Dzisiaj opowiemy Wam o miejscu, które pokocha każdy dziki maluch – w którym błotko, kamienie  i trociny czekają na nakładanie, przekładanie, zalewanie i mieszanie w wielkich garnkach i prawdziwych patelniach.

Dzisiaj opowiemy Wam o Państwomiasto na Osiedlu Jazdów, co więcej, będziemy Was zachęcać byście tu przybyli i sami zobaczyli – dzieciom pozwolili mieszać piasek z wodą, a sami zrelaksowali się na zielonej trawie lub wygodnych leżakach. Z kubkiem kawy oczywiście!

 

Osiedle Jazdów to 27 parterowych drewnianych domków jednorodzinnych znajdujących się na tyłach Parku Ujazdowskiego w Warszawie. Na jednym  z nich  widnieje duży napis PAŃSTWOMIASTO to właśnie tutaj realizowany jest projekt Grunt to zabawa, o którym organizatorzy piszą:

Dni spędzone na zabawie na podwórku, działce czy ulicy przed domem. Wspinanie się po drzewach. Budowanie fortów. Turlanie się po trawie. To nie tylko wspomnienia z dzieciństwa.

W ten sposób dzieci rozwijają się, uczą i odkrywają świat wokół nich. Chcemy oderwać dzieci od komórek, tabletów i wzbudzić w nich zainteresowanie naturą oraz zabawą na świeżym powietrzu. Dlatego zapraszamy Was do Państwomiasto na Osiedlu Jazdów.

państwomiasto.pl

 

W ramach projektu możemy bezpłatnie skorzystać z dwóch przestrzeni:

Przestrzeń swobodnej zabawy – kuchnia błotna z bogatym wyposażeniem ;), tunel z kłód drzew, skrzynki, gałęzie, drewniane klocki, kamienie itd.
Przestrzeń odpoczynku – w domku Państwomiasto można przebrać się po skończonej zabawie, skorzystać z łazienki, zrobić sobie kawę lub herbatę, poczytać dostępne na miejscu książki i magazyny

Nam udało załapać się dodatkowo na karmienie królicy Bogny. Nie muszę pewnie pisać, że dzieci były zachwycone 🌿🐰🌿🌿🐰🌿🐰

Terminy

Grunt to zabawa nie działa codziennie. Poniżej wypisane są dni, w które można wpaść do Państwomiasto i wziąć udział w zabawie:

31 maja – 2 czerwca (pt-ndz), godz. 11:00 – 16:00
21 – 23 czerwca (pt-ndz), godz. 11:00 – 16:00

Wstęp jest wolny, nie ma zapisów.  W planach jest też drugi cykl, który  będzie trwał od lipca do września.

Powiem Wam, że jesteśmy oczarowane pomysłem i tym miejscem. Dla dzieci, które lubią takie błotne zabawy i kicanie na trawie to jest po prostu raj. Dla rodziców też – miło jest poleżakować, jednocześnie obserwując zachwyt i skupienie dziecka, które gotuje właśnie barszczyk z szyszek, czy piecze piaskowe babeczki 😉

P O L E C A M Y z całego ❤️

Państwomiasto
ul. Jazdów 3/12
00-467 Warszawa

Więcej informacji znajdziecie tutaj i tutaj.

 

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *