W tej książce nawet ropucha lekko uśmiecha się do czytelnika. Lis wygląda rozczulająco, a bóbr i myszki mają sympatyczne rumieńce. Nie można odmówić ilustracjom Małego atlasu zwierzaków uroku. Oj, nie!

🌳🌲🐾🌳🌲

Mały atlas zwierzaków

Ewy i Pawła Pawlaków

Oto kolejny, po Małym atlasie ptaków i Małym atlasie motyli zwierzopamiętnik znanej pary ilustratorów – Ewy i Pawła Pawlaków. Autorzy tym razem zdradzą nam, co piszczy w trawie w ich ogrodzie i ukrywa się za stertą  drewna na opał. Biega po strychu, wygrzewa się na kamieniach, obgryza szyszki na pawlakowym świerku.

Mały  atlas zwierzaków, podobnie jak pozostałe części z serii, zdobią wyjątkowe ilustracje – obrazki z tkanin, akwarele, dziecięce rysunki i zdjęcia. Nowością są rzeźby wykonane  z papieru i codziennych-nieocodziennych przedmiotów – kolce jeża z wycieraczki, ogon wiewiórki z drucianej szczotki. Kryje się w tym wielka zachęta skierowana do czytelników – by na piśmie, na fotografii, czy tworząc różnymi technikami plastycznymi utrwalali piękno przyrody i niezwykłych mniejszych i większych, dzikich mieszkańców ogródków, parków, lasu…

W książce znajdziemy 19 różnych gatunków. Przy każdym, oprócz różnorodnych ilustracji, są krótkie informacje i ciekawostki, nierzadko serwowane z dużym poczuciem humoru. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w ilustracjach przebija się ogromna czułość do braci mniejszych. To jest książka o przyrodzie, od której ciepło robi się  w ❤️ .

Na końcu znajdziemy „leśne przedszkole”, czyli p r z e s ł o d k ą gromadkę – dzieci zwierząt z atlasu.

Atlas jest uroczo zilustrowaną (choć nie przesłodzoną!), inspirującą książką o przyrodzie. Myślę, że może być fajnym punktem wyjścia, do tworzenia własnego pamiętnika-zwierzownika i zachętą do różnych projektów plastycznych.

🐾🌳🌲🐾🌳🌲

Mały atlas zwierzaków

Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia,  2019

Wiek: 0+

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *