Helena i Łucja książek mają sporo. Niektóre z nich już Wam pokazałyśmy w oddzielnych postach, niektóre czekają na swoją kolej. Pora na krótkie podsumowanie biblioteczki dziewczynek, pora pokazać Wam, które pozycje to naszym zdaniem takie must have każdego malucha :). Dzisiaj subiektywna lista książek hitów dla dzieci w wieku 6-12 miesięcy, czyli niezawodna piątka z biblioteczki Heleny.

1. Onomato, czyli zabawa dźwiękami.

DSC_7663O tej serii Martyna pisała tutaj. Niewielki format, kontrastowe kolory, rysunki z grubym konturem, wyraźne, duże litery, zaokrąglone rogi oraz atrakcyjny dla maluszków tekst, czyli dźwięki zwierząt, przedmiotów, instrumentów. Te książki mają mnóstwo zalet, a w dodatku to nieduży wydatek, bo ok 3zł. My właśnie kupiliśmy Helence ostatnią do kolekcji i naprawdę polecamy!!!

DSC_7662

2. Wszyscy ziewają.  Anita Bejsterbosh

DSC_7665Książka na dobranoc, zwłaszcza dla rodzica- gdy czytam ją Helence to naprawdę robi mi się sennie… Wszystko oczywiście przez to ziewanie węża, sowy, liska polarnego… Ilustracje w książce są proste i bardzo sympatyczne. Książka jest solidnie wydana, ma zaokrąglone rogi, kartki co prawda nie są sztywne, ale w miarę grube. Niebywałą zaletą  jest to, że na każdej rozkładówce jest  jedno duże zwierzątko i otwierane okienko (ziewająca buźka)- takie rozwiązanie przykuwa uwagę maluszków, nie przytłaczając ilością bodźców. Na ostatniej rozkładówce znajdziemy wszystkich bohaterów naszej ziewającej książki wtulonych i smacznie sobie śpiących…

DSC_7669

DSC_7667DSC_7670

3. Kop! Mały piesek. Jo Lodge

DSC_6995Mały piesek, krówka, kurczak ale też sowa, kotek i dinozaur to bohaterowie serii książek autorstwa Jo Lodge. Każda z nich jest pełna ruchomych elementów. O serii pisałam tutaj. Helenka za nimi przepada, niestety nawet na chwilę nie można jej z nimi samej zostawić- ostatnio znalazłam smutne psie ucho pod kanapą…:(

DSC_7671

4. Poznaję dźwięki.

DSC_7647

O tej serii książek mogliście na sasankach przeczytać tutaj. Ja lubię oglądać / czytać / słuchać zwłaszcza te  z muzyką klasyczną, Helenki ulubioną książką z serii jest Poznaję dźwięki. Odgłosy nocy.

DSC_7655

DSC_7654

5. Oto jest ogród. Hektor Dexet

DSC_7677

Książka którą odkryliśmy dzięki Martynie. Pięknie zilustrowana, pełna niespodzianek do odkrywania książka Dexeta to konieczny punkt każdego wieczornego czytania. Więcej możecie przeczytać o niej tutaj i tutaj. Zajrzyjcie koniecznie!

DSC_7656

DSC_7680DSC_7683DSC_7684

A już niedługo Martyna przedstawi Wam niezawodną piątkę z biblioteczki Łucji! A jakie są hity książkowe Waszych maluchów?

Pozdrawiam!

Magda

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

3 komentarze

  1. Pingback: Niezawodna 5! Czyli najlepsze książki dla niemowlaka-roczniaka. #2

  2. Pingback: Co czytamy z zachwytem? Jesienna odsłona.

  3. Pingback: 💤Wyjątkowe książki, które pomagają nam w zasypianiu.💤

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *