Wszystkim małym wielbicielom przyrody polecam nowości wydawnicze od Edukacyjnego Egmontu. Książki zachwycają nie tylko warstwą wizualną, ale również merytoryczną. Bedą doskonałym dopełnieniem aktywnego czasu spędzonego na świeżym powietrzu – w lesie, parku albo w przydomowym ogródku.

 

🌿🌿🌿

Odkrywcy Przyrody.

Zeszyt z zadaniami i naklejkami

 

Z okładki zerkają na nas bohaterowie książki – Jeż Julek, Królik Karol, Kos Kostek i Lis Leszek. Zapraszają małego czytelnika na aktywną wyprawę przyrodniczą po książkowym lesie i do wykonania zadań. Są labirynty, zadania z kreatywnym rysowaniem i zbieraniem leśnych skarbów. Odnajdziemy zadania wymagające użycia kredek, dołączonych naklejek oraz własnej wyobraźni i spostrzegawczości. Na końcu książki znajduje się dyplom, który można uzyskać po wykonaniu wszystkich zadań.

Ze względu na poziom skomplikowania niektórych zadań książka będzie odpowiednia dla dzieci 4+.

Odkrywcy Przyrody. Zeszyt z zadaniami i naklejkami

Clover Robin

Wydawnictwo Edukacyjny Egmont

 

🌿🌿🌿

Mój pierwszy ogródek.

Zeszyt z zadaniami i naklejkami

Ponad 300 naklejek, kolorowanki, labirynty, wyszukiwanki – to wszystko (i jeszcze więcej!) znajdziemy w tym pięknym zeszycie z zadaniami i naklejkami. Christine Pym – autorka i zarazem ilustratorka – zaprasza małego czytelnika do aktywnego poznawania fascynującego świata roślin i owadów w ogrodzie. Książka zawiera wielkoformatowe ilustracje i zadania aktywizujące, które sprawdzą się dla dzieci 3+.

Mój pierwszy ogródek. Zeszyt z zadaniami i naklejkami

Christine Pym

Wydawnictwo Edukacyjny Egmont

🌿🌿🌿

Jak zostać ogrodnikiem?

Zeszyt z zadaniami i naklejkami

Do zabawy z książką zapraszają nas Róża i Jurek, którzy wybrali się do babci. Mamy wiosnę w pełni, a ogród babci wypełniony jest drzewami, kwiatami i ziołami. Są też owoce i  grządki z warzywami. Razem z naszymi bohaterami mały przyrodnik może poznać budowę rośliny, wyhodować własną rzeżuchę albo upiec szarlotkę. Jak się domyślacie, to nie wszystkie aktywności – na 32 stronach książki jest ich naprawdę sporo. Na końcu książki znajdują się naklejki, które można wykorzystać do wykonania zadań lub do innych kreatywnych zabaw.

Książka spodoba się dzieciom 5+ (niektóre zadania wymagają zrobienia własnych notatek). Część zadań można wykonać z młodszymi dziećmi.

Jak zostać ogrodnikiem? Zeszyt z zadaniami i naklejkami

Clair Rossiter

Wydawnictwo Edukacyjny Egmont

🌿🌿🌿

Dzień z przyrodą.

101 zadań inspirowanych naturą

Książka zawiera mnóstwo aktywności inspirowanych naturą dla małych wielbicieli przyrody oraz. Każda kolejna strona to propozycja innej aktywności. Znajdziemy tu labirynty, strony do kolorowania, szablony do zrobienia masek albo mobilu nad łóżko. Część aktywności zachęca do wyjścia z domu i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nam podobało się szczególnie tworzenie pudełka, do którego potem zbierałyśmy skarby na rodzinnym spacerze.

Jest to książka dla dzieci 5+ (lub młodszych z pomocą opiekuna). Wiele zadań bazuje na korzystaniu z nożyczek i kleju, a niektóre wymagają samodzielnego zapisania kilku zdań.

Jak zostać ogrodnikiem? Zeszyt z zadaniami i naklejkami

Clair Rossiter

Wydawnictwo Edukacyjny Egmont

🌿🌿🌿

Ściskam,

Martyna

🌿🌿🌿

Naszymi pomysłami nieustannie dzielimy się na Instagramie. Zapraszamy Cię do obserwowania naszych kont:

Magda magda_i_sasanki

Martyna boso_w_przygode

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *