Jak to dobrze, że powstaje coraz więcej publikacji w duchu Montessori. Pedagogika Montessori nie tylko rozbudza w dzieciach ciekawość świata, ale przede wszystkim pozwala na autonomię. Materiały Montessori są bowiem bowiem tak skonstruowane, by zachęcać dziecko do samodzielnej aktywności.

Niedawno trafiła w moje ręce kolejna świetna książka Montessori dla dzieci. Tym razem to książka aktywizująca i atlas geograficzny w jednym :). Powstała z myślą o rodzicach i nauczycielach, którzy którzy chcą pracować z dziećmi metodą Montessori oraz o samych dzieciach oczywścię. Z pewnością jednak nie tylko osoby nastawione na Montessori skorzystają z tej pozycji.

Biblioteczka Montessori. Geografia

To aktywizujący atlas geograficzny dla dzieci, który zawiera sześć stron z naklejkami oraz dużą mapę ścienną o wymiarach 83 x 53 cm.

*karty z koszyczka są częścią innego zestawu – Biblioteczka Montessori. Świat.

Książkę wydało Wydawnictwo Egmont, które zdecydowanie przoduje w pozycjach Montessori na polskim rynku wydawniczym. Całość została przygotowana przez nauczycielki Montessori AMI (Sabine Hofmann i Marie Eschenbrenner), a zilustrowana przez Emmanuelle Tchoukriel, której prace możecie kojarzyć  z innych pakietów Biblioteczki Montessori. Pierwsze strony książki to wstęp, w którym autorki podpowiadają rodzicom/nauczycielom jak można opowiadać dzieciom o geografii w ciekawy sposób. Zwykła pomarańcza może posłużyć nam za pomoc naukową, jeśli tylko odpowiednio jej użyjemy. 🙂 Jest też kilka słów na temat samej metody Montessori.

Książka zawiera mapy wszystkich kontynentów wraz z naklejkami.

Z jej pomocą mali geografowie mogą poznać nazwy państw, ich stolic oraz zapoznać się z wyglądem flagi. Dla każdego z kontynentów przygotowano wprowadzenie informacje o kontynencie i mapę wraz z legendą oraz:

  • mapę z konturami państw,
  • mapę z zaznaczonymi stolicami,
  • mapę z miejscami na flagi państwowe.

Według autorek książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-12 lat. Z mojego doświadczenia wynika, że już dzieci w wieku przedszkolnym żywo interesują się podziałem geograficznym świata. Zatem z pewnością skorzysta z niej także ciekawy świata 5-latek.

Świetnym rozszerzeniem dla książki Biblioteczka Montessori. Geografia będzie pakiet Biblioteczka Montessori. Flagi, o którym pisałyśmy tutaj oraz Biblioteczka Montessori. Świat.

Miłej pracy! 🙂

Martyna

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *