Prezentujemy kolejne książki z naszego cyklu MontessoriFriendly. Poprzednie pozycje znajdziecie tutaj i trochę tutaj.

Dzisiaj pokazuję dwie książki z serii Naklejkowy Świat wyd. Zielona Sowa. Nie są to książki do pracy metodą Montessori, ale z powodzeniem mogą po nie sięgnąć osoby, które wychowują dzieci w tym duchu – książki pokazują prawdziwy świat, zdjęcia są realistyczne, a zadania na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Naklejkowy świat to seria kreatywnych książek, które zapraszają dzieci do aktywnej zabawy i jednocześnie nauki. Dzięki różnorodnym poleceniom i łamigłówkom oraz zabawę z naklejkami dzieci poznają świat i zdobywają wiedzę z różnych dziedzin. Dzięki tym książkom dzieci poznają świat zwierząt, pojazdów, a także szeroko rozumianej przyrody. Naklejkowy świat to świetna zabawa i nauka!

Do tej pory kupiłam trzy książki („Psy i Koty” oraz „Zwierzęta”, które Wam pokazuję oraz „Wiosna”) głównie ze względu na naklejki w formie zdjęć. Nie zastanawiałam się długo, bo cena każdej nie przekracza 10 złotych. Czy było warto je  wydać? Zobaczcie, co oprócz naklejek spodobało nam się w tych książkach aktywnościowych. Ile jest prawdy, w tym, co pisze wydawnictwo? 🙂

Nazwa serii może być nieco myląca, bo zadania w książkach nie dotyczą tylko naklejek. Faktycznie jest ich mnóstwo, ale aktywności dla dziecka są bardzo zróżnicowane. Seria dedykowana jest dzieciom od 4 lat, ale niektóre zadania są na tyle przystępne, że może je wykonać już 2-3-latek. Lusia (2,5) z chęcią (i na miarę własnych możliwości) wykonywała zadania z naklejkami, rysowaniem i np. takie, w których należało otoczyć coś pętlą. O wiele za trudne okazały się zadania z labiryntami – wykonała je po swojemu. Są też zadania z numerowaniem i inne, za które w ogóle się nie brałyśmy.

🐘🦒🐪

300 naklejek. Zwierzęta

Świat zwierząt jest bardzo tajemniczy i interesujący. Dzięki tez książce zobaczycie i poznacie mnóstwo różnych zwierząt: małych i dużych, groźnych i łagodnych, śmiesznych i poważnych.

W książce faktycznie znajdziemy różne zwierzęta – zarówno te gospodarskie, jak i dzikie zamieszkujące różne kontynenty.  Zadania są zróżnicowane. Jedne wykona czterolatek, inne z chęcią wykonała moja 2,5-letnia córka. Przyklejanie naklejek w odpowiednie miejsce należy do przyjemnych zadań, do których Lusia przystępuje z chęcią. Jednak dopiero od niedawna zaczęło ją interesować przyklejanie w wyznaczonym miejscu. 😉W poleceniach kryją się czasem ciekawostki na temat zwierząt.

Tropy i ślady – kolejne ciekawe zadanie, którego dopiero na nas czeka.

Oprócz naklejek, które należy wykorzystać przy wykonywaniu poleceń, jest bardzo dużo naklejek mini-formatu, które dziecko może nakleić tam, gdzie chce. Dużo radości dało Luśce samo odklejanie naklejek od papieru. 🙂

Mamy figurki zwierząt leśnych, które wyjęłyśmy przed przystąpieniem do wykonywania zadań. Luśka sama wpadła na pomysł dopasowywania ich do ilustracji. 🙂 

🐈🐕🐈

300 naklejek. Psy i koty.

Niemal każde dziecko chciałoby mieć psa albo kota. Tu znajdziecie mnóstwo naklejek tych sympatycznych stworzeń, które będziecie mogli przykleić w wielu różnych miejscach, nie tylko na stronach tej książki, ale także na lub w zeszytach, ozdobić nimi laurkę dla mamy lub taty.

Jedno z pierwszych zadań – takie naklejkowe puzzle. Złożenie misia w całość nie było łatwe, ale z moją pomocą Lusia „naprawiła” misia i była z siebie bardzo zadowolona.

 

Zadania z labiryntem są jeszcze zdecydowanie za trudne…Co lubią jeść psy i koty? To z kolei polecenie w sam raz dla 2-3-latka. Luśka bez problemu je wykonała i nakleiła naklejki na talerzykach.

I kolejne przystępne zadanie. Należało dopasować rzeczy, które będą dobre dla pieska lub kotka (ewentualnie takie, które mogą przydać się obu).

Numerowanie jest zdecydowanie za trudne, ale wymyślanie imion dla szczeniaków i kociaków to już co innego. 🙂  I ponownie mamy mnóstwo naklejek do wykorzystania według pomysłu dziecka. 

Oprócz zadań i aktywności z książki dowiemy się różnych ciekawostek. Przyznam, że nigdy nie zastanawiałam się, czy koty czują słodki smak. Teraz już wiem, że nie.

Lusia chętnie wykonała zadania z kolorowaniem – oczywiście wybrała swoje ulubione kolory kredek. 😉

 

W książce znajdziemy również informacje o wybranych rasach psów i kotów.

Jak widać zróżnicowanie zadań jest bardzo duże i moim zdaniem jest to duża zaleta tej serii. Dzięki tej różnorowności Lusia wykonała kilka zadań po kolei. W innym wypadku z pewnością by się znudziła i zajęła czymś innym.

NAKLEJKOWY ŚWIAT.

300 naklejek. Zwierzęta. 300 naklejek. Psy i koty.

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Wiek: 4+ (wybrane zadania 2,5+)

Z tej serii można kupić także inne tytuły.

Znacie te książki aktywizujące? A może polecacie inne #MontessoriFriendly?

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *