Wakacyjny leniwy czas dobiega końca. Dziewczynki zaczęły przygodę z przedszkolem, a w naszym życiu zaczyna się właśnie zupełnie nowy etap.

🌿🌿🌿

Po wakacjach pozostało nam wiele pięknych wspomnień, które po części utrwaliłyśmy na zdjęciach. Szczególnie chętnie wracamy myślami do wyjątkowych miejsc, które odwiedziłyśmy. Przyjemnie patrzy się na te bose stopy biegające po trawie i rączki, które zrywają kolejny polny kwiatek. Ostatnia niedziela wakacji upłynęła Helence i Łucji na gonitwach wśród jabłoni, zajadaniu malin wprost z krzaczka i wielkiej radości ze wspólnie spędzonych chwil.

Niewątpliwie niedzielny czas umiliło nam miejsce, które odkryłyśmy pod koniec wakacji (szkoda, że tak późno!). Jest wyjątkowe pod wieloma względami i z pewnością jeszcze nie jeden weekend tu spędzimy. Trafiłyśmy tutaj w zasadzie przez przypadek. Gdyby nie rozmowa z pewną mamą poznaną na placu zabaw, pewnie nie dowiedziałybyśmy o jego istnieniu. I byłby to duży brak, bo odwiedziny tego miejsca doskonale dopełniły nasze wakacyjne wspomnienia.

Duży ogród z wieloma naturalnymi atrakcjami dla dzieci, dobre jedzenie i miła atmosfera – ten opis wystarczył, by spakować do torby dobry humor i przyjechać do Jemy na Tarasie – weekendowego miejsca spotkań dla całych rodzin, które lubią sielskie klimaty z odrobiną dzikości.

🌿🌿🌿

Jemy na tarasie

Miejsce położone w wiejskich otoczeniu z dużym ogrodem, pysznym jedzeniem i niezwykle miłą atmosferą skradło nasze serca. Powstało z myślą o wspólnym gotowaniu i warsztatach kulinarnych, a obecnie przekształca się w restaurację. Być może właśnie zadajecie sobie pytanie, dlaczego Jemy na Tarasie jest otwarte tylko w weekendy. Odpowiedź jest prosta i jednocześnie niezwykle ciekawa – od poniedziałku do piątku działa tutaj przedszkole.

„jemy na tarasie” ma swoją siedzibę w miejscu gdzie od 12 lat Elżbieta Wojnowska prowadzi Przedszkole „Bruzdowa 22c”, a od 2015 r gościmy tu także „Wolną Szkołę Wilanów” / – szkoła demokratyczna/. /źródło: FB_Jemy_na_tarasie

O przedszkolu wiemy tyle, że ma wspaniały ogród i ogrom miejsca do zabaw na świeżym powietrzu, a założycielom (pani Elżbiecie Wojnowskiej i  panu Wojciechowi Chmielewskiemu) bliska jest edukacja demokratyczna. Jeśli chcecie poznać bliżej to miejsce, zajrzyjcie na przedszkolną stronę internetową -> klik.

🌿🌿🌿

Jemy na Tarasie to plenerowa restauracja położona na obrzeżach warszawskiego Wilanowa.  Warto tutaj przyjechać chociażby po to, by napić się kawy i odprężyć w hamaku. Powodów jest jednak o wiele więcej i z pewnością nie wystarczy godzina, by się nimi wszystkimi nasycić.

Trudno znaleźć jedną kategorię, by opisać to miejsce.

Jest to zbalansowane połączenie letniej restauracji, ogrodu, sadu oraz placu zabaw. Pierwsze co rzuca się w oczy po przekroczeniu furtki to przestrzeń. Jest tu naprawdę dużo miejsca i różnych sprzętów do zabaw podwórkowych. Gdy Lusia przyjechała tu po raz pierwszy zachwycała się każdym zakątkiem biegając i odkrywając coraz to nowe miejsca do zabawy. A jest ich naprawdę sporo i skrywają różnego rodzaju atrakcje dla małych ludzi. Są huśtawki, hamaki, spora trampolina i zjeżdżalnia. Jest górka do turlania, podziemna kryjówka, drewniany domek, duża piaskownica, a także boisko do gry w piłkę nożną. A to jeszcze nie wszystko. 🙂

Miejsce tak nam się spodobało, że zostałyśmy stałymi bywalcami, a w ostatnią niedzielę wakacji dziewczynki bawiły się tutaj przez wiele godzin.

Bardzo nam się podoba, że większość sprzętów do zabaw dla dzieci wykonana została z naturalnych materiałów. Drewniane konstrukcje do wspinaczki, huśtawki, tipi, piaskownica przyjemnie harmonizują z przyrodą i zielenią, której mamy tutaj pod dostatkiem.

Jest sielsko i dziko. W praktyce oznacza to możliwość wejścia drzazgi w bosą stopę, nadepnięcie na górkę piasku, którą usypał kret, czy spotkanie z pszczołą.  Na wszelki wypadek uprzedzamy. 😉

Możemy do woli delektować się także stroną przyrodniczą tego miejsca. Miło jest przysiąść w cieniu drzewka owocowego albo jarzębiny. W okresie dojrzewania owoców odwiedzający są zaproszeni do korzystania z uroków lata i częstowania się malinami prosto z krzaka. Dziewczynki bardzo chętnie napełniały swoje garście.

 

Warto podkreślić, że Jemy Na Tarasie nie jest standardową restauracją.

Jemy na Tarasie powstało z inicjatywy gospodarzy – pani Elżbiety i pana Wojciecha i nie jest to typowa restauracja. Zanim odwiedzicie to miejsce zajrzyjcie na profil na Facebooku. Stamtąd dowiemy się, czy restauracja jest czynna i przeczytamy, jaka myśl przyświeca gospodarzom. 🙂

Jesteśmy szkołą gotowania, ale i miejscem, które można wynajmować by we własnym gronie spędzić czas przy garnkach, przy stole, w ogrodzie i na tarasie. Kuchnia ma charakter studia i może w niej pracować jednocześnie 18 osób. /źródło: FB_Jemy_Na_Tarasie

Restauracja, która serwuje dania z grilla, obiadowy, desery i napoje. Gospodarze organizują tematyczne warsztaty kulinarne oraz warsztaty dla różnych grup wiekowych (dzieci, młodzieży, dorosłych). W kuchni i ogrodzie można zorganizować urodziny lub świętowanie przy ognisku.

Co jest wyjątkowego w tym miejscu?

Ze względu na zajęcia przedszkolne i aktywności, które odbywają się w ogrodzie, miejsce otwarte jest tylko w weekendy. To gospodarze decydują o tym, kiedy jest czynne, a wiele w tej kwestii zależy od pogody. Posiłki serwowane są bowiem „na tarasie”, a restauracja w dużej części działa pod chmurką. W razie niesprzyjającej aury (czytaj deszcz) część stolików będzie zwyczajnie niedostępna dla gości. Chyba, że lubicie jeść posiłki w strugach deszczu. 😉

Wszystkie potrzebne informacje o dniach i godzinach otwarcia odnajdziecie na stronie internetowej i Facebooku. Od gospodarzy dowiedziałyśmy się, że restauracja będzie czynna co najmniej do połowy października, a w zeszłym sezonie Jemy na Tarasie było otwarte również zimą.

 

 

🌿🌿🌿

Jak trafić do Jemy na tarasie?

Miejsce położone jest wiejskim otoczeniu na Kępie Zawadowskiej (5km od centrum Wilanowa, 20 minut autem od centrum Warszawy). Można dojechać tu autobusem miejskim – linia 164.

Jemy Na Tarasie

ul. Bruzdowa 22c, Warszawa (Kępa Zawadowska, okolice Wilanowa)
Otwarte w soboty i niedziele w godz. 10.00-20.00
www.jemynatarasie.pl

Facebook -> JemyNaTarasie

 

🌿🌿🌿

 

To co? Widzimy się na tarasie? 🙂

Martyna & Magda

 

Zachęcamy Was także do odwiedzenia naszych profili na Instagramie:

Martyna -> boso_w_przygode

Magda -> Magda_i_sasanki

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *