Długie zimowe wieczory nie są nam straszne. Mamy przecież głowy pełne pomysłów. 🙂 Zobaczcie, ile ciekawych rzeczy udało nam się już zrobić, chociaż zima tak naprawdę jeszcze się nie zaczęła. A jeśli macie w domu 2-latka stęsknionego za prostymi aktywnościami w duchu Montessori to zerknijcie na podobny wpis z ubiegłego roku.  

Zapraszamy!

🌟🌟🌟

Domowa ciastolina w świątecznej oprawie

O najlepszej domowej ciastolinie, jaką znamy pisałam tutaj. Ta masa jest tak świetna, że towarzyszy nam w zabawach naprawdę często. Tym razem dodałam szczyptę czerwonego i zielonego barwnika spożywczego, dołożyłam guziki, perełki, koraliki. Do tego kawałek łańcucha choinkowego i foremki do pierniczków. Świąteczna zabawa sensoryczna gotowa. 🙂

🌟🌟🌟

Barwienie śnieżynek z soli

Śnieżynki namalowałam klejem wikolowym na kartce, na to nasypałam trochę soli, by powstał śnieżynkowy wzorek. Tak przygotowane rysunki położyłam na tacy razem z pipetką i zabarwioną wodą. Świetna zabawa i ćwiczenie dla paluszków.

🌟🌟🌟

Anielskie witraże

Witraże w kształcie aniołów to inspiracja zaczerpnięta od ArtCampLA. Wycięłam kształty aniołów w kartonie, a potem wspólnie z Łucją wykleiłyśmy puste miejsca kolorową bibułką. Prawda, że ładnie prezentują się podświetlone ciepłym światłem?

🌟🌟🌟

Leśny zagajnik z recyklingu

Pudełka, kartony, tektura… Co z nimi zrobić? Na pewno nie wyrzucać! U nas powstał mały leśny zagajnik dla zwierzątek. Wystarczył karton, nożyczki, klej, ozdoby i można zacząć zabawę!

🌟🌟🌟

Korale z… fasoli

Korale z fasoli to inspiracja z książki „Rok z Findusem” wyd. Media Rodzina. Wystarczy namoczyć fasolkę przez dobę, a staje się na tyle miękka, by nakłuć ją igłą i nawlekać na grubą nić. Tę czynność wykonałam osobiście, zaś Łucja pomalowała korale farbami. 🙂 Czy nie sądzicie, że takie korale pomalowane na złoto lub czerwono będą stanowiły piękną ozdobę świątecznej choinki?

🌟🌟🌟

DIY pomoce do ćwiczeń motoryki małej

Czy Wam też najlepsze pomysły przychodzą do głowy w trakcie… jedzenia? 😉 Tak właśnie było z tymi pomocami do ćwiczeń chwytu pęsetkowego i motoryki małej. Olśniło mnie w trakcie zajadania pistacji. Chwyciłam za karton, klej w pistolecie i ten w sztyfcie, kawałek papieru do pakowania prezentów wstążkę i łupinki od pistacji. Tak oto powstały śnieżynka i dzwoneczek. 🙂 Wystarczy dołączyć pęsetkę i garść koralików w miseczce, by stworzyć niepowtarzalną pomoc do ćwiczeń chwytu pęsetkowego i koordynacji oko-ręka.

🌟🌟🌟

Ozdabianie pomarańczy goździkami

Ozdabianie pomarańczy goździkami – jedna moich ulubionych aktywności świątecznych. Kiedy myślę „Święta” to przed oczami mam między innymi ten obraz. Goździki w połączeniu ze skórką pomarańczy tworzą obłędny zapach i mnóstwo doznań sensorycznych. Mnie te nuty zapachowe kojarzą się z przedświątecznym czasem. Aby przygotować tę aktywność dla 2-3-latka potrzebujemy rzecz jasna pomarańczy i goździków. 🙂 Mnie oprócz tego przydała się wykałaczka, którą zrobiłam dziurki w skórce pomarańczy, aby łatwiej było Łucji wbijać goździki. Jeśli kiedykolwiek próbowaliście tej aktywności to wiecie, że jest to dość trudne zadanie dla rąk i palców – kiedy mamy dziurki jest o wiele łatwiej i przyjemniej. 🙂

🌟🌟🌟

Ozdoby z drewnianych patyczków

Ozdoby z patyczków cieszą oczy i będą stanowiły własnoręcznie wykonaną ozdobę choinki. Do ich wykonania potrzebne są patyczki, wikol +pędzel, ozdoby (koraliki, cekiny), kawałek sznurka na zawieszkę (u nas drucik kreatywny). My oprócz śnieżynki zrobiłyśmy zieloną choinkę, a Wam co jeszcze przychodzi do głowy? 🙂

A jakie są wasze sprawdzone aktywności zimowe i przedświąteczne?

Dobrej zabawy,

Martyna

🌟🌟🌟

Te, i więcej pomysłów na aktywności zimowo-świąteczne i kreatywne zabawy z maluchami znajdziecie na naszym Facebooku -> sasanki blog.

Znajdziecie nas też na Instagramie:

boso_w_przygode -> Martyna

Magda_i_sasanki -> Magda

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *