Czasem się ucieszę jakimś placem zabaw – bo nie zniszczony, bo całkiem przyzwoicie utrzymane sprzęty, bo w miarę różnorodne. czasem nawet się pozachwycam, bo trafi się miejsce mniej typowe. I tak było do dzisiaj – poprzeczka jednak zostaje podniesiona wysoko wysoko. Przeglądając zakamarki internetu natrafiłam na kilka zdjęć, które spowodowały, że naprawdę zmieniło się moje patrzenie na tego typu miejsca. Poniżej one – niesamowite place zabaw z całego świata. Mój faworyt to chyba nr 3… A Twój? 🙂

1. Animal Wood Castlewellan Forest. Irlandia Północna

Leśny i naturalny. Formą i kolorem pięknie komponuje się z otoczeniem, które swoją drogą jest na pewno  inspiruje nie jednego dzikiego małego i dużego człowieka do świetnej zabawy.

2. ESPERGÆRDE. Dania

Jako dziecko często wyobrażałam sobie, jak to by było być Calineczką. Na tym placu zabaw naprawdę można zmienić się w bohaterkę słynnej baśni – poskakać po kwiatach, zamieszkać w konewce, czy wspiąć się na trzymetrowego konika polnego… Projekt jest dziełem słynnej już na całym świecie duńskiej firmy Monstrum – ich place zabaw są naprawde wyjątkowe, z resztą sami zobaczcie (KLIK)

 

3. Field Athletic Course in Heiwa no Mori Park. Japonia

Niesamowity! Prosty i genialny jednocześnie. Idealny do treningów dla małego ninja 😉

Znalezione obrazy dla zapytania Heiwa no Mori Koen Field Athletic Course

4. Wood of Net. Japonia

Niezwykły z zewnątrz i zaskakujący kolorową konstrukcją w środku. Samo patrzenie poprawia nastrój! Kolorowe kokony i siatka do wspinania, turlania, skakania i zwisania zostały praktycznie w całości wydziergane ręcznie przez japońską artystkę – Toshiko Horiuchi Macadam.

5.  Glamis Adventure Playground. Londyn

Przestrzeń do zabawy pełna „prawdziwych rzeczy” – dzieci mają dostęp do narzędzi, gwoździ, farb itd. Tu można nauczyć się zmieniać koła w rowerze, rozpalić ognisko, pomalować drewniane sprzęty, czy wybudować kryjówkę i domek na drzewie. Dzieci mają tu mnóstwo swobody, nad bezpieczeństwem poszczególnych projektów czuwają pracownicy placu (na większość placów typu adventure playground rodzice nie mają wstępu) . Brzmi zupełnie wyjątkowo, prawda?

Plac zabaw to projekt społeczny, w który od strony finansowej zaangażowanych jest naprawdę sporo ludzi. Glamis jest zarejestrowaną organizacją charytatywną,  utrzymuje się między innymi dzięki donacjom. 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *