Zwierzątka i ruchome elementy – czyli to, co maluchy lubią najbardziej

Jakiś czas temu Magda pisała o niezawodnej książkowej piątce. Wśród ulubionych tytułów Heli znalazły się fantastyczne kartonówki autorstwa Jo Lodge . Nie mamy ich w swojej biblioteczce, za to ostatnio robiąc zakupy w księgarni trafiłam na dwie wspaniałe kartonówki tej samej autorki.

Zobaczcie, jakie są ciekawe!

🐈 Piesku, piesku, jak się masz? 🐈

🐕 Kotku, kotku, co widzisz? 🐕

Poruszanie ruchomych elementów

Te kartonówki to gratka dla maluchów. Ich wyjątkowość polega na możliwości poruszania ruchomych elementów. Obie książki zostały wykonane z grubego kartonu, więc zwierzakom nie straszne ciągnięcie za ogonek i szturchanie w uszko. Wystarczy przesunąć paluszkiem i oczy kotka lub uszy osiołka zostają wprawione w ruch.

🐕🐕🐕

Tematyka książek także jest interesująca i przystępna dla maluszków.  Pierwsza z nich w bardzo prosty sposób porusza sprawy zmysłów. Bohaterką drugiego planu jest nieznośna mucha. Kotek na nią zerka i porusza oczkami, osiołek słyszy, jak bzyczy za jego uchem, w końcu mucha wpada liskowi do pyszczka. Druga książka dotyka spraw emocji. Piesek cieszy się ze smacznej kości, żyrafka płacze, bo nie może dosięgnąć smacznych listków, a miś się zezłościł, bo ktoś zjadł jego owsiankę.

Tutaj możecie obejrzeć wnętrze całej książki Kotku, kotku, co widzisz? w wersji angielskiej, tutaj zaś tej z pieskiem na okładce.

Kotku, kotku, co widzisz? i Piesku, piesku, jak się masz?

Autorka: Jo Lodge

Wydawnictwo: Olesiejuk 2017

Liczba stron: 8 grubych kartonowych każda

Cena: ok. 17 złotych każda

Wiek: 1+ (wg, mnie 6m+)

 

 

                                               🐈 🐕 🐈 🐕 🐈 🐕

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Jeden komentarz

  1. Pingback: 30 książek na 18 miesięcy. Najlepsze tytuły na pierwsze półtora roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *