Dwaj skłóceni bracia wyruszają w daleką podróż w poszukiwaniu szczęścia. Droga zaskakuje przygodami, niespodziankami i niebezpieczeństwami. Chłopcy muszą pokonać wiele przeszkód, ale nie są sami – pomagają im czytelnicy – Cuda-niewidy, to książka aktywnościowa, pełna wyszukiwanek, labiryntów i zagadek. Wraz z bohaterami szukamy kwiatu paproci, dobieramy w pary koniki, znajdujemy grzyby w lesie… i spotykamy wiele postaci rodem z polskich baśni i legend. Cuda-niewidy to 64 strony z zadaniami. Czasem wystarczy postukać w okienko, a czasem można dostać oczopląsu szukając wyjątkowego pierścienia, czy jedynej w swoim rodzaju rybki…  Różny poziom trudności zadań sprawia, że książka idealnym sposobem na wspólnie spędzane rodzinnie  chwile.DSC_4314-001DSC_4316-001DSC_4321-001DSC_4334-001

Książka jest przepięknie zilustrowana. Naszej wędrówce towarzyszą  roztańczone kolory, folkowe wycinanki, ludowe ornamenty. Ilustracje Marianny Oklejak to piękna lekcja folkloru dla małych i dużych czytelników.

DSC_4326-001DSC_4329-001DSC_4324-001

DSC_4325-001A na koniec tylko dodam, że Książka Cuda-niewidy była nominowana przez Polską Sekcję IBBY w konkursie Książka Roku 2017 do nagrody graficznej.

Cuda-niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych

Autor / Ilustrator: Marianna Oklejak

Wydawnictwo: Egmont

Wiek: 6+

Pięknie polecam!

Magda

Jeśli spodobał ci się ten wpis, proszę, podziel się nim ze znajomymi, korzystając z poniższych przycisków i polub Sasanki na facebooku, żeby być na bieżąco.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *