O dzieciach, które kochają książki Petera Carnavasa to książka, która zauroczyła mnie pod wieloma względami. Przyjemne ilustracje, książki w tytule i motywie przewodnim oraz wiele ważnych treści do przekazania, choć tekstu bardzo mało.  No i jedną z bohaterek jest imienniczka mojej córki. 😉
o-dzieciach-ktore-kochaja-ksiazki.2
Książka opowiada o Antku i Lusi – rodzeństwie, które wraz z rodzicami zamieszkuje przyczepę kempingową (choć samochodu wcale nie posiadają). Nie mają również tradycyjnego domu, telewizora i innych rzeczy, które wydają się tak potrzebne w dzisiejszych czasach. Mają za to mnóóóóóóóstwo książek!
image005

Książki wcale nie stoją poukładane na półkach. Jest ich tak dużo, że wypełniają po brzegi przestrzeń przyczepy, każdy jej najmniejszy kąt. Piętrzą się w różnych dziwnych miejscach i wcielają się w rolę przedmiotów codziennego użytku.

W końcu książek jest tak dużo, że przestają mieścić się w przyczepie i rodzice Lusi i Antka podejmują ważną decyzję. Postanawiają się książek pozbyć. Tak! Pozbyć, co do jednej!

image090

Tak też robią. I nagle wszystko jest inne i dziwne. Otoczenie zmienia się nie do poznania, a w życie rodziny wkrada się dziwna pustka, którą nie sposób czymś wypełnić.

image091

Aż któregoś dnia coś wypada z plecaka Lusi…

image092

Domyślcie się sami co. Albo lepiej przeczytajcie, bo warto! Książka O dzieciach, które kochają książki to piękna w swej prostocie opowieść, która mówi o ważnych rzeczach w życiu każdego człowieka. I oczywiście istotną (a może najważniejszą?) rolę grają tutaj same książki, które widnieją na ilustracjach na każdej stronie.

Wydawnictwo: Adamada 2016
Tekst i ilustracje: Peter Carnavas
36 cienkich stron w twardej okładce
Wiek czytelnika: 4+

Miłego czytania!

Martyna

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *