Muzeum Domków dla Lalek – to miejsce nas zauroczyło. Historyczne domy i pokoje dla lalek, ale też sklepiki, szkoły, szpitale. Piękne wnętrza a w nich całe mnóstwo maleńkich drobiazgów – mini książki, bibeloty, sprzęty domowe i… tycie ogórki małosolne w mini słoiku.

Intrygujące i inspirujące do snucia opowieści…

 

Ciekawe miejsca, pomysły na aktywności dla maluchów i przedszkolaków znajdziecie również na naszych profilach Instagramowych:

➡️ Magda  

➡️ Martyna

Muzeum mieści się w centrum Warszawy,  na wewnętrznym dziedzińcu Pałacu Kultury i Nauki Pałacu Kultury i Nauki (od strony Sali Kongresowej).

Jest niewielkie, ale zachwyca eksponatami – ich różnorodnością, kunsztem wykonania.  Od pierwszego momentu czuć tu niesamowity klimat – nie lubię używać określenia „magiczny”, ale właśnie trochę tak jest. Jakby ktoś dotknął nas magiczną różdżką, jakbyśmy przenieśli się do innego świata.

Wszystkie domki ogląda się  zza szyby, nie można niczego dotknąć, zaaranżować samodzielnie wystroju wnętrza chociażby w jednym z nich.

Oczywiście cudownie byłoby, gdyby muzeum miało  jakiś kącik zabaw, jednak (choć sama jestem tym zdziwiona) brakowało mi tego tylko w teorii. Trzyipóletnia Hela oglądała domki z gablotek z dużym zainteresowaniem. Przyglądała się, opisywała, wyszukiwała, zadawała wiele pytań. I to był bardzo miło spędzony czas. Chodziłyśmy od domku do domku, a po tym jak się okazało, że wszystkie już widziałyśmy, wróciłyśmy do tych, które najbardziej nas zainteresowały.

Najwięcej czasu spędziłyśmy przed szpitalem i szkołą. 🙂

 

Ważne informacje:

Dokładny adres: Plac Defilad 1, Warszawa (wejście od u. Emilii Plater)

Muzeum jest czynne codziennie w godzinach 9:00-19:00 z wyjątkiem określonych dni, które są wymienione na stronie muzeum.

Ceny biletów:

– Bilet normalny – 20 zł

– Bilet ulgowy (dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, studenci do 26 roku życia) – 15 zł

– Bilet seniora (osoby powyżej 65 roku życia) – 16 zł

Bezpłatne bilety – dzieci do 100 cm wzrostu, osoby w wieku powyżej 100 lat,

 

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *