Poznaję dźwięki to tytuł serii kartonowych książeczek dźwiękowych dla najmłodszych.

image024

Książki wyróżniają się na tle innych dźwiękowych swoją budową. Podczas, gdy większość książek z dźwiękami ma wmontowany panel z przyciskami na jednej stronie, tutaj  na każdej rozkładówce znajduje się przycisk oznaczony symbolem nutki, który uruchamia nagranie. Po wciśnięciu nutki z głośnika płyną realistyczne dźwięki dobrej jakości.

img_5232

Tytułów z serii Poznaję dźwięki jest wiele.  Możecie kupić Instrumenty, Gospodarstwo, Odgłosy nocy czy Boże Narodzenie, o którym pisałam jakiś czas temu (klik). To tylko wybrane pozycje. Ja skupię się na tych, które przypadły mi najbardziej do gustu. Na szczególną uwagę zasługują trzy przyjemnie zilustrowane książki z kategorii muzycznej.

 1. Muzyka klasyczna
 2. Mozart
 3. Vivaldi

 

 

Barwne, ciekawie narysowane ilustracje oraz nagrania fragmentów utworów wprowadzają dzieci w świat muzyki klasycznej.

Nagrania są krótkie – kilkusekundowe, więc książka może stanowić „preludium” do wysłuchania utworów w całości. Lusia, która skończyła niedawno osiem miesięcy chętnie przysłuchuje się dźwiękom i przygląda ilustracjom. Szczególnie radośnie reaguje na Wiosnę z Czterech pór roku Vivaldiego. Nie potrafi jeszcze wcisnąć nutki, więc to ja uruchamiam nagranie.

Na końcu każdej książki jest małe podsumowanie, które będzie pomocne dla starszych dzieci.

img_0537

Książki Vivaldi i Mozart, oprócz oczywistej wartości dźwiękowej, mają inną ważną zaletę. Z Mozartem dzieci poznają przeciwieństwa, a z Vivaldim uczą się kolorów. Dodatkowo na końcu obu książeczek jest krótka notka o kompozytorze, która może stanowić małą ściągawkę dla opiekuna. 😉 Same zalety!

img_0538img_0539

Poniżej wybrane strony z wnętrza książeczek:

Poznaję dźwięki. Muzyka klasyczna

image026

Poznaję dźwięki. Vivaldi

image027

Poznaję dźwięki. Mozart

image028

Poznaję dźwięki. Instrumenty

image030

img_5225

img_5233

Poznaję dźwięki. Muzyka

Ta pozycja była dla mnie zaskoczeniem i trochę się rozczarowałam, gdy pierwszy raz ją otworzyłam. Sądziłam, że z pomocą książki Muzyka wprowadzę Lusię w świat gatunków muzycznych tj. jazz czy muzyka klasyczna. Niestety, ta pozycja to jakby powielenie pomysłu z tej o instrumentach tylko pod innym tytułem, który mnie zmylił. Mimo wszystko książka jest interesująca i warto po nią sięgnąć. Luśka wprost przepada za nagraniem saksofonu!

image029

image096

img_5242

Poznaję dźwięki. Na wsi

img_5234image032

Poznaję dźwięki. Pojazdy

dsc_5945dsc_5949

Poznaję dźwięki. Odgłosy nocy

dsc_5934dsc_5939dsc_5940

Poznaję dźwięki. Boże Narodzenie

image031img_5240

Poznaję dźwięki. Odgłosy natury

dsc_5941

Celowo wrzuciłam ilustrację powyżej jako ostatnią. Co sądzicie o takiej interpretacji grzmotów i błyskawic?! Obie z Magdą uważamy, że zarówno ten obrazek, jak i pozostałe ilustracje w  książce to zmarnowany potencjał Odgłosów natury.

Ze względu na swoją budowę (zawartość baterii) książki z serii Poznaję dźwięki dedykowane są dzieciom powyżej 1 roku życia, a na okładkach wybranych (np. Muzyka klasyczna) znalazłam informację, że nie powinno się ich dawać dzieciom poniżej 3 roku życia. Moim zdaniem warto sięgnąć po nie wcześniej. Pod czujnym okiem dorosłego nie będą stanowiły zagrożenia, a niektóre są naprawdę warte uwagi. Zachęcam do porównania cen wybranej pozycji z serii (klik).

Poznaję dźwięki

Wydawnictwo: YoYo Books

Autor: praca zbiorowa

7 kartonowych rozkładówek każda

Cena: około 20 złotych

Miłego słuchania i oglądania!

Martyna

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
0

14 komentarzy

 1. Wyglądają świetnie! Pomysł też powala! myślę, że każda jest warta swojej ceny! Z chęcią kupię takie książeczki swojej córce 🙂 Zwłaszcza, że uwielbia czytać i słuchać 🙂

  Iza
  1. Jak dla mnie nie jest to odważny pomysł a niestety totalny brak gustu 🙁 Ilustracja jest zwyczajnie brzydka. Szkoda, bo można było stworzyć naprawdę nastrojowe obrazki- burza idealnie się do tego nadaje- trochę tajemnicza, trochę groźna, fascynująca..

   Magdalena
 2. Pingback: #Książki z dziurami – nasza UKOCHANA TRÓJKA

 3. Pingback: Po co czytać książki niemowlakowi?

 4. Pingback: Niezawodna 5! Czyli najlepsze książki dla niemowlaka-roczniaka. #1

 5. Pingback: Niezawodna 5! Czyli najlepsze książki dla niemowlaka-roczniaka. #2

 6. Pingback: Zacznij od Bacha! Nowe kartonówki w biblioteczce Heleny.

 7. Pingback: Najlepsze zabawki dla roczniaka+. Nasza bardzo subiektywna lista przebojów.

 8. Pingback: Dawno dawno temu… Auuuu!!! Dryń dryń!!! Poznajemy klasyczne baśnie w wersji z dźwiękami.

 9. Pingback: 🎵Muzyka z patyka? O wprowadzaniu dzieci w świat muzyki okiem rodzica.🎵

 10. Pingback: Poznaję dźwięki – książki z odgłosami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *