Na sasankach dzisiaj bardzo świątecznie. A właściwie mocno przedświątecznie – zobaczcie te cuda – na drucie, w szkle, na papierze… Może coś Was zaskoczy, zainspiruje, zmotywuje do działania.. a może po prostu spędzicie z nami miłe chwile przy porannej kawie. <3

 

Dobrej środy!

🌲🌲🌲

Prezenty pewnie już prawie wszystkie zakupione, czas na dokończenie dzieła i odpowiednie zapakowanie. U nas w tym roku znowu wygrają torebki – to po prostu najłatwiejsza i najmniej pracochłonna opcja. Kiedyś na pewno uda mi się poszaleć – będzie kreatywnie! Poniżej kilka pomysłów na wyjątkowe opakowanie podarków świątecznych:

simple ideas for christmas gift toppers

It's a gift, tag and topper all in one. Glittery monograms spell out the recipients while adding a little sparkle to their trees. Get the tutorial at Boxwood Clippings » What you'll need: letter ornament ($4, potterybarn.com)

🌲🌲🌲

Przygotowania do Świąt, to często czas krzątaniny, robienia zakupów, wielkiego zabiegania. Ale nie tylko. To też taki niezwykły okres, w którym powinniśmy pamiętać o tych, którzy nie będą mogli cieszyć się spokojnym, radosnym i rodzinnym świętowaniem. Jedną z akcji wsparcia tych, których szczególnie dotknął los podejmuje Mydlarnia Cztery Szpaki. Dochód ze sprzedaży ich charytatywnego kalendarza zostanie w całości przekazany na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. A sam kalendarz prezentuje się znakomicie!

Podczas wizyty na targach kosmetycznych w Niemczech mieliśmy okazję poznać dwóch mydlarzy z Aleppo, którzy musieli porzucić swoje pracownie i, wraz ze swoimi rodzinami, uciekać ze strefy konfliktu. Musieli uciekać przed śmiercią. Przyjechali na targi w poszukiwaniu pracy. Nie wiemy, czy im się udało.
Uderzyła nas pasja, z jaką opowiadali o swojej robocie, o fachu przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Wysłuchaliśmy też długiej opowieści o konflikcie, o wojnie, o ludzkiej tragedii. To, co tam się działo… cóż, trudno to opisać.

Spotkanie z Syryjczykami zostawiło w nas trwały ślad – zarówno na płaszczyźnie zawodowej solidarności, ale też na tej podstawowej – ludzkiej.

www.4szpaki.pl

Kalendarz charytatywny z ilustracjami Przemka Sokołowskiego kupicie tutaj

🌲🌲🌲

Perfekcyjna pani domu zrobiła swoje na początku grudnia… Prawda jest jednak taka, że nigdy nie jest za późno na pierniczki! Nasze upiekły się w przedświąteczny wtorek. Są aromatyczne, miękkie i zarazem lekko kruche. A sam przepis jest łatwy i ekspresowy w wykonaniu. Może uda nam się je jeszcze ozdobić przed Świętami?DSC_2790Przepis na „szybkie” pierniczki znajdziecie tutaj.

🌲🌲🌲

Na rysunki Briony May Smith  trafiłam dzięki blogowi tygertyle (polecam!). Potem zachwyciła mnie jej strona, którą znajdziecie tu. Dzięki niej obejrzycie prace artystki, będziecie mogli  zajrzeć do książek, które jeszcze nie są dostępne w Polsce (trzymam kciuki, by choć kilka tytułów do nas trafiło).

 

 

 

 

 

 

 

Image result for Briony Smith May rising starArtystka w swoich pracach często sięga po ludowe opowieści i legendy. Na stronie Smith znajdziecie między innymi krótki komiks inspirowany rosyjską bajką o zimowo – wiosennym romansie.

🌲🌲🌲

Nasza lista inspiracji zaczęła się od tworzenia i na tworzeniu skończymy – tym razem będą to świąteczne dekoracje. Nie wyglądają na trudne (a przynajmniej część z nich należy do kategorii ‚level początkujący’), ale trzeba poświecić im trochę czasu. Radość przyniosłaby mi możliwość przemyślenia, skupienie się na dziele, swoboda eksperymentowania, a w tym roku musiałabym tworzyć z   Heleną na kolanach, rękach i głowie. Myślę jednak, że przyjdzie na takie rzeczy lepszy moment i wtedy pokaże Wam nasze cuda 🙂 Dzisiaj garść inspiracji wyszperanych w internecie:

1

car-in-mason-jar-snow-globe-volkswagon-beetle-3-of-6-3-copy-921x1024

0130ccc741f6f21cb919433b43fc3b32 (1)

diy-deco-noel-lili-in-wonderland-147

Napisałam, ze nasze dekoracje nie powstaną. A potem przyszedł ciężki poranek po ciężkiej nocy.  Nie zdążyliśmy ucieszyć się z końca rotawirusowej historii, a zaczęła się kolejna infekcja. Helenka odmówiła nawet przeczytania książki o Babo (!). Nie wiedząc jak jej poprawić humor i przetrwać jej płacze, popsułam wieszak, wyjęłam pudło z drobiazgami i zaczęłam robić  stroik. Podziałało! Helena przyglądała się z zaciekawieniem, mi też zrobiło się jakoś weselej. Może nie jest bardzo świąteczny, ale i tak się z niego bardzo cieszę! ❤DSC_2766DSC_2771

DSC_2783

A może dodacie coś do naszej listy? Co was inspiruje?

Magda

***

 

Jeśli spodobał ci się ten wpis, proszę, podziel się nim ze znajomymi, korzystając z poniższych przycisków i polub naszą stronę na facebooku, żeby być na bieżąco (klik).

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *