Czy wiedzieliście, że…

pigmejki są mniejsze od banana, makaki lubią lepić śnieżne kule, kapucynki rozpoznają swoje odbicie w lustrze a szympansy są troskliwe i karmią mniejsze zwierzęta, na przykład żółwie?

Oto W świece małp autorstwa Asi Gwis – fascynująca książka w formie albumu, dzięki której poznacie mnóstwo ciekawostek o tych niezwykłych zwierzętach.

Książka jest wspaniale wydana – gruby karton i zaokrąglone rogi sprawiają, że z powodzeniem mogą korzystać z niej już najmłodsi czytelnicy.  Pięknie kolorowe ilustracje przenoszą nas w egzotyczne klimaty – gwarnie tu, tłoczno, bardzo różnorodnie.

Powiedziałabym z początku nawet przytłaczająco, ale po chwili oko się przyzwyczaja  i zaczynamy odnajdywać w tym (pozornym) chaosie pewien porządek. Kolejne rozkładówki, to ważne kategorie –  najpierw mamy miejsca zamieszkania, następne strony poświęcone są komunikacji i trzymaniu się w grupie (a właściwie hordzie), przechodzimy przez najbardziej charakterystyczne cechy wyglądu, odżywianie.

Dodatkowo pięć rozkładówek poświęconych zostało w całości wybranym gatunkom (goryle, szympansy, orangutany, makaki,  hulmany).

Wiedza podana jest w bardzo przystępny sposób, choć ciekawostki umieszczone w dymkach zaskoczą niejednego dorosłego. W świecie małp należy do tych książek, z których skorzysta cała rodzina – bezpieczny gruby karton  i kolorowe ilustracje zachęcą maluchy do samodzielnej eksploracji i stopniowego odkrywania treści, dla starszaków  i tych całkiem starszych będzie to kopalnia wiedzy i źródło ciekawych informacji, zwłaszcza odnośnie mniej popularnych gatunków.

 

 Wspaniale, ze znalazło się też miejsce na informację dotycząca zagrożeń oraz tego, co dziecko (i każdy z nas) może zrobić, by wspomóc ochronę małp. Ten różnorodny pełen koloru i dźwięków świat może bowiem niedługo zniknąć, a my mamy ostatnią szansę, by go ratować – jeśli jej nie wykorzystamy zostaną nam tylko pięknie kolorowe albumy i filmy.

 

 

Tytuł: W świecie małp

Autor: Asia Gwis

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2019

Link do wydawnictwa: https://nk.com.pl/w-swiecie-malp/2621/ksiazka.html#.XFdsblVKjIU

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *