OnoMaTo – czyli zabawa dźwiękami to seria książeczek dla najmłodszych od wydawnictwa Olesiejuk. To jedne z pierwszych książek, jakie trafiły do biblioteczki sasanek. Magda pisała jakiś czas temu (klik) o tym, jak Helenka zachwyca się jedną z nich.

Możemy przebierać i wybierać z ośmiu kartonowych książeczek z wyraziście kolorowymi ilustracjami i wymyślać coraz to nowe zabawy w wydawanie odgłosów. Bo jest ich tutaj mnóstwo! Książeczki aż piszczą od przeróżnych dźwięków, odgłosów i hałasów.

Z Hałaśliwych przedmiotów dowiecie się, jaki dźwięk wydaje suszarka do włosów albo dzwonek rowerowy.

image009

Ptaki wiejskie nauczą was rozpoznawać jak mówi (tak, autorka używa słowa mówi!) kura, gęś czy kogut.

image007

Domowe przedmioty wprowadzą wasze maluchy w świat odgłosów zegarka czy nożyczek.

image012

Zwierzęta dzikie nauczą naśladować odgłosy wydawane przez słonia lub węża. SSssss!!!

image010

 Z kolei Zwierzęta wiejskie nauczą rozpoznawać głosy krowy, świnki i konia.

image016

Wiedzieliście, że skrzypce grają DYLU DYLU? 😉 Nie? To koniecznie zajrzyjcie do Instrumentów muzycznych. Nauczą wasze maluchy naśladować odgłosy trąbki, bębenka i nie tylko.

image018

A to nie wszystko, bo są jeszcze Ptaki dzikie i Co słychać?

unnamed

Barwne ilustracje narysowane prostą kreską i obwiedzione grubym, czarnym konturem przyciągają wzrok już kilkumiesięcznego malucha.  A obok obrazka na każdej stronie pojawiają się wyraźne, czarne litery, które także zachęcają do patrzenia. Proste onomatopeje powiedzą, jaki dźwięk wydaje dany przedmiot lub zwierzę.

Seria OnoMaTo może być alternatywą lub rozszerzeniem dla rozchwytywanej Księgi dźwięków Soledad Bravi. Moim zdaniem OnoMaTo posłużą dłużej maluszkowi, bo są wykonane z grubszego kartonu. Choć nie przeczę, że Księgę dźwięków każdy mały czytelnik powinien mieć w swojej biblioteczce.

A dodatkową i niewątpliwą zaletą książeczek OnoMaTo jest ich  n i s k a  c e n a. Za kilka złotych mamy naprawdę dużo radości. Książeczki idealne! 🙂

img_5089

OnoMaTo – czyli zabawa dźwiękami

Wydawnictwo: Olesiejuk 2015

Ilustracje: Joanna Babula

10 kartonowych stron każda

Cena: ok. 3 zł

Tra la la! Miłego poznawania dźwięków!

Martyna

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

2 komentarze

  1. Pingback: Niezawodna 5! Czyli najlepsze książki dla niemowlaka-roczniaka. #1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *