Idzie zima.  Dobrze byłoby zawinąć się w koc i spędzić leniwy wieczór z książką. Tylko, że jak się ma malucha w domu, to będzie to co najwyżej Pucio, albo inny Babo, a o lenistwie można pomarzyć. Place zabaw już nie takie atrakcyjne, spacery dużo krótsze. Jak żyć? Ratujemy się różnymi pomysłami na zabawy w domu (przynajmniej smog nam nie straszny) i szukamy miejsc na miłe spędzanie czasu ( i dobrą kawę). Szczęśliwie się okazało, że nie musimy daleko się wyprawiać, bo prawie pod nosem mamy Spacerówkę — nową klubokawiarnię dla dzieci i rodziców.

DSC_2329Spacerówka powstała w pięknym miejscu na dolnym Mokotowie – przy samych Łazienkach Królewskich. To naprawdę świetna lokalizacja, nie tylko z uwagi na uroki parku. Bardzo brakowało knajpki / kawiarni w tej okolicy, miejsca gdzie rodzic bez problemu  zrelaksuje się przy filiżance kawy, a dziecko cieszyć się będzie specjalną przestrzenią do zabawy.

DSC_2362Kiedy dowiedziałam się o nowej kawiarni w okolicy, w mojej głowie powstało pewne wyobrażenie. Lubię takie świeżutko powstałe miejsca – czyściutkie, zadbane, dopracowane. I rzeczywiście sporo tu uroczych detali – naturalnych ozdób, wzornictwa inspirowanego naturą. Sprawiają, że jest tu klimatyczne – było nam przyjemnie i przytulnie, miałam trochę skojarzenia z leśną dziuplą 😉 Nie jest to jednak miejsce stworzone od nowa, a jedynie przerobione na potrzeby kawiarni – choć sporo tu mebli pachnących nowością, są też pewne niedoróbki jak dziury i betonowe przerwy w parkiecie. DSC_2343DSC_2331

DSC_2354Niektóre zabawki też wyglądają, jakby lata swojej świetności miały już za sobą. Część z nich (jak piękny czerwony drewniany samochód i zestaw sprzątacza) należałoby po prostu naprawić.

Ale koniec narzekania! Przestrzeń do zabawy ma mnóstwo plusów – nie znajdziemy tu grających cudeniek, zabawki nie przytłaczają też swoją ilością. Jest kilka naprawdę fajnych egzemplarzy. Ciekawym pomysłem jest drabinka ze zjeżdżalnią oraz wygodny kącik czytelniczy. Biblioteczka jest co prawda niewielka, ale zawiera kilka bardzo atrakcyjnych tytułów, jak Rok na wsi, Koala nie pozwala, czy Noc na Ulicy Czereśniowej.

DSC_2304DSC_2339DSC_2320DSC_2358DSC_2324DSC_2326DSC_2310

DSC_2365

Oprócz smacznej kawy (którą można tu zamówić również w PÓŁLITROWYM kubku, bo to kawa po ciężkiej nocy), dostaniecie tu ciasta, kanapki, sałatki i zupy.

DSC_2589

W kawiarni odbywają się różne zajęcia dla dzieci, warsztaty i wykłady dla rodziców. Informacje na ich temat znajdziecie tutaj i tutaj. My na pewno się na coś zapiszemy, bo propozycje wyglądają bardzo ciekawie!

Klubokawiarnia Spacerówka

Podchorążych 71/1 Warszawa

Pozdrawiam!

Magda

***

 

Jeśli spodobał ci się ten wpis, proszę, podziel się nim ze znajomymi, korzystając z poniższych przycisków i polub naszą stronę na facebooku, żeby być na bieżąco (klik).

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *