Absolutna nowość i najprawdopodobniej absolutny bestseller w swojej kategorii – puzzle wydane przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Układanki z ilustracjami prosto z popularnych książek dla dzieci (Rok w lesie, Mały atlas ptaków ) lub, jak w przypadku serii o Puciu, puzzle dopełniające i rozszerzające przygody ulubionych bohaterów.

A wszystko starannie wydane, pięknie opakowane… I w dodatku polska produkcja <3

Co tu dużo mówić… Świetne są!

PUZZLE Z PUCIEM!

Pamiętam, że kiedyś zastanawiałam się dlaczego nie ma jeszcze puzzli z Puciem. Nawet napisałam na ten temat coś na Fb – Helka miała wtedy niezłą fazę na układanie, jednocześnie darzyła wielką miłością książki z serii o sympatycznym Puciu. Połączenie wydawało mi się znakomitym pomysłem. Teraz sobie myślę, że taka układanka już pewnie wtedy istniała – w głowach twórców i wydawców 😉 Dzieciaki musiały trochę na nią poczekać. A właściwie wciąż czekają, ale… tylko do jutra! Jutro bowiem jest premiera puzzli Puciem. A my mamy tę radość, by napisać o nich przedpremierowo!

Pucio Czego tu brakuje? Puzzle

Marta Galewska-Kustra / il. Joanna Kłos
Puzzle dwuelementowe skierowane do dzieci od 2 lat. Zestaw składa się z dwudziestu elementów (10 par).  W każdej parze jest obrazek przedstawiający Pucia w pewnej sytuacji, w której czegoś mu brakuje (śniadanie – kanapka; wycieczka rowerowa – kask; piaskownica – zestaw do robienia babek itd.). Zadaniem dziecka jest rozpoznanie sytuacji, odnalezienie brakującego elementu i połączenie kafelków.

Pucio Co tu pasuje? Puzzle

Marta Galewska-Kustra / il. Joanna Kłos
5 obrazków głównych oraz 20 mniejszych uzupełniających. Do każdego głównego obrazka (Pucio w różnych sytuacjach – np. jedzenie posiłku,  ubieranie się) trzeba dobrać cztery dodatkowe pasujące elementy. Podobnie jak i przy poprzednich puzzlach, możemy zadawać dużo dodatkowych pytań („Co robi Pucio?”, „Co ma Pucio?”; „Co tu pasuje?”; „Tak, to pasuje. A dlaczego?” itd.)

W pudełku znajdziemy krótki list do rodziców i podpowiedź w jaki sposób wykorzystywać układanki, by stopniować wyzwanie i dostosować zabawy do możliwości dziecka.

Marta Galewska-Kustra / il. Joanna Kłos

Coś dla starszaków (kategoria 3+) . Trzy obrazki o różnym stopniu trudności (16, 20 i 24 elementy).  Ilustracje przedstawiające Pucia i jego rodzinę nie pochodzą z książek z serii – powstały specjalnie do puzzli. Co ważne, plansze różnią się kolorystycznie i wielkością elementów.  

Puzzle 3 W 1 Ptaki

Ewa Kozyra-Pawlak

Gratka dla fanów ilustracji  z Małego atlasu ptaków… Puzzle z kategorii wiekowej 3+
Pudełko zawiera trzy układanki o różnym poziomie trudności. Ilustracje przedstawiają  rudzika (16 elementów), sójkę (20) oraz wilgę (24). Każda plansza po ułożeniu ma wymiary 20 x 20 cm.

Puzzle Leśna Kraina

Emilia Dziubak

Coś dla miłośników ilustracji Emilii Dziubak, zwłaszcza jej Roku w lesie. Układanka Leśna Kraina składa się z 54 sporych elementów (powiedziałabym, że kategoria wiekowa 4-5+, choć w sekrecie powiem Wam, że przez chwilę sama miałam problem z odnalezieniem miejsca dla wszystkich bobrów, wilków i wiewiórek ). Po ich ułożeniu powstaje obrazek o wymiarach: 47 x 33 cm. Całość bardzo ładnie i solidnie wykonana.  🌲🌲🌲🌲🌲🌲
Polecamy!!!
M&H 🌲🌲🌲 M&Ł
Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *