Od jakiegoś czasu książki głównie wypożyczamy. Kupuję tylko te pozycje, które chwycą nas prawdziwie za 💜💜💜 Najlepsza zupa na świecie Susann Isern zdecydowanie do takich książek należy. Kilka razy przywędrowała do nas z biblioteki, aż w końcu stwierdziłam, że po prostu nie może zabraknąć jej w naszym domu.

Najpiękniejsza zima to taka, kiedy z nieba spadają puchate płatki śniegu, wszystko otulone jest białą kołderką. Mróz szczypie w policzki, krajobraz wygląda bajecznie, a ty wiesz, że gdzieś niedaleko jest miejsce, gdzie ogrzejesz nie tylko ciało, ale i ducha.

I to jest pierwszy powód, dla którego uważam, że Najlepsza zupa na świecie to wspaniała książka! Ma ten klimat – jest ośnieżony las, zamieć. Cudowny zimowy krajobraz i cudowna ciepła chatka w samym środku tej mroźnej krainy.  Ilustrator Mar Ferrero pięknie ten klimat ukazał – gdy patrzę na jego ośnieżony las wracają wspomnienia z dzieciństwa i wspaniałe zimowe obrazki z augustowszczyzny.  Ten mróz aż się czuje, tak samo jak ciepło chatki, w której można się rozgrzać i, co pewnie ważniejsze, spędzić czas z przyjaciółmi.

Najlepsza zima jest właśnie taka, a najlepsza zupa?

Podczas zamieci śnieżnej zmarznięty królik stuka w drzwi rozświetlonej chatki.  Zostaje serdecznie przyjęty przez żółwia. Gospodarz właśnie gotuje zupę. Och, królik przepada za zupami. I tak się składa, że ma ze sobą marchewkę. Idealnie.

Do chatki trafiają też inne zwierzęta, każde przynosi ze sobą jakiś składnik, wspólnie wszystko kroją, przygotowują stół. Jest muzyka i dużo śmiechu.

W końcu zupa jest gotowa.

Wszyscy zasiedli do stołu.

Żółw częstował gości.

Zupa pachniała wspaniale.

A w lesie wciąż sypał śnieg.

Zwierzęta chwyciły łyżki, zanurzyły je w talerzach,

nabrały zupy i uniosły do pyszczków… Mniam

Przez chwilę panowała cisza.

Zupa jednogłośnie zostaje okrzyknięta najlepszą zupą na świecie. Macie na taką ochotę? Jeśli potrzebujecie dokładnego przepisu, musicie sami zajrzeć do książki! 

Najlepsza zupa na świecie to pełna uroku, ciepła i wspaniałego zimowego klimatu opowieść o przyjaźni, byciu razem, współpracy… Cudna jest i na poziomie tekstowym i ilustracji.

🐾🌲🌨🐾🌲🌨🐾🌲🌨

Tytuł: Najlepsza zupa na świecie

Autor: Susanna Isern / il. Mar Ferrero

Wydawnictwo: Tako

Rok wydania: 2017

Link do strony wydawnictwa: tutaj

🐾🌲🌨🐾🌲🌨🐾🌲🌨

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *