W środę o 13:00 Helenka i Lusia umówiły się na kawkę w pachnącej świeżością kawiarni Polana na Wilanowie. Jak to z maluchami bywa, spotkanie nie doszło do skutku – Łucja ucięła sobie drzemkę i Helenka sama musiała eksplorować nową przestrzeń. Mina Heli zdradzała, że bardzo jej się ta kawiarnia podoba. Nie tylko jej – mnie też oczarowało to miejsce. Martyna z Lusią kawiarnię dobrze znają i są tam stałymi klientkami od samego początku.IMG_8849

Gdy myślę o kawiarniach dla dzieci przed oczami mam stertę wysłużonych,  niedziałających i często dosyć brudnych zabawek w kąciku, poplamione kolorowe kanapy i  poduszki, nie do końca godne zaufania wykładziny lub nadgryzione maty piankowe. Niby przytulnie, niby kolorowo, ale tak naprawdę trochę bez pomysłu i zdecydowanie bez energii do porządnego sprzątania tego co zepsute i pobrudzone.

Po przekroczeniu progu Polany odetchnęłam z ulgą – to miejsce jest zupełnie inne. Ładne, przestronne, dobrze oświetlone, ciekawie zaprojektowane, przemyślane nie tylko pod kątem odwiedzających je dzieci, ale także ich rodziców.

IMG_8879Dużo tu drewna, prostych, czasem surowych form. Część kawiarniana utrzymana jest w minimalistycznej kolorystyce. Słowo „minimalizm” pasuje też do tej części kawiarni, która dedykowana jest dzieciom – choć zabawek jest sporo, nie ma się wrażenia przeładowania. Dla Helenki wspaniałą atrakcją była kuchnia do zabawy  – można powiedzieć, że większość naszej wizyty w kawiarni przestała przy garach 😉 . Oprócz kącika z kuchnią, znajdziemy placyk z materacami i tunelem. Są półeczki z zabawkami od Melissa & Doug, które świetnie nadają się do rozwijania motoryki małej. Są stożki – topki do bujania (pisałam o topku Heleny -> tu).

IMG_8840IMG_8858IMG_8809IMG_8830

IMG_8831IMG_8836IMG_8846W kawiarni odbywają się przeróżne zajęcia,  jeśli chcemy skorzystać z samej sali zabaw warto sprawdzić grafik – by uniknąć  tłoku lepiej wybrać się w czasie przerwy między warsztatami.

Informację o zajęciach znajdziecie tutaj oraz na funpage’u kawiarni -> klik.

Menu Spory wybór  pierogów (większy wybór tych słodkich niż wytrawnych) i podpłomyków, zupy (w czasie naszej wizyty trzy do wyboru, w tym rosół), sałatki no i oczywiście ciasta. Trochę informacji na temat jedzenia znajdziecie na stronie kawiarni – nie jest to jednak pełne menu, w rzeczywistości jest trochę większy wybór dań.

IMG_8878

Polana to nie tylko kawiarnia i przestrzeń do zabawy. To także miejsce kreatywnych zajęć dla dzieci. A możliwości jest naprawdę wiele. Zdjęcia poniżej zrobione zostały podczas zajęć „Math and Baby”.

Polana
ul. Klimczaka 5 lok. 81
02-972 Warszawa
Tel: +48 22 402 20 24

Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00

Sobota – Niedziela 10.00 – 20.00

Polecamy!

Magda & Martyna

***

 

Jeśli spodobał ci się ten wpis, proszę, podziel się nim ze znajomymi, korzystając z poniższych przycisków i polub naszą stronę na facebooku, żeby być na bieżąco (klik).

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *