Wydawnictwo Sam przygotowało dwie nowości – książki o pierwszej podróży pociągiem i samolotem.

Mamy teraz wyjątkowy czas – nie sądzę, by ktoś z Was planował niedługo taką podróż… Jednak niezależnie od trudności, które nas teraz spotykają – te pozycje naprawdę ucieszą wszystkich małych fascynatów kolejowego i powietrznego transportu.  Śmiem wręcz twierdzić, że spodobają się każdemu dziecku –  prawie każde bowiem przechodzi krótszą lub dłuższą fazę na pociągi i samoloty.

✈️✈️✈️

Obie pozycje mają poręczny format, są  wykonane z kartonu, w obu czekają na nas realistyczne,  szczegółowe ilustracje. Generalnie są to książki o charakterze edukacyjnym, jednak dzięki wplecionym historyjkom i rozkładówkom – wyszukiwankom są wyjątkowo przystępne i bliskie dziecku.

 Moje pierwsze podróże samolotem

Z tej książki dowiemy się, jak wygląda i funkcjonuje lotnisko. Zajrzymy na płytę, prześledzimy drogę pasażerów do samolotu i zobaczymy jak wygląda jego przekrój (gdzie siedzą piloci, gdzie pasażerowie a gdzie znajdują się mniejsze, a gdzie większe bagaże)

Na  końcu mamy rozkładówkę – słowniczek obrazkowy, a w nim  najważniejsze  postaci oraz pojazdy z  książki. Ta część to dobry moment na podsumowanie – wspólnie przypominamy sobie czego się dowiedzieliśmy, poznajemy i ćwiczymy słownictwo. Tę rozkładówkę możemy wykorzystać do zadawania sobie nawzajem zagadek (wybieramy jeden element a potem poszukujemy go w książce).

„Moje pierwsze podróże pociągiem”

 

Podobnie jak poprzednia część, Moje pierwsze podróże pociągiem to połączenie obrazkowej  wyszukiwanki z książką popularnonaukową. W całość wpleciony jest wątek fabularny – przygody dziecka, które po raz pierwszy wyrusza w podróż pociągiem.

Podobnie jak przy części o samolotach, mamy tutaj ładne, realistyczne ilustracje bogate w detale,  które prowokują do zadawania pytań. Na jedne z nich można odpowiedzieć, krótko, a przy innych tworzą się całe historie, które zaczynają żyć własnym życiem 🙂

✈️✈️✈️

Nowości od Wydawnictwa Sam świetnie sprawdzą się zarówno przy przygotowaniu dziecka do podróży, jak i jako bardzo ciekawa lektura na czas izolowania się od otoczenia i kwarantanny. Różnorodność zastosowań książek sprawia, że można spędzać przy nich naprawdę długie chwile i wielokrotnie wracać, odnajdując wciąż coś nowego.

 

Bardzo polecamy, szczególnie rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym!

Wydawnictwo Sam przygotowało specjalny kod rabatowy (na wszystkie swoje książki, nie tylko nowości). Doo 30go marca możecie zamawiać książki z oferty wydawnictwa z 20% rabatem – wystarczy przy zakupie wpisać kod: SAM5

✈️✈️✈️

Moje pierwsze podróże samolotem

Moje pierwsze podróże pociągiem

Wydawnictwo Sam

Kategoria wiekowa: 3+ ( to są książki kartonowe, mogą korzystać z nich nawet najnaje, jednak myślę, ze najbardziej spodobają się dzieciom w wieku przedszkolnym)

 

 

 

 

 

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *