Zabawy matematyczne z klamerkami.

Te klamerki kupiłam jeszcze przed Świętami,  z myślą o kalendarzu adwentowym. Ale w tym momencie, mogę chyba nazwać je walentynkowymi 😍

Adwentowe czy walentynkowe – nie ważne! Najważniejsze do czego nam służą – używamy ich do zabaw matematycznych.

Jeśli nie macie gotowych spinaczy, to nic nie szkodzi! Wystarczy dokleić cyfry do takich zwyczajnych klamerek (np. wyciąć z grubego kartonu serca / kółka i na nich zapisać cyfry 1-10) .

❤️❤️❤️

Co jeszcze będzie potrzebne? Drucik, koraliki, patyczki (lub inne przedmioty, które można przeliczać) różne pojemniczki. Zobaczcie jak jak wyglądała nasza matematyka z wykorzystaniem klamerek.

1.

Nawlekanie koralików (a u nas dzwoneczków) na drucik ze spinaczem.

Drucik florystyczny pocięłam na równe długości, do każdego drucika przypięłam jeden spinacz (1-5). Zadaniem Heli było nawleczenie odpowiedniej ilości dzwoneczków na druciki. Oprócz typowo matematycznego ćwiczenia jest to wyzwanie dla małych rączek – nawlekanie wymaga skupienia i precyzji ruchu.

2.

Wrzucanie do środka tyle przedmiotów ile określa cyfra na spinaczu przypiętym do pojemnika.

3.

Przypinanie spinaczy do kart z odpowiednią liczbą przedmiotów.

4.

Przypinanie klamerek do taśmy w odpowiedniej kolejności

Tutaj najpierw ćwiczymy liczebniki porządkowe. W kolejnym wariancie dokładamy do przypiętych spinaczy papierowe (albo typu confetti) serduszka.

5. 

Przypinanie spinacza do kartki z 🐧🐧🐧

Na fali miłości do książek i kartek typu pop-up ( nasze szaleństwo pop-upowe zobaczysz tutaj) powstały kartki z pingwinami. Zadaniem Heli było dobranie odpowiedniego  spinacza do do każdej z kartek. Trudniejszym wariantem było zamknięcie kartki i przypięcie do niej spinacza w taki sposób, by się nie otworzyła.

❤️❤️❤️

Więcej pomysłów na aktywności dla przedszkolaków znajdziecie na naszych profilach na IG:

❤️❤️❤️

➡️ Magda  

➡️ Martyna

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *