Czy jest jeszcze ktoś, komu trzeba przedstawiać Pucia i jego czerwononosą rodzinę? Seria stworzona przez Martę Galewską-Kustrę i Joannę Kłos (ilustracje) Wydawnictwa Nasza Księgarnia jest niezwykle popularna.

Nic dziwnego, że powstają kolejne książki, gry, układanki, a nawet gadżety. Tym, którzy z przekąsem mówią, że Pucio wyskoczy nam zaraz z lodówki, odpowiadam, że wolę, żeby robił to on, a nie Masza, Psi Patrol, czy ekipa z Krainy Lodu. Autorkom udało się bowiem stworzyć coś sympatycznego, chwytliwego, ale przede wszystkim bardzo przemyślanego pod kątem edukacyjnym i estetycznym ( a nawet mogę dodać, że ekologicznym – puzzle z Puciem nie są pakowane w folię, elementy układanek znajdują się w kartonie i papierowej torbie).

Dziś, krótko przed świętami słów kilka o najnowszej książce z serii, puzzlach i kartach edukacyjnych z Puciem. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na prezent, myślę, że warto przyjrzeć się tym propozycjom 😉

Wcześniejsze wpisy o Puciu znajdziecie tu:

O czwartej części Pucio na wakacjach przeczytasz tutaj 

O książkach w wersji kieszonkowej – tutaj.

O puzzlach z Puciem – tutaj.

Pucio i Misia ubierają choinkę.

PUZZLE

Opakowanie składa się z 22 różnej wielkości elementów, które po ułożeniu w całość tworzą pełną kolorowych ornamentów choinkę. Na układance oprócz ozdobionego drzewka odnajdziemy też dobrze nam znane postaci – jest Misia i Pucio, Tato oraz pies Funio i kot Mimi.

Dodatkowo w pudełku znajdują się też tekturowe bombki, którymi dzieci mogą przystroić świąteczne drzewko.

Całość bardzo ładnie i solidnie wykonana. Stonowana i jednocześnie urzekająca kolorystyka to jeden ze znaków rozpoznawczych serii o Puciu. Nie inaczej jest ze świąteczną układanką – cieszy oczy i jest dowodem, że zabawki dla dzieci wcale nie muszą krzyczeć barwą i kusić brokatem.

Kategoria wiekowa ⤵️

Producent podaje 2+, jednak choinka nie jest łatwa do samodzielnego ułożenia nawet dla ponad trzyletniej Heli (która przeszła już całkiem solidny trening układania puzzli wszelakich). 

Pucio umie opowiadać

KSIĄŻKA

Przyznaję, że trafiłam na kilka nieprzychylnych opinii dotyczących piątej części opowieści o sympatycznym Puciu.

Wydaje mi się, że większość niezadowolonych osób nie do końca zrozumiała ideę serii, zarzucając ostatniej pozycji, że różni się od poprzednich. Tymczasem  każda następna  książka o Puciu to kolejny krok naprzód. I tak – pierwsza pozycja serii – Pucio uczy się mówić… to propozycja dla najnajów, pełna wyrażeń dźwiękonaśladowczych, a ostatnia – Pucio umie opowiadać  jest świetną pozycją dla dzieci umiejących już posługiwać się językiem – jest skonstruowana w taki sposób, by ćwiczyć się w trudnej sztuce jaką jest umiejętność opowiadania. Znajdziemy tu sporo tekstu i rozbudowana fabułę. Przy każdej rozkładówce znajdują się pytania, które zachęcają dziecko do porównywania sytuacji z  życia Pucia z własnymi doświadczeniami. Na ostatniej rozkładówce znajdują się chronologicznie ułożone obrazki, które ułatwiają opowiedzenie historii własnymi słowami.

Z pewnością temat przewodni książki ucieszy zwłaszcza tych rodziców, którzy czekają na powiększenie rodziny – Pucio umie opowiadać  ukazuje  jak zmienia się rzeczywistość małego dziecka, kiedy w rodzinie pojawia się młodsze rodzeństwo. I jest to opowieść bardzo szczera – są wielkie i czasem bardzo trudne emocje, jest spory bałagan w mieszkaniu i jest zmęczenie. Jest też to, co najważniejsze – zrozumienie i wsparcie.

Bardzo mnie cieszy, że w opiekę nad dziećmi  i obowiązki domowe angażują się zarówno mama i tata. To ważny przekaz dla dzieci i… niektórych dorosłych.

Puzzle Pucio – Pierwsze zabawy.

KARTY EDUKACYJNE

Zestaw edukacyjnych kart do gry, które pomagają dzieciom opanować dźwięki wydawane przez zwierzaki lub są związane z wykonywaniem różnych czynności.

Pudełko zawiera 40 elementów:

  • 20 kartoników z obrazkami i wyrażeniem dźwiękonaśladowczym
  • 20 kartoników z podpisami

Poza tym w zestawie znajduje się broszura z propozycją 6 zabaw z dziećmi rocznymi i starszymi – dla maksymalnie 4 graczy.

Puzzle wykonane są z solidnego, grubego kartonu. Ilustracje mają piękne stonowane barwy. Co dla nas bardzo ważne, karty nie są pakowane w folię a papierową torbę.

❄️❄️❄️

Znacie? Lubicie? Jesteście #teampucio czy #niekoniecznie. Czekam na Wasze opienie.

❤️ Magda

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *