To, że bujaki i bujaczki stymulują rozwój motoryki dużej i są niezwykle wielofunkcyjnymi urządzeniami, wiedziałam od dawna.

A jednak pomimo wiedzy i pewnych doświadczeń, nasz bujaczek pozytywnie mnie zaskoczył.

Przyznaję, że trochę obawiałam się, że Hela po pierwszym zachwycie po prostu o nim zapomni – co innego, gdy w domu jest więcej dzieci, które nakręcają się wzajemnie do zabawy. Ale czy Helen nie mając towarzysza do harców, będzie po niego chętnie sięgała?

Po prawie dwóch miesiącach testowania bujaczka Bujo Lujo, wiem, że sprawdza się dobrze, a nawet BARDZO DOBRZE.

Pierwszym miłym zaskoczeniem było to, że bujaczek bardzo łatwo jest zmontować. Szczerze mówiąc takie rzeczy zawsze wydają mi się trochę problematyczne, a ja mam jakiegoś pecha. Ostatnio, gdy zamówiłam prosty regalik na pomoce dla Helci, okazało się, że owszem niby nic skomplikowanego, ale tam, gdzie jest otwór na śrubkę, przechodzi też gwóźdź, więc da się ją wkręcić tylko do połowy… I niby regał stoi, a jednak utwierdził mnie w przekonaniu, że jak coś samemu trzeba skręcić, to pewnie pojawią się problemy.

A tu taka niespodzianka! Może być dobrze! Bujaczek jest naprawdę świetnie opracowany. Bez trudu udało mi się  (no dobra, z pomocą Helci 🙂 przykręcić szczebelki do płóz. Co więcej, nasz bujak po dwóch tygodniach został rozkręcony i z naszych leśnych wakacji przewieziony samochodem do Warszawy. Ponowne skręcenie było równie proste, jak to pierwsze.

W co się można bawić?

To jest naprawdę bardzo, bardzo wielofunkcyjne urządzenie. Bujaczek w zestawie ze zjeżdżalnią – wspinakiem służy Helci do: bujania, wspinania, zjeżdżania, jako równoważnia i leżanka (ulubiona wersja Helen – z poduszkami i książką). Poza tym bujak pełni rolę namiotu, domku, jaskini i odgrywa w domowych przedstawieniach rolę… konia  🙂 A jeśli już o koniach mowa… to poniżej widać, jakie sztuczki one potrafią robić na bujaku 🙂

Dla maluszków bujaczek może pełnić rolę baby gym – stojaka, na którym umieszcza się zawieszki.

🌿🌿🌿

Mamo, ile tutaj atrakcji! – powiedziała ostatnio Helena. Zapytałam więc, co ma konkretnie na myśli mówiąc „atrakcje”. Hela zwisając głową w dół na bujaczku powiedziała: No bujaczek przecież!

Bujaczek czy bujak?

Czym się różni bujaczek od bujaka?

Rozmiarem!

Bujaczek jest po prostu wersją kompaktową. Duże gabaryty bujaka (klik) mają swoje plusy, na przykład takie, że może wygodnie bujać się w nim więcej osób. Jednak, gdy przestrzeń mieszkania jest ograniczona, tak jak u nas, bujaczek wydaje się lepszą opcją.

Dla mnie istotna jest też waga. Bujaczek waży 8kg i dzięki temu mam możliwość przenoszenia go z jednego miejsca na drugie.

Bezpieczeństwo

Bujaczek Bujo Lujo jest tak zaprojektowany, by nie tylko gwarantować dobrą zabawę, ale również bezpieczeństwo. Wszystkie krawędzie są zaokrąglone, a płozy wyprofilowane ( bujaczek się nie wywraca podczas bujania, nawet tego bardzo szalonego ;). Szczebelki osadzone są w taki sposób, by nie przygnieść chwytających je podczas zabawy  małych paluszków.

Jeśli chodzi o obciążenie, to na stronie czytamy: Obciążenie maksymalne nie jest zbadane, jednak dla Waszej informacji: na bujaczku bez problemu jest w stanie stanąć osoba o wadze 90 kg. Należy tylko uważać, aby się w nim nie zakleszczyć 😀

Ja bujałam się z Helą (na stojąco) i bujaczek nie dawał znać, że to przesada 🙂

🌿🌿🌿

Jeśli szukacie wielofunkcyjnej, rozwijającej dla dziecka zabawki, takiej, z której dziecko szybko nie wyrośnie, a w dodatku estetycznie i bezpiecznie wykonanej, koniecznie zajrzyjcie do BUJO LUJO . Oprócz bujaczka i bujaka XXL, znajdziecie tam wspinak, o którym niedawno pisała na blogu Martyna  ( KLIK).

🌿🌿🌿

Na koniec zapraszam Was na Ig, gdzie dzielimy się pomysłami na zabawy i ciekawe aktywności:

Martyna boso_w_przygode

Magda magda_i_sasanki

magda_i_sasanki
Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *