Tak zwane „kulki”, czyli sale zabaw dla dzieci, to miejsca mocno popularne, zwłaszcza w okresie mniej pogodnym. My z sal tych nie korzystamy, ALE ostatnio trafiłyśmy w miejsce, bogate w kolorowe piłeczki, czyli w kulki właśnie. I, jak na porządną salę zabaw przystało, można było skakać, wspinać się, rzucać, czołgać i przewracać. Sęk w tym, że  oprócz tego, sporo czasu spędziłyśmy na  wąchaniu i nasłuchiwaniu oraz korzystaniu z kuszącej możliwość zamoczenia paluszków albo… przemoczenia się do ostatniej suchej nitki. 😉

A wszystko to w najlepszej (nie) sali zabaw w Warszawie – bo tak ją zgodnie okrzyknęłyśmy – czyli w galerii Bzzz!  w Centrum Nauki Kopernik.

Tutaj właśnie chodzi o to, by spróbować tych wszystkich pasjonujących aktywności.

Jak wygląda świat oczami węża? Co kryje się we wnętrzu kalejdoskopu? Jak pachnie lis? Trzeba dotykać, wąchać, sprawdzać, burzyć i układać.

Przestrzeń stymulująca do nieskrępowanego eksperymentowania. Pełna wolność w odkrywaniu świata. Tu eksperymentują mali ludzie angażując wszystkie zmysły, bez najmniejszych oporów, bez wstydu przed pomyłką. Napędza ich wyłącznie ciekawość.

Zainspiruj się, obudź w sobie dziecięcy entuzjazm. /źródło: www.kopernik.org.pl

 Jak widać na zdjęciach dziewczyny podczas wizyty w galerii Bzzz! nie próżnowały., z resztą my też nie! Nie ma nudy, niezależnie od tego, czy masz dwa czy hmmm trochę (dużo) więcej lat. Jak tu nie ulec pokusie powąchania, jak pachnie jeleń 😜 albo urządzenia koncertu dźwięków łąki? Cieszy nas fakt, że dziewczynki mogą korzystać z takich miejsc. Jednocześnie zazdrościmy trochę, że „za naszych czasów” takich możliwości nie było. Więc n a d r a b i a m y póki Hela z Lusią chcą z nami chodzić na takie wycieczki 😉          

Jak to działa?

Kupujemy bilety wstępu  do CNKopernik – wybieramy datę, godzinę i z dostępnych atrakcji wybieramy Galerię Bzzz! (tutaj znajduje się szczegółowa instrukcja). Do CNK można wejść na pół godz przed tym, co mamy napisane na bilecie i do godziny po.

Dzieci wchodzą z opiekunami. Pobyt na wystawie trwa 70 min. i rozpoczyna się o godzinie określonej na wejściówce.  W trakcie eksperymentów  wodnych dzieci mogą się zachlapać, dlatego warto mieć ubrania na zmianę. W przestrzeni wystawy znajduje się suszarka do ubrań.

Możemy zabrać ze sobą wózek – jest przestrzeń w Galerii Bzzz, by go zostawić.

Jeśli wybieracie się do Bzzz… ze starszakiem (4+) to warto skorzystać z ulotki-mapki, którą znajdziecie przy wejściu do galerii.

My z niej nie skorzystałyśmy, bo dziewczynki są jeszcze za małe i wolały radośnie biegać po galerii niczym wolne elektrony. 😉 Ze starszym dzieckiem może być to jednak ciekawa alternatywa dla zwykłego zwiedzania. Na mapie zaznaczone są konkretne miejsca – można ich szukać i wykonywać zadania związane z kolejnymi odwiedzanymi punktami. Jeśli skorzystacie z ulotki z pewnością nic Was nie ominie, a wizyta będzie dodatkowo urozmaicona.

Cena biletu:

Bilet normalny (dla dorosłego)
31 zł (dni powszednie) / 33 zł (dni świąteczne, weekendy, wakacje i inne dni wskazane przez CNK)

Bilet ulgowy (dziecko od  2 r. ż)
21 zł (dni powszednie) / 22 zł (dni świąteczne, weekendy, wakacje i inne dni wskazane przez CNK)

Dzieci do 2 r.ż. wchodzą za darmo.

***

Galeria Bzzz… była niezwykle ciekawa dla naszych (prawie) 2-latek, jednak Centrum Nauki Kopernik ma o wiele więcej do zaoferowania. Zdjęcie poniżej zostało zrobione w przestrzeni ogólnodostępnej dla zwiedzających. Jak widać dziewczyny się nie nudziły! Ich miny zdawały się mówić: Jak to możliwe, że piłeczka sama unosi się w górze?! Istne czary-mary! 😉 A to dopiero początek naszej przygody z czarodziejską… nauką.

Pozdrawiamy!

M&M

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *