Lubię obserwować inne mamy. Mam wrażenie, że ich wyobraźnia nie zna granic. Często podpatruję u nich różne patenty, które wcielają w życie, aby ułatwić sobie i dzieciom funkcjonowanie. I tak podpatrzyłam kilka ciekawych rozwiązań, które są praktyczne i ekonomiczne. Kilka wymyśliłam też sama – potrzeba matką wynalazku! 🙂

Wieszak do wózka z ogniw do zabawy

Ten pomysł podpatrzyłam u mam przechadzających się ulicami z wózkami. Zauważyłam, że wykorzystują ogniwa od dziecięcych zabawek w niekonwencjonalny sposób. Można je zawiesić na rączce wózka tworząc w ten sposób dodatkowe miejsce do zawieszenia torby z zakupami. Przyznam, że mam też standardowy wieszak do wózka kupiony w sklepie i wiecie co? Częściej korzystam z tego, który sama zrobiłam. Sprawdza się doskonale! 🙂

862

Piłka gimnastyczna do usypiania dziecka

Dawno temu pisałam, że usypiamy Lusię z wykorzystaniem piłki gimnastycznej. Ten patent wciąż się sprawdza. Minęło kilka miesięcy, Luśka urosła, a jednak wciąż korzystamy z piłki. Ja lub mój mąż siadamy na piłce z Lusią w ramionach. Delikatne, rytmiczne poruszanie piłką sprawia, że Łucja zwykle szybko zasypia.  To już taki nasz rytuał, który bardzo lubię. Piłka trochę odciąża kręgosłup, gdy dziecko zasypia na rękach.  

pilka_fit

Woreczki na kobiecy pokarm do mrożenia zupy i innych potraw.

Na początku „mlecznej drogi” zaopatrzyłam się woreczki do mrożenia kobiecego mleka. Nigdy ich jednak nie wykorzystałam w tym celu. Przez kilka miesięcy leżały w szufladzie aż doczekały się innego zastosowania. Sprawdzają się świetnie do mrożenia bulionu, pulpecików lub innych dań dla Łucji. Przygotowując posiłki robię większą ilość, a potem dzielę na mniejsze porcje i wkładam do zamrażalnika. Praktycznym rozwiązaniem w woreczkach jest narysowana podziałka oraz miejsce na podpis. W pustym miejscu wpisuję datę, kiedy przygotowałam posiłek. Takich mrożonek nie przechowuje się przecież w nieskończoność. Kiedy mam podpis, wiem, ile czasu mrożonka leży już w szufladzie lodówki.

Lansinoh-Breastmilk-Storage-Bags-25pcs-demo1

 

Rolka do ubrań po wizycie w lesie

Ten pomysł podsunęła mi Magda. Klejąca rolka do ubrań sprawdzi się po wizycie w lesie. Dlaczego? Bo przykleją się do niej nie tylko paproszki i kłaczki, ale również przyniesiony ze spaceru niemiły gość, np. kleszcz.

Ważna uwaga: Należy mieć rolkę ze sobą już w lesie, zanim kleszcz zdąży przejść przez fałdy ubrania na skórę. No i nie zwalnia nas to ze sprawdzenia skóry! Rolka może tylko ułatwić sprawę.

R069-4314925

 

Alternatywa dla nawilżanych chusteczek

Lunchbox + waciki + woda = bezpieczna w składzie alternatywa dla nawilżanych chusteczek. Proste? Dla mnie idealne do wykorzystania w domowych warunkach. Choć takie pudełko łatwo wrzucić też do torby z akcesoriami dla malucha.

Zabawki zrobione z rzeczy (teoretycznie) nieprzeznaczonych do zabawy.

Pamiętacie mój wpis o pomocach Montessori? Nie od dziś wiem, że najwięcej frajdy sprawia Lusi zabawa rzeczami, które nie są z założenia przeznaczone do zabawy. Metoda Montessori to pole do popisu dla naszej wyobraźni i zabawek zrobionych ze „sznurka i kamyka”. Zajrzyjcie tu.

 

Mamy, a może macie inne pomysły na niekonwencjonalne wykorzystanie przedmiotów?

Martyna

 

***

 

Jeśli spodobał ci się ten wpis, proszę, podziel się nim ze znajomymi, korzystając z poniższych przycisków i polub naszą stronę na facebooku, żeby być na bieżąco (klik).

 

 

 

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *