Czy znacie jakichś małych fanów dinozaurów? Myślę, że nasza dzisiejsza propozycja  przypadnie im do gustu 🙂 U nas z dinozaurami wciąż wygrywają pieski, ale i tak Helenka miała mnóstwo frajdy z tworzenia pejzażu pełnego tych prehistorycznych stworzeń.

Całość powstawała w dwóch etapach – samo malowanie tła było bardzo zajmujące, więc dinozaury zamieszkały na kartce dopiero następnego dnia. Jeśli jednak macie starsze dzieciaki, bądź pomalujecie tło bardziej tradycyjnym sposobem – bez ceregieli z wyławianiem akwarelek z mętnej wody 😉 to pewnie stworzycie całość za jednym posiedzeniem.

🦖🦕🦖🦕

Potrzebne będą:

  • farby akwarelowe wodne
  • kartka papieru
  • pędzle
  • gąbka
  • miska z wodą + łyżka
  • farby plakatowe
  • szablony z dinozaurami ( u nas: wydrukowałam obrazki – kontury dinozaurów, zalaminowałam i wycięłam, by powstały w kartkach dziury o kształtach diplodoków, tyranozaurów itd.)

Trochę inne malowanie farbami akwarelowymi.

Poznanie tej techniki używania farbek wodnych zawdzięczam Helence. Kiedyś dorwała się do mojego pudełka z artykułami plastycznymi i wygrzebała z niego farbki akwarelowe. Była to wersja bardzo budżetowa, dlatego nie przeszkadzałam Helce w rozbrajaniu opakowania i wyrywaniu z niego kolejnych kolorowych krążków. Potem, okazało się, że świetną zabawą jest wrzucanie i wyławianie z wody barwnych pastylek akwarelowych. A na końcu odkryłyśmy, że te kółeczka wyłowione z wody pięknie barwią kartkę – wystarczy mokre położyć na papierze i przesuwać pędzlem, by uzyskać bardzo ciekawy efekt. Oczywiście tło można zrobić używając farb w bardziej tradycyjny sposób… Jednak zachęcam Was do spróbowania naszej wariacji 🙂

Tło jest gotowe, pora na dinozaury!!

Nakładamy farbkę plakatową na gąbkę.

Umieszczamy w odpowiednim miejscu szablon i za pomocą gąbki nakładamy farbę.

Szablon nie powinien się przesuwać, dlatego dobrze jest przytrzymać go podczas gdy maluch nakłada farbę.

Hela postanowiła jeszcze sprawdzić, jak się po takich mokrych dinozaurach rysuje suchą pastelą…

TADAM! Dzieło ukończone!

🦖🦕🦖🦕

Dobrego malowania!

Pozdrawiamy!

Magda & Helenka

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *