Wyjścia na „bu, bu” (plac zabaw) stały się naszym obowiązkowym punktem dnia. Najgorszej, gdy wcale czasu na huśtanie nie ma, a ja nieostrożnie wybiorę trasę przy placu zabaw. Okrzyki Heli pewnie słyszy pół dzielnicy, która swoją drogą nie rozpieszcza nas jeśli chodzi o fajne miejsca do zabawy. Po przeprowadzce z Ursynowa, który pod względem różnorodności i jakości placów zabaw był prawdziwym rajem, nasze małe osiedlowe placyki, pełne niedopałków papierosów i nierzadko rozbitych (!) butelek strasznie mnie denerwują. Tym bardziej cieszą mnie ostatnie wycieczki i czas spędzony  dwóch nietypowych miejscach.

Plac zabaw Władysława Świętego

Nie jest zbyt duży i raczej dla dzieci starszych od Heli – myślę, że optymalnie dla  4-6 latków. Pomimo to, sama buzia mi się śmiała, gdy do niego dotarłyśmy. Bajecznie kolorowy, łączy ze sobą zabawę, sztukę i historię – przywołuje motywy z dziejów Polski i Węgier. Pomysł i wykonanie zupełnie wyjątkowe.

DSC_5146DSC_5110

DSC_5125

Na placu zabaw można między  innymi  zakręcić się w kołowrotku Karola Roberta, skorzystać z karuzeli świętej Kingi, wspiąć się na drabinki w formie drzewa życia, czy zjechać na królewskiej zjeżdżalni – urządzenia mają swoich patronów, są bardzo kolorowe i ozdobione (czasem ruchomymi) figurkami i rzeźbami.

DSC_5116DSC_5130DSC_5134DSC_5135DSC_5113DSC_5137DSC_5118DSC_5140DSC_5145

Plac zabaw znajduje się na Agrykoli przy wejściu do Parku Łazienkowskiego.  Dla uproszczenia sprawy zrobiłam Wam super profesjonalną mapkę 😉 :

węgierski plac zabaw.png

Ogród Stu Pociech

Jeśli lubisz schludne placyki zabaw, wyłożone tartanem, to lepiej nie oglądaj zdjęć poniżej… Jeżeli wolisz, gdy dziecko nie brudzi się zbyt mocno podczas zabawy, lepiej zamknij oczy! 😉 Oto ogród Stu Pociech – 1500m2 piasku, trawy, błota, korzeni, gałęzi, kamieni. Schludnie nie jest… I bardzo dobrze!

Chcemy, żeby dzieci, które mieszkają w wielkim, zabetonowanym mieście, mogły swobodnie szukać robaków, drążyć systemy kanałów i spontanicznie robić sto innych rzeczy, które im przyjdą do głowy. Dlatego teren jest nie do końca „urządzony”, może nawet trochę „zaniedbany”… Krzewy rosną swobodnie, żeby można było między nimi urządzać kryjówki, a w zaroślach pod płotem mieszkają jeże.

www.stopociech.pl

DSC_5173DSC_5188

To plac dla prawdziwych małych (i dużych) Dzikusów 😀 Miejsce, w którym znaleźć można konstrukcje do przesypywania piasku, przelewania wody, miejsce do wspinaczki, palety i skrzynki po jabłkach z których można budować domki i fortyfikacje 🙂

Młodsi i starsi odkrywcy zbierają kasztany, szukają ślimaków, drążą systemy kanałów, przekopują górę piasku i robią sto innych rzeczy, które im przyjdą do głowy. Tu wolno biegać po trawie, zrywać listki, przelewać wodę, leżeć na ziemi. Latem, w upalne dni rozstawiamy dla maluchów małe baseniki z wodą, na jesieni zostawiamy góry liści do skakania. Chcemy, żeby rodziny z dziećmi znalazły u nas dobrą przestrzeń – bliską natury i bliską potrzebom dzieci.

www.stopociech.pl

DSC_5177

DSC_5176DSC_5219DSC_5222DSC_5189DSC_5201DSC_5204DSC_5216DSC_5231

Ogród znajduje się przy budynku Fundacji na Warszawskim Nowym Mieście (Freta 20/24a). Jest ogólnie dostępny, ale nie można do niego wejść bezpośrednio z ulicy, tylko przez budynek. Ogród sąsiaduje z Kafejką, w której nie zapomniano o udogodnieniach dla maluchów  (przewijaki, nocniki, bieżąca woda, kuchenka mikrofalowa).

 

Polecamy!!!

Magda

🌷🌷🌷

Jeśli spodobał ci się ten wpis, proszę, podziel się nim ze znajomymi, korzystając z poniższych przycisków i polub naszą stronę na facebooku, żeby być na bieżąco (klik).

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

3 komentarze

  1. Pingback: Gdzie bawią się dzikie dzieci? Miejsca, które lubimy. Warszawa malucha #14 – Sasanki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *