Jest taki dom kultury w Warszawie, o którym można śmiało powiedzieć – INNY NIŻ POZOSTAŁE. Jego siedziba stylizowana jest na wiejskie siedlisko i w przyjemny dla oka sposób łączy to, co naturalne i ekologiczne z nowoczesnością i funkcjonalnością. Służewski Dom Kultury, bo o nim mowa, to miejsce wyjątkowe, jedno z naszych ulubionych. Tu czas płynie trochę wolniej a interesujących zakątków i sposobów cieszenia się  tym miejscem jest całe mnóstwo.

DSC_0379

# KAWA

Jest mała czarna i słodkie ciacho. I już świat robi się piękniejszy! Kawiarnia Służę Kawą jest niewielka, ale z klimatem. Kawki i herbatki można popijać też na zewnątrz- miejsca na drewnianych schodkach nie zabraknie. Są cieplutkie materace i są książki – również te dla dzieci!

DSC_0355DSC_0367

DSC_0368

# ZABAWA

Jest spora ścianka wspinaczkowa i jest plac zabaw. I to jaki! Drewno, liny, tunel, zjeżdżalnia,  dużo piasku i mnóstwo radości:

DSC_0416DSC_0402DSC_0411DSC_0399DSC_0393DSC_0401

I kilka lipcowych zdjęć:

DSC_9809DSC_9849DSC_9834

# ZWIERZAKI # OGRÓDEK

Są kozy w zagrodzie, są pszczoły w ulach. Jest też ogródek warzywny –

Wspólny Ogród SDK to miejsce, gdzie metodą prób i błędów uczymy się uprawy warzyw, owoców i ziół, wykorzystując naturalne nawozy oraz starając się pozostać w możliwie największej harmonii z innymi organizmami. Sami robimy kompost oraz preparaty na szkodniki, sami przygotowujemy część sadzonek oraz przetwarzamy nasze plony, gotując w „kuchni plenerowej”.

sdk.waw.pl

Do ogródka można  wejść, by pozachwycać się pracą ogrodników, można też zapisać się na specjalne warsztaty:

Ogród pełni również rolę pracowni ogrodniczej, we współpracy z Pszczelarium oferujemy na zamówienie zajęcia dla klas i grup zorganizowanych. Na zajęciach zależnie od pory roku dzieci poznają właściwości gleby, rośliny i organizmy żyjące w ogrodzie, uczą się robić lemoniadę z ziół, poznają życie pszczół.

sdk.waw.pl

kozy w lipcu:

DSC_9792DSC_9793

Służewski Dom Kultury
w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy

ul.  Bacha 15

www.sdk.waw.pl

 

Godziny pracy:

Obiekt:   cały tydzień  9.00 – 21.00

Kawiarnia Służę Kawą :  cały tydzień  9.00 – 21.00

Teren – plac zabaw, ogród, ściana wspinaczkowa: cały tydzień – non stop

Magda

 

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Jeden komentarz

  1. Pingback: Gdzie bawią się dzikie dzieci? Miejsca, które lubimy. Warszawa malucha #14 – Sasanki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *