Ta książka miała premierę niedawno, a już trudno ją zdobyć. I wcale się nie dziwię, to naprawdę nie jest przypadek, że nakład się wyczerpał!

Książka jest rzeczywiście warta uwagi. Zobaczcie co kryje w środku i polujcie na nią w stacjonarnych księgarniach i bibliotekach ;).

❄️ ❄️ ❄️

Idą Święta. O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie. 

Autor: Monika Utnik-Strugała /Il: Ewa Poklewska-Koziełło

 

Dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia? Co oznacza  słowo „adwent”? Jaka jest prawdziwa historia św. Mikołaja i jak wizerunek ewoluował na przestrzeni lat? Jak wygląda Święto Światła w Szwecji, skąd się wzięła świąteczna choinka, szopka? I czym różni się  wieczór wigilijny w Belgii i Wenezueli od tego w Polsce?

❄️❄️❄️

Jeśli chcielibyście opowiedzieć dzieciom o tradycjach i zwyczajach związanych ze świętami – tych polskich i tych z całego świata, ale niekoniecznie czujecie się skarbnicą potrzebnej w tym temacie wiedzy, ta książka jest z d e c y d o w a n i e dla Was.

Książka pozwala spojrzeć  na święta z wielu perspektyw – 37 krótkich rozdziałów (+ mini słowniczek) zawiera sporo ciekawostek, wiedza podana jest w bardzo przystępny sposób. I do tego piękne ilustracje i oprawa graficzna. Warstwa wizualna jest równie ciekawa i dopracowana, jak ta tekstowa.

Książka wprowadzi nas w świąteczny klimat, pozwoli odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących świąt. I przypomni o bogactwie tradycji i zwyczajów, które wiążą się z Bożym Narodzeniem. Myślę, że w czasach, w których świętowanie często sprowadza się do szału zakupów, ukazywanie głębi wartości związanych z tym świętem  jest  bardzo potrzebne.

Autor: Monika Utnik-Strugała

Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2019

Kategoria wiekowa: 4+

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *