Lubicie być na bieżąco? My bardzo! Dlatego systematycznie i zawsze z dużą ciekawością zaglądamy do zakładki „zapowiedzi” na stronach wydawnictw. Dzisiaj kolejna super dziesiątka – książki (ale nie tylko!) dla maluchów, coś dla starszaków i coś dla dorosłych. Na to czekamy:

1. Dzień dobry

2. Dobrej nocy

Autor: Meritxell Marti / il. Xavier Salomó

Wydawnictwo Adamada

Premiera: 8.11.2018

W całości kartonowe, z zaokrąglonymi rogami,  z bardzo przyjemnymi ilustracjami i elementami do przesuwania – te dwa tytuły od Wydawnictwa Adamada ucieszą chyba każdego maluszka (kategoria wiekowa 1+). Jeśli chcecie podejrzeć co jest w środku, obejrzyjcie ten film:

3. Moja pierwsza książka o domach zwierząt

4. Moja pierwsza książka o kształtach

Autor: Eric Carle

Wydawnictwo Tatarak

Premiera: 20.10.2018

źródło: www.tatarak.com

źródło: www.tatarak.com

Genialne w swojej prostocie kolejne części bestsellerowej serii Erica Carle’a. Tym razem dopasowujemy zwierzęta do ich domów oraz poznajemy pierwsze kształty. Gdzie mieszkają pszczoły? Jak nazywa się i wygląda dom ptaka? Jaki kształt ma…

Piękne ilustracje, białe tło, interaktywne elementy a w dodatku dawka wiedzy przyrodniczej i trochę geometrii  – te książki z pewnością spodobają się maluszkom (przedział wiekowy wg wydawnictwa 0 – 2, moim zdaniem przynajmniej 0 – 2,5).

5. Śnieżne marzenie

Autor: Eric Carle

Wydawnictwo Tatarak

Wydawnictwo nie zdradza daty premiery, ale najpewniej będzie miała miejsce w listopadzie. Śnieżne marzenie z charakterystycznymi ilustracjami  autora Bardzo głodnej gąsienicy, wprowadzi nas w klimat  świąteczny. Książka ma być całokartonowa, z interaktywnymi elementami. Czekamy!! 💙

6. Mysi domek. Sam I Julia w porcie

Autor: Karina Schaapman

Wydawnictwo Media Rodzina

Premiera: 22.10.2018

Sam i Julia odwiedzają w porcie dziadka marynarza. Ile rzeczy można tam zobaczyć i zrobić! W dodatku właśnie trwa wyścig łódek. Wujek Jan – złota rączka – uczy Sama i Julię, jak zbudować łódź ze starych butelek i drewna. Jednak w czasie wyścigu nie wszystko idzie jak po maśle. Na szczęście Julia nigdy się nie poddaje, a Sam zawsze znajduje dobre rozwiązanie. Tylko czy uda im się jeszcze wygrać zawody?

To już piąta książka przedstawiająca życie w Mysim Domku. Tym razem zachwycająca makieta przedstawia wszystkie zakamarki mysiego portu i w barwny sposób opowiada o portowych obyczajach. 

źródło: www.mediarodzina.pl

7. Moje pierwsze 100 zwierząt

Wydawnictwo Egmont

Premiera: 14.11.2018

W tej książce wasze dziecko pozna ponad 100 zwierząt z całego świata. Dowie się jak wyglądają, jak nazywają się ich dzieci. Pozna miejsca, w których żyją, a nawet dźwięki, jakie wydają.

źródło: egmont.pl

Do tej pory z tego typu książkami spotykałam się tylko w wersji angielskiej,  cieszę się, ze w końcu pojawią się też podobne w języku polskim. Dużą zaletą  jest to, że zwierzęta (pojazdy, rzeczy codziennego użytku – wydawnictwo przygotowało kilka tytułów w tej serii) pokazane są na zdjęciach, co ma to olbrzymią wartość edukacyjną. Kolejnym plusem są interaktywne elementy (okienka).

8. Biblioteczka Montessori. Flagi świata

Autor: Eve Herrmann / il. Roberta Rocchi

Wydawnictwo Egmont

Premiera: 17.10.2018

Niedawno opowiadałyśmy Wam o zachwycającym zestawie Przyroda z Biblioteczki Montessori. Już niedługo seria wzbogaci się o Flagi świata. Nowy zestaw wygląda bardzo zachęcająco!

Biblioteczka Montessori. Flagi to zestaw do pracy metodą Montessori, dzięki któremu dziecko pozna wybrane państwa świata i ich flagi. W pudełku znajduje się 8-elementowa mapa świata do złożenia, pięćdziesiąt flag oraz książeczka z kartami kontrolnymi, w której znajdziemy opisy państw. Oprócz flagi dziecko poznaje stolicę, język, walutę i powierzchnię każdego kraju. Na planszy z mapą świata każdy kontynent zaznaczono innym kolorem. Załączone flagi umieszcza się bezpośrednio na mapie. Biblioteczka Montessori.

W zestawie:
– Mapa świata (układanka z 8 dużych puzzli)
– 50 flag do umieszczania na mapie
– Książeczka z kartami kontrolnymi dla każdego kontynentu
źródło: egmont.pl

9. Długa wędrówka

Autor: Martin Widmark / il. Emilia Dziubak

Wydawnictwo Mamania

Premiera: 17.10.2018

Coś dla starszaków. Okładka ma w sobie coś tajemniczego, bardzo nastrojowego i wzruszającego. Krótki opis od wydawnictwa potwierdza, że będzie to poruszająca opowieść. Must have dla wszystkich wielbicieli duetu Widmark & Dziubak.

źródło: emiliaszewczyk.blogspot.com

10. Nowe wychowanie seksualne

Autor: Agnieszka Stein

Wydawnictwo Mamania

Premiera: 17.10.2018

Na koniec książka dla rodziców o rozwoju seksualności i edukacji dzieci w tym zakresie. Spada mi z nieba – w mojej głowie mnożą się znaki zapytania.  Bardzo cieszę się z tej premiery! Cieszę się, że to polska książka, a nie autorstwa zagranicznych specjalistów – wiem, że nie będzie oderwana od naszej rzeczywistości. Cieszę się, że napisała ją Agnieszka Stein która specjalizuje się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości.

To książka, w której ludzka seksualność nie jest oddzielona od reszty życia, napisana z szacunkiem dla intymności dziecka i troską o jego optymalny rozwój. Stanowi wartościowe źródło rzetelnej wiedzy o rozwoju człowieka i pokazuje, jak traktowanie dziecka z szacunkiem i empatią pomoże mu we wchodzeniu w dorosłość.

źródło: mamania.pl

Edit: Wpis już opublikowany, a tu nagle odkrywamy że jeszcze jedna książka z działu „zapowiedzi” jest warta naszej uwagi. Także mamy:

BONUS!

Dobranoc, Panie Panda

Autor: Steve Antony

Wydawnictwo Amber

Premiera: 23.10.2018

Pana Pandę pokochały dzieci w 16 krajach i są mu wdzięczne, że tak fajnie pomaga im uczyć się dobrych zachowań.

Pierwsza książka z serii sprzedanej w ponad 650 000 egzemplarzy!

Pan Panda i jego przyjaciele szykują się do spania. Ale ktoś nie umył ząbków, ktoś inny się nie wykąpał, a jeszcze ktoś nawet nie założył piżamki! Pan Panda pokaże wszystkim, jak trzeba się szykować do spania. Ale czy on sam o czymś nie zapomni?

źródło: wydawnictwoamber.pl

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
0

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *