Witajcie na naszym blogu! Tu mamy dwie:)  Mama Lusi i mama Helenki. Sasanki to nasze przemyślenia, pomysły, inspiracje, fascynacje i marzenia związane z macierzyństwem. Spisane i uwiecznione na zdjęciach.

Poznałyśmy się dawno, dawno temu 🙂 na studiach pedagogicznych – specjalizacji związanej z edukacją początkową i nauczaniem języka angielskiego. I to właśnie na studiach zaczęła się nasza fascynacja literaturą dla dzieci – Lusi i Helenki jeszcze nie było na świecie, a na naszych półkach już wygodnie rozgaszczały  się książki dla małych czytelników… Na Sasankach piszemy o mądrych, wartościowych książkach dla dzieci. Czasem są to nowości, innym razem wyszperane na strychu i odkurzone starocie. 🙂

Oprócz książek łączy nas podobne spojrzenie i podejście do wychowania naszych córek. Ważnym hasłem są dla nas słowa Marii Montessori „Pomóż mi zrobić to samemu”. Na blogu znajdziecie  inspirujące teksty na temat wykorzystania metody Montessori w domu. Przeczytacie o naszych codziennych wyborach, zabawkach i pomocach zrobionych „ze sznurka i kamyka”.

Nie ma dnia, abyśmy nie robiły czegoś ciekawego z naszymi sasankami. Nieustannie jesteśmy w drodze, odkrywamy nowe miejsca, a potem chętnie Wam o nich opowiadamy w zakładce Ciekawe miejsca.

Będziemy szczęśliwe, jeśli skorzystacie z naszych książkowych podpowiedzi, a nasze teksty staną się dla Was inspiracją.

DSC_3825

Częstujcie się! 🙂

Martyna i Magda