Dżungla, dżungla taka wielka dżungla!

Poplątane zwoje dzikich lian.

Mieszka sobie…

Ostatnio nuci mi się ta piosenka z dzieciństwa. To za sprawą Lotte piratki – mojej nowej książkowej miłości <3  Przepadłam w księgarni przeglądając jej ilustracje. Z feerii kolorów, która przywodzi mi na myśl barwne plamy rozlanej farby wyłania się Lotte – drobna, blond włosa dziewczynka, która mieszka z rodzicami w dżungli.

Tak, tak! Otacza ją dziki las, poplątane zwoje lian i ogromne szmaragdowozielone liście, a przyjacielem i towarzyszem zabaw Lotte jest tukan Igor. Razem z nim Lotte przeżywa wiele przygód, oswaja dzikie zwierzęta i świetnie się bawi.  I wcale nie tęskni za  ludźmi!  Kiedy więc w jej sąsiedztwie zamieszkuje nowa rodzina Lotte jest poirytowana i zła.

Co z tego wyniknie? Czy przyjaciel-człowiek okaże się potrzebny? Zajrzyjcie koniecznie do tej barwnej i egzotycznej książki!

image019

image021

 

 

 

image029image030image034

Lotte piratka

Wydawnictwo: Polarny Lis 2017

Autorka: Sandrine Bonini

Ilustracje: Audrey Spiry

Wiek czytelnika: 6+

Cena: ok. 34 złote

 

 

Martyna

 

🌴🌿🌱

 

Jeśli spodobał ci się ten wpis, proszę, podziel się nim ze znajomymi, korzystając z poniższych przycisków i polub naszą stronę na facebooku, żeby być na bieżąco (klik).

 

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Jeden komentarz

  1. Pingback: Dla tęskniących za śniegiem. Yeti – książka z dreszczykiem emocji, zimową przygodą i dobrym humorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *