Czy wiecie jak odróżnić mazurka od wróbla? Jak wygląda skrzydlaty kopciuszek? Który ptak nazywany jest kuksańcem, a który słyszy odgłosy wydawane przez robaki pod ziemią? Nie wiecie? To koniecznie zajrzyjcie do Małego Atlasu Ptaków – najnowszego dzieła Ewy  i Pawła Pawlaków.

DSC_0947 Para znanych ilustratorów zabiera nas do swojego ogrodu. Dzięki pięknym akwarelom, wyszywankom i obrazkom ze szmatek, zdjęciom i kilku rysunkom poznajemy szkrzydlate stworzenia, które mieszkają tuż obok  – kopciuszka, szpaka, sikory, wilgę, kosa, dzwońca  i wiele innych. Urządziły sobie gniazdo w dachu, kryją się między trawami, wyjadają pawlakowe mrówki…DSC_0940

DSC_0946

DSC_0929Ilustracje czarują wdziękiem, mnóstwem smakowitych detali. Tekst jest lekki, bogaty w ciekawostki i urzeka humorem. Całość zamknięta jest w kartonie, rogi oczywiście zaokrąglone. Piękna i ciekawa książka dla maluszków, starszaków i… dorosłych – zwłaszcza tych, którzy nie czują się najmocniejsi z ornitologii!

DSC_0943DSC_0926DSC_0942DSC_0900DSC_0908

Bardzo się cieszę, że książka znalazła się na półeczce Helenkowej biblioteczki. Nie chodzi tylko o wspaniałe wydanie i ciekawe teksty, choć oczywiście to wielkie zalety tej pozycji. Mały atlas uwrażliwia na piękno przyrody i pokazuje, że nie trzeba dalekiej podróży, by się nią prawdziwie zachwycić – wystarczy dobrze obserwować najbliższą, tę zza okna, z własnego ogródka, czy pobliskiego parku.

 

Mały atlas ptaków

Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia, wrzesień 2017

Wiek: 0+

Magda

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *