Dla dzieci, ale też i dla dorosłych.  Wystawa Wcielenia Jelenia w Muzeum Etnograficznym jest skierowana do odbiorców w każdym wieku.

Dorośli mogą poczytać i przyjrzeć się motywowi jelenia w kulturze – jego rozmaitym wizerunkom oraz zmianom upodobań masowego odbiorcy.

A dzieci? Dzieci też z pewnością znajdą coś dla siebie!

Podczas naszej ponad godzinnej wizyty Helena:

kolorowała, układała klocki z reprodukcjami obrazów, przymierzała maski, przeglądała książki, bawiła się przytulankami jelonkami, odpoczywała w szałasie i podziwiała błyszczące broszki z gablotek.

Spędziłyśmy naprawdę przemiłe popołudnie!

Jednak zanim popędzicie do Muzeum Etnograficznego…

Spędziłyśmy bardzo miłe popołudnie, jednak daleko mi od wielkich ochów i achów.  jest Jest ciekawie i każdy może znaleźć coś dla siebie, jednak nie spodziewajcie się niczego nadzwyczajnego. To nie jest duża wystawa z rozmachem. Jest kilka „interaktywnych momentów” – jak stanowisko z maskami i lustrem,  specjalna odmiana gry „Twister”, czy pokój z szałasem w leśnym klimacie. Przy większym tłumie jednak te miejsca będą bardzo oblegane (w niedzielę o 12:30 było całkiem luźno 😉 ).

Ciekawe pomysły na aktywności dla maluchów i przedszkolaków znajdziecie również na naszych profilach Instagramowych:

➡️ Magda  

➡️ Martyna

Sporo atrakcyjnych zabawek i gadżetów znajduje się za szybą w gablotkach. Z jednej strony zrozumiałe, że nie można pobawić się klockami Playmobil, z drugiej patrzenie na nie przez szkło trochę rozczarowuje dzieciaki…

Zabawki dostępne są już nieco zniszczone (w układance odklejają się niektóre ścianki a zabawki gniotki Squishy mają poodrywane elementy)

Czy warto wybrać się na wystawę?

Oczywiście! Myślę, że nie wykorzystano na sto procent ani potencjału tematu, ani tego miejsca. Helence się  jednak bardzo się podobało, a ja wyszłam z nowymi treściami i spostrzeżeniami w głowie.

Nie zachwycam się, ale myślę, że wystawa jest ciekawym pomysłem na spędzenie zimowego popołudnia.

Wystawę Wcielenia Jelenia można zobaczyć do 1 marca 2020.

Znajdziecie ją w Muzeum Etnograficznym (dokładniej w przestrzeni Muzeum dla Dzieci) przy ul. Kredytowej 1.

Wstęp bezpłatny. 

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *