Tęsknicie za białym puchem? Otulonymi świerkami, latarniami i zasypanymi parapetami? Spadającymi z nieba grubymi płatkami śniegu?

Ja trochę tak, zwłaszcza, że Święta mało zimowe w tym roku były. Chętnie ulepiłabym z Helą naszego pierwszego bałwana, choćby na balkonie. Ciekawa jestem jaką miałaby minę – widziała już pierwszy śnieg, ale tamten tworzył raczej kałuże niż zaspy. Na prawdziwy musimy poczekać (mam nadzieję, że nie do wiosny).

Trochę ratujemy się książkami. Gdy tęsknimy za latem, oglądamy Lottę Piratkę, gdy tęsknimy za śniegiem, zdejmujemy z półki Yeti.

Babo, Binta, Lalo szybko stali się ulubieńcami naszej Helen. Yeti od duetu Susso & Chaud też jest do pokochania, choć pewnie w pełni dopiero za rok, dwa – to książka z kategorii 3+DSC_2951-002Bracia Uno i Mati wychodzą pozjeżdżać na desce. W pewnym momencie chłopcy orientują się, że się zgubili w zimowym lesie. Co więcej, na swojej drodze spotykają olbrzymiego stwora o grubym futrze i wielkich stopach. Yeti chwyta chłopców i porywa ich do swojej jaskini. Brzmi troszkę strasznie jak na książkę dla trzylatka? Bez obaw! Choć pojawia się dreszczyk, emocje są odpowiednio dozowane.

Wielkousty Yeti od pierwszej chwili wygląda przesympatycznie, a w swojej grocie częstuje chłopców pyszną zupą i mówi śmieszne rzeczy. Chłopcy poznają też dziadka Yeti, który jest równie poczciwy i zabawny, co jego wnuczek.  Bracia spędzają w jaskini miłe popołudnie, po czym wracają do domu. Uśmiechnięty tata smaży im naleśniki, chłopcy zauważają, ze na jego półeczce stoi drewniana sówka, dokładnie taka, jaką dostali podczas swojej wizyty w jaskini… Czyżby tata też spotkał kiedyś Yeti?

DSC_2974DSC_2972DSC_2978DSC_2975DSC_2981DSC_2983DSC_2984DSC_2995DSC_3001

Tytuł: Yeti

Autorzy: Eva Susso / il. Benjamin Chaud

Wydawnictwo: Zakamarki

Yecik, plecik, plums!

Magda

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *