie zakończymy prezentacją naszych dzieł. Oczywiście będzie można je zabrać ze sobą do domu na pamiątkę!

KIEDY?
Spotykamy się o godzinie 12.30 w wybrane niedziele:

🔸 25 listopada – zapisy od 17.11
🔸 2 grudnia – zapisy od 24.11

Każde spotkanie potrwa ok. 2 godzin zegarowych.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
Zgłoszenia na bezpłatne warsztaty przyjmujemy przez serwis evenea.pl. Zapisy na każdy warsztat zawsze rozpoczynamy w na tydzień przed danym spotkaniem w sobotę o godzinie 10.00. Liczba miejsc jest ograniczona!

Nie tylko opłatek. Zwyczaje bożonarodzeniowe

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen niezwykłych obrzędów. Czy próbowaliście wszystkich wigilijnych potraw? A może spotkaliście kiedyś turonia niosącego gwiazdę? Wiele z tych zwyczajów przetrwało do dziś, są też takie, o których mniej pamiętamy. Na zajęciach poznamy zwyczaje bożonarodzeniowe i noworoczne z różnych regionów Polski. Nie zabraknie kolęd tworzących świąteczną atmosferę, wykonamy także ozdoby choinkowe z opłatka.

godz. 10.30 – (dzieci 3-6 lat) – zapisy
godz. 12.00 – (dzieci 7-9 lat) – zapisy
sala: Tupot małych stóp, 305, III piętro
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

ul. Przemysława Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *