Upalne dni nie są dla nas straszne póki odpoczywamy w głuszy leśnej, niedaleko rzeki i jeziora (i nad którymi nie krążą stada much i komarów), albo w cieniu egzotycznych drzew, rozkoszując się dźwiękiem fal chłodnego morza. Wysokie temperatury w mieście cieszą trochę mniej, a czasami nawet wcale. Zwłaszcza gdy nie musimy zadbać tylko oswój komfort, ale również o malucha, który źle znosi takie gorące dni i noce. Jak przetrwać ten trudny czas? Oto kilka sposobów na gorące lato w mieście:

1. Poranki, późne popołudnia wieczory

Wykorzystujemy je na przewietrzenie mieszkania (zwłaszcza wczesne poranki), podlewanie kwiatów i wyjście na spacer. Zwykle wychodzimy do najbliższego parku z wysokimi drzewami,  ale sprawdzają się też:

  • dobrze zacieniony plac zabaw (np. ten w Powsinie KLIK, Ogród Stu Pociech czy Wiślany plac zabaw)
  • kawiarnie z zacienionym ogrodem i przestrzenią do zabaw dla dzieci (w Warszawie np. kawiarnia Kolonia na Ochocie)

Na zdjęciach Lusia w Powsinie

Gdzie jeszcze można się wybrać?

  • na otwarte pływalnie,
  • basen,
  • a w Warszawie na pewno sprawdzi się Centrum Nauki Kopernik i Galeria Bzzz!
Galeria Bzzz! dobra na każdą pogodę 🙂

2. Obiady

Jest za gorąco, by czarować skomplikowane dania w kuchni – po pierwsze apetyt w upalne dni jakoś nie dopisuje, a po drugie nie ma co dodatkowo nagrzewać mieszkania gotowaniem i pieczeniem. Naszym hitem są szybkie dania z makaronem. By jednak zróżnicować dietę, testujemy różne rodzaje, np makaron z soczewicy czy groszku (dostępny np. w Biedronce). Dobrze się też sprawdza mieszanka Trendy Lunch z Melvitu z groszkiem, marchewką i bazylią. Poza tym placki wszelkiego typu, np takie z cukinii i papryki.

3. woda, woda, woda

Przy najgorszych upałach Hela wchodzi do wanny kilka razy dziennie. Nie są to długie sesje, więc wody dużo nie zużywamy, a na pewno jest spore orzeźwienie. Na balkonie mamy nasz wielofunkcyjny pojemnik z Ikea (55l), który jest i basenikiem i czasem piaskownicą i miejscem wszelakich zabaw sensorycznych:

zabawy na balkonie, tarasie i w ogródku

  • kostki lodu i bryły lodu (a w nich ukryte skarby) – polewanie, roztapianie, malowanie farbami

  • zjeżdżalnia dla lodowych łódeczek
źródło: toddleraproved.com
źródło: toddleraproved.com
źródło: www.pbs.org
  • łowienie rybek

podobno całkiem nieźle spisują się zestawy ze sklepu ( nawet te  drewniane). Łatwo można stworzyć własną wersję np. z pianki (TUTAJlub wykorzystując do tego magnesy literki, tak jak TUTAJ 

źródło: buggyandbuddy.com
  • farby kredowe w sprayu
źródło: paper-and-glue.com

Przepis z growingajeweledrose.com

Napełnij  1/3 butelki z rozpylaczem sodą oczyszczoną i mieszanką skrobi kukurydzianej, używając w przybliżeniu równych ilości obu składników.

Dodaj kilka kropli barwnika spożywczego lub zmywalnych akwarel, a następnie napełnij butelki bardzo ciepłą wodą, pozostawiając trochę miejsca na górze butelki.

Wymieszaj miksturę np nożem do masła, a następnie umieść dysze spryskiwacza i potrząśnij butelkami naprawdę dobrze. Przed zabawą ponownie potrząśnij  butelkami jeszcze przed samym zabawą  ( część skrobi kukurydzianej osiada na dnie )

  • piasek kinetyczny

Gdy w domu mamy małego miłośnika piaskownicy, ale z uwagi na temperatury wolimy cień na własnym balkonie, pomocny może być piasek kinetyczny. My mamy taki. Jest bezpieczny i wychodzą z niego piękne babki 😀

4. Lody dla ochłody

Nie dość, że przynoszą trochę ochłody, to jeszcze zajmują na chwilę malucha 🙂 Nasz ulubione to lody brownie od blw mama – KLIK., ale te zrobione z owoców i mleka kokosowego też lubimy 🙂

 

A jakie są Wasze sposoby na upalne lato?

Pozdrawiam! Magda

Ps. Czy wiesz ile wody powinno wypijać dziennie Twoje dziecko?

Tutaj (klik) znajdziesz kalkulator dzięki, któremu po wpisaniu wagi, dowiesz się jakie zapotrzebowanie na wodę ma Twój maluch.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *