Za książkami Asi Gwis wprost przepadam. Jakiś czas temu zabrała nas do świata małp – zachwyciła barwnymi ilustracjami, zaskoczyła ciekawostkami. Teraz, w podobnym stylu, opowiada o ptakach – dużych, malutkich, uroczych inteligentnych, kolorowych, biegających, pływających…

 

Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata

Asia Gwis

Nasza Księgarnia

 

Czternaście barwnych rozkładówek wprowadza nas w ptasi świat. Asia Gwis przenosi nas do lasu, miasta, na wieś, nad jezioro, do Amazonii nad mroźne wody Antarktyki.  Zaglądamy do gniazd, porównujemy rożne jaja. Jest lekcja ptasiej anatomii, poznajemy różne rodzaje piór i dziobów. Z jednej strony są to podstawowe informacje, z drugiej nie brakuje ciekawostek. Całość podana jest w bardzo  interesujący sposób.

Piękne ilustracje zawierają mnóstwo szczegółów. Poszczególne rozkładówki przyciągają i zatrzymują wzrok na dłużej. Przyroda przedstawiona jest raczej w sposób realistyczny, choć nie brakuje też humorystycznych akcentów – zdarzy się wróbel w szaliku, czy pingwin w czapeczce.

Mały odbiorca jest dodatkowo angażowany dzięki różnym zadaniom – w książce znajdziemy wyszukiwanki, łamigłówki i zagadki.

Zgodnie z informacją na stronie wydawnictwa, jest to książka z kategorii wiekowej 6+. Hela (3 lata) przegląda ją z zainteresowaniem, jednak w pełni skorzystamy z niej rzeczywiście dopiero za jakiś czas (myślę jednak, że spokojnie można spróbować już z czterolatkami).

Tytuł: Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata

Autorka: Asia Gwis

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2019

przedział wiekowy: 6-10 (według mnie 4+)

 

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *