image006

Tycio i Pajda to bohaterowie serii książeczek dla dzieci, które są świetną propozycją na rozpoczęcie przygody z samodzielnym czytaniem. Książeczki zostały napisane przez psychologa dziecięcego i logopedę Agatę Dębicką-Cieszyńską i przyjemnie zilustrowane przez Olę Artymowską.

Przygody rezolutnego Tycia i jego przyjaciółki Pajdy z pewnością przypadną do gustu  małym czytelnikom, a przemyślana fabuła pomoże zbudować w nich pewność siebie oraz nauczyć samodzielności i odpowiedzialności za innych.

Teksty są proste, wydrukowane wyraźną czcionką, która ułatwia samodzielne czytanie, a przygody dwójki przyjaciół są na tyle bliskie dzieciom, że każdy młody odbiorca może się z nimi identyfikować. Historie opowiadają  o codzienności Tycia, u którego boku stoi wierna przyjaciółka – suczka Pajda – doskonała towarzyszka zabaw.

Nie obędzie się też bez małych kłopotów, bo Pajda lubi psocić i figlować. A to wpakuje się do wózka na zakupy, a to zrobi bałagan.

image016

Jedno jest jest pewne! Pajda i Tycio bardzo się kochają i uwielbiają ze sobą przebywać. 🙂

IMG_0896

Tycio i Pajda, Tycio i Pajda w kąpieli, Tycio i Pajda na zakupach

Wydawnictwo: Centrum Metody Krakowskiej
Autorka: Agata Dębicka-Cieszyńska
Ilustracje: Ola Artymowska

Więcej o autorce książeczek przeczytacie tutaj, a o metodzie czytania sylabowego znajdziecie informacje tutaj.

Martyna

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *