Zimą, kiedy dni są krótkie i szybko przychodzi zmrok jest trochę mniej czasu na aktywności na świeżym powietrzu. Jest za to dużo czasu na czytanie. 🙂 Polecamy Wam tytuły, które nas rozgrzewają, rozśmieszają, z niektórych wydobywa się dźwięk, do innych można zajrzeć przez dziurkę lub przesunąć ilustracje paluszkiem.

❄Karty obrazkowe „Zima”, Kapitan Nauka

image050

Zestaw (książeczka + karty obrazkowe) wprowadzający maluchy w świat zimowych pojęć, nazw strojów i zabaw. Przeznaczony jest dla dzieci 1+.

17 trwałych, starannie wykonanych kart obrazkowych spiętych rozpinaną śrubą można wykorzystać na wiele sposobów. Kolorowe ilustracje przedstawiające sprzęt zimowy (m.in. sanki, narty), ubrania adekwatne do pory roku (czapka, kurtka) oraz dziecięce aktywności (jazda na łyżwach) ułatwiają zapamiętywanie, a dzięki podpisowi pod każdym rysunkiem (awers) oraz powiększonemu napisowi na odwrocie (rewers) karty można wykorzystać  do wczesnej nauki czytania metodą czytania globalnego inspirowanej metodą Glenna Domana. /źródło: KapitanNauka.pl

Oprócz kart w zestawie znajduje się mini-książeczka z prostymi zadaniami do wykonania.

 

❄ „Czerwony Kapturek” i „Trzy Małe Świnki” z serii Poznaję dźwięki

Dwie książeczki z serii „Poznaję dźwięki” to nasz hit ostatnich tygodni. Więcej pisałam o nich tutaj.

image068

image040

image073

 

❄”Gdy przychodzi wieczór” z serii Przesuń paluszkiem

Kartonowa książka, w której maluch przesuwając paluszkiem otworki może sprawić, że obrazki się zmieniają. To dobre ćwiczenie małej motoryki. 🙂

image097

 

❄Paluszkowa olimpiada i Zabawa w oczka, Herve Tullet,

Z książkami Herve Tulleta nie można się nudzić. Tym razem autor zachęca do czytania wyciętymi w kartonie otworkami.  W „Paluszkowej olimpiadzie” można bawić się w paluszkowe boksowanie i przepychanki. W „Zabawie w oczka” zajrzeć przez dziurkę, przyłożyć oczy, by stać się kotkiem, a za chwilę potworkiem. Mnóstwo kolorów i dobrej zabawy!

„Na wsi”, wyd. Aksjomat

Co się dzieje na wsi zimą? Co robią wtedy zwierzęta? Tego i innych ciekawych rzeczy dowiecie się z kartonowej książeczki „Na wsi”. Bardzo ciekawa pozycja za kilka złotych. To mini-podróż przez pory roku. Na każdej stronie znajdują się ilustracje z przekrojami, szczegółami z życia zwierząt i zmian w przyrodzie.

image058

image015

„Mały Gruffalo”/ The Gruffalo’s Child, Julia Donaldson & Axel Scheffler

Tej książki chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. 🙂 A może jednak? Gruffalo i mała myszka to ulubieńcy dzieci na całym świecie! Tym razem spotykamy bohaterów w piękne zimowej odsłonie. Mały Gruffalo wymyka się tacie i wyrusza na poszukiwanie „złej myszy”. Czy uda im się spotkać? I co z tego wyniknie?

image096

 

A co Wy czytacie zimą?

Martyna

 

❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄

 

Jeśli spodobał ci się ten wpis, proszę, podziel się nim ze znajomymi, korzystając z poniższych przycisków i polub naszą stronę na facebooku, żeby być na bieżąco (klik).

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, kliknij "Lubię to" lub udostępnij go swoim znajomym! Dla Ciebie to chwila, a dla nas olbrzymia satysfakcja nakręcająca do działania! 🙂
error0

0 komentarzy

  1. „Na wsi” chyba jakoś ciężko dostać, bo wiele razy przy okazji różnych zamówień chciałam wziąć dla dziewczynek i nigdy nie była dostępna! A wygląda zacnie! Seria poznajemy dźwięki jest świetna! Nie wiedziałam, że jest taka na bazie znanych bajek! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *