Witaj grudniu!

Choć to dopiero początek adwentu, na sasankach dzisiaj bardzo świątecznie, a nawet pojawia się wątek noworoczny! Zobaczcie te cuda – na drucie, w szkle, na papierze… Może coś Was zaskoczy, zainspiruje, zmotywuje do działania przed Świętami.. A może po prostu spędzicie z nami miłe chwile przy porannej kawie. <3

Dobrego pierwszego tygodnia grudnia!

🎄🎄🎄

Czy w tym roku  uda mi się poszaleć i kreatywnie zapakować prezenty? Mam nadzieję! Poniżej kilka pomysłów na

wyjątkowe opakowanie podarków świątecznych:

simple ideas for christmas gift toppers

It's a gift, tag and topper all in one. Glittery monograms spell out the recipients while adding a little sparkle to their trees. Get the tutorial at Boxwood Clippings » What you'll need: letter ornament ($4, potterybarn.com)

🎄🎄🎄

Kosmiczny kalendarz na rok 2019

Zmieści się nad każdym biurkiem, łóżkiem, a nawet w kuchni. Znajdziecie w nim ilustracje przygotowane specjalnie dla czytelniczek i czytelników „Kosmosu dla dziewczynek” autorstwa: Anny Moderskiej, Mirelli von Chrupek, Aleksandry Płocińskiej, Marcina Minora, Zosi Lasockiej, Marty Ruszkowskiej, Barbary Piotrowskiej, Alicji Wasilki-Krygier, Julii Cybis, Joanny Rusinek, Marysi Mazurowskiej.

Warto go mieć w domowej, szkolnej i pracowniczej orbicie. Jedyny taki kalendarz, który codziennie będzie Wam przypominał o Kosmosie Waszych możliwości.

Kalendarz jest cegiełką na działania statutowe Fundacji Kosmos dla dziewczynek – wydawanie kolejnych numerów magazynu, prowadzenie działalności edukacyjnej i badawczej, aby wzmacniać dziewczyny i chłopców w całej Polsce, każdego dnia.

– fundacjakosmos.org

 

 

🎄🎄🎄

Szybki i łatwy przepis na aromatyczne, miękkie i zarazem lekko kruche pierniczki?

Proszę bardzo!

DSC_2790Przepis na „szybkie” pierniczki znajdziecie tutaj.

🎄🎄🎄

Ilustracje w świątecznym klimacie

Na rysunki Briony May Smith  trafiłam dzięki blogowi tygertyle (polecam!). Potem zachwyciła mnie jej strona, którą znajdziecie tu. Dzięki niej obejrzycie prace artystki, będziecie mogli  zajrzeć do książek, które jeszcze nie są dostępne w Polsce (trzymam kciuki, by choć kilka tytułów do nas trafiło).

 

 

 

 

 

 

 

Artystka w swoich pracach często sięga po ludowe opowieści i legendy. Na stronie Smith znajdziecie między

innymi krótki komiks inspirowany rosyjską bajką o zimowo – wiosennym romansie.

🎄🎄🎄

Kartki świąteczne

My w tym roku spróbujemy stworzyć własnoręcznie, ale na wszelki wypadek w szufladzie czeka zapas pocztówek kupionych w sklepie Postallove. Kolekcję zimowo-świąteczną znajdziecie TUTAJ.

🎄🎄🎄

Boskie Targi Bożonarodzeniowe

9 grudnia

Obraz może zawierać: paski

Twórcy z całej Polski oraz z Ukrainy i Białorusi zaprezentują tradycyjne wyroby, rękodzieło i designerskie przedmioty inspirowane folklorem i naturą. W tym roku pojawią się także wydawnictwa związane z muzyką tradycyjną. To doskonała okazja, aby tuż przed Świętami kupić zarówno książki jak i płyty prezentujące twórczość muzykantów i ich kontynuatorów.

Nie zabraknie regionalnych świątecznych przysmaków, zdobionych pierników i miodów oraz pięknych dekoracji z różnych regionów, przygotowywanych jak dawniej, ze słomy, papieru, gliny i nici.

Jako ciekawostkę w tym roku polecamy ukraińską ceramikę huculską, pisanki przyjęte u naszych sąsiadów jako dekoracje na choinkę oraz misterne plecionki ze słomy, które zaprezentuje pani Anna Deynega z Ukrainy.

Państwowe Muzeum Etnograficzne

Kredytowa 1

więcej informacji TUTAJ

🎄🎄🎄

Zostań Mikołajem!

Image result for christmas tree

Pragnienia dzieci są różnorakie. Jedne marzą o piżamce z ulubionym bohaterem bajki, inne o grach, klockach lego, samochodach czy interaktywnych pomocach naukowych. Dzieci z biednych rodzin nie mają innych marzeń niż te z bogatych. Różni je tylko to, że marzenia biedniejszych – bez naszej pomocy – nie będą miały szans na realizację.

Do 16 grudnia mamy czas, by zaangażować się w akcję i dołączyć do Wirtualnej Choinki. Zostań Mikołajem, spełnij czyjeś marzenie! Jak? To proste! Wejdź na stronę programu TUTAJ – tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne informacje!

🎄🎄🎄

Świąteczne dekoracje

Nasza lista inspiracji zaczęła się od tworzenia i na tworzeniu skończymy – tym razem będą to pełne uroku świąteczne dekoracje.

1

car-in-mason-jar-snow-globe-volkswagon-beetle-3-of-6-3-copy-921x1024

0130ccc741f6f21cb919433b43fc3b32 (1)

diy-deco-noel-lili-in-wonderland-147

 

A może dodacie coś do naszej listy? Co was inspiruje?

Magda

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *